2022 Ankara Üniversitesi Yaz Okulu Duyurusu

04.02.2022
A+
A-

2021-2022 Eğitim öğretim yılının bahar dönemi sonuna doğru Ankara Üniversitesi (AÜ) tarafından yaz okulu açılacağına dair duyuru yayımlandı. Üniversite öğrenci işleri tarafından yayımlanan duyuruda yaz okulu başvuru tarihlerine ve yaz okulunda açılacak derslere yer verildi. Ankara Üniversitesinde okuyan öğrencilerin yaz okulu ile ilgili merak ettiği soruların cevabını yazımızın devamında okuyabilirsiniz.

2022 Ankara Üniversitesi Yaz Okulu Duyurusu

2022 Yılı Ankara Üniversitesi Yaz Okulu Duyurusu ve Tarihleri 

2021-2022 Eğitim öğretim yılının bahar dönemi sonuna doğru Ankara Üniversitesi (AÜ) tarafından yaz okulu açılacağına dair duyuru yayımlandı. Üniversite öğrenci işleri tarafından yayımlanan duyuruda yaz okulu başvuru tarihlerine ve yaz okulunda açılacak derslere yer verildi. Ankara Üniversitesinde okuyan öğrencilerin yaz okulu ile ilgili merak ettiği soruların cevabını yazımızın devamında okuyabilirsiniz.

 

2022 Ankara Üniversitesi Yaz Okulu Tarihleri

Ankara Üniversitesi tarafından yayımlanan 2022 yaz okulu takvimine göre yaz okulu kayıtları 04 – 05 Temmuz 2022 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir. Yaz okuluna kaydını yaptıran öğrenciler için Yaz Okulu dersleri 18 Temmuz 2022 tarihinde başlayacak. Öğretim sonunda uygulanacak sınavlar ise 22-28 Ağustos 2022 tarihleri arasında yapılacak.

Yaz Okulu Başlamasına Kalan Süre- Geri Sayım

 

2022 Ankara Üniversitesi Yaz Okulu Akademik Takvimi

Kayıt Başlama ve Bitiş Tarihleri04-05 Temmuz 2022
Derslerin Başlama ve Bitiş Tarihleri18 Temmuz-19 Ağustos 2022
Sınav Tarihleri        www.osymli.com22-28 Ağustos 2022  www.osymli.com
Not Giriş ve Başlama ve Bitiş Tarihleri22-29 Ağustos 2022

 

 • Aşağıdaki bilgiler önceki yıllara aittir. Emsal olması için paylaşıldı.

Ankara-universitesi-yaz-okulu-duyurusu

I.YAZ DÖNEMİ EĞİTİMİ İNTERAKTİF DERS KAYDI İÇİN GENEL BİLGİ

a)Üniversite İçi

 • İnteraktif ders kaydı için  http://obs.ankara.edu.tr adresine kullanıcı adınız ve şifreniz ile giriş yapınız.
 • Ankara Üniversitesi Yaz Dönemi Eğitim-Öğretim Yönetmeliği çerçevesinde “Öğrenci/İşlemler/Ders Seçme” menüsünden yaz dönemi eğitiminde açılan derslere ders kaydınızı yapabilirsiniz.
 • Yaz dönemi eğitiminde en fazla 3 ders alınabilecek olup, söz konusu dersin aşılması durumunda ders kayıtları iptal edilecektir.
 • Öğrenciler daha önce aldıkları derse ait devam koşulu şartını sağlamış olsalar bile, yaz döneminde aldıkları derslere devam etmek zorundadır. Devam koşulunu sağlamayan öğrenci yaz dönem sonu sınavına giremez.
 • Yaz dönemi eğitiminde ders kaydı yapan öğrenci, onaylanan dersten vazgeçemez ve bu ders için ödenen ücret iade yapılmaz.
 • Farklı /Fakülte/ Program /Meslek Yüksekokulundan ders alacak öğrencilerin kayıtlı olduğu akademik birimden önceden izin almak koşulu ile alacağı ders/dersler için “Yaz Dönemi  Farklı Üniversite/Fakülte/Yüksekokul/Meslek Yüksekokul Ders Kayıt Formu” nu doldurmaları gerekmektedir. Küresel Covid 19 pandemisi nedeniyle yalnızca 2019-2020 Eğitim-Öğretim yılı yaz döneminde geçerli olmak üzere Öğrenciler tarafından kayıtlı oldukları Fakülte/Meslek Yüksekokulunun resmi e-posta adreslerine gönderilecektir. Uygun bulunan ders kayıt formları birimler tarafından Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı’na iletilecektir.
 • Ders Kayıt Formları Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı’na ulaşan öğrencinin Öğrenci İşleri Bilgi Sistemi (OBS)’nde  kaydı yapılacaktır.
 • Yaz Dönemi Farklı Üniversite/ Fakülte/ Yüksekokul/ Meslek Yüksekokul Ders Kayıt Formu

 

b)Üniversite Dışı

 • Ankara Üniversitesi öğrencisi olmayıp Üniversitemiz Fakültelerinden ders alacak öğrencilerin kayıt işlemleri Küresel Covid 19 pandemisi nedeniyle yalnızca 2019-2020 Eğitim-Öğretim yılı yaz döneminde geçerli olmak üzere obs@ankara.edu.tr mail adresine göndereceğiniz T.C. Kimlik Numaranız, Cep Telefonunuz, mail adresiniz ve öğrenci belgesi ile yapılacaktır.
 • Bilgileri Öğrenci İşleri Daire  Başkanlığı’na ulaşan öğrencinin kaydı Öğrenci İşleri Bilgi Sistemi (OBS)’nde yapılacaktır.
 • Öğrencinin kullanıcı adı ve şifre T.C. Kimlik Numarası olarak belirlenecektir.
 • Öğrenci kullanıcı adı ve şifresi ile (T.C. Kimlik Numarası) http://obs.ankara.edu.tr adresine girer.
 • http://obs.ankara.edu.tr adresinde bulanan Öğrenci BYS/Ders İşlemleri/Ders Seçme İşlemleri/Ders Seçme İşlemi bölümünde alınması gereken ders/dersler seçilir.
 • Ders/Dersler seçildikten sonra otomatik olarak kaydedileceği için ayrıca kaydetme işlemi yapılmayacaktır.
 • Seçilen ders/dersler Katkı Payı Tutarını bankaya yatırılana kadar dersler üzerinde değişiklik yapılabilir.
 • Ders seçme ekranının “Katkı Payı Tutarı” bölümünde hesaplanan ücret herhangi bir Vakıfbank Şubesine öğrenci numarası (Ders Seçme Ekranında bulanan 19YZ….. ile başlayan numara) ile yatırıldıktan sonra seçilen ders/dersler Öğrenci İşler Daire Başkanlığı tarafından onaylanacaktır.

 II.YAZ DÖNEMİ EĞİTİMİ DERS SEÇME AŞAMALARI VE ÜCRET BİLGİLERİ

Yaz dönemi eğitimi için başvuran tüm öğrenciler http://obs.ankara.edu.tr adresinde seçtikleri ders/derslerin toplam ders saati için belirlenen ücretini kayıt tarihleri olan 06 Temmuz-19 Temmuz 2020 tarihleri arasında herhangi bir Vakıfbank Şubesine öğrenci numaraları ile yatırabileceklerdir. Ücretlerle ilgili işlem sırası aşağıda yer almaktadır:

 • Alınması gereken ders/dersler seçilir.
 • Ders/Dersler seçildikten sonra otomatik olarak kaydedileceği için ayrıca kaydetme işlemi yapılmayacaktır.
 • Seçilen ders/dersler onaya gönderilene kadar dersler üzerinde değişiklik yapılabilir.
 • Ders seçme ekranının “Katkı Payı Tutarı” bölümünde hesaplanan ücret herhangi bir Vakıfbank Şubesine öğrenci numarası ile yatırıldıktan sonra seçilen ders/dersler Başkanlığımız tarafından onaylanacaktır.
 • Ders kaydı onayladıktan sonra ders seçme ekranındaki Ders Seçme Durumu “ONAYLI” durumunda olacaktır.
 • İnteraktif kayıt tamamlanacaktır.

 

ÜNİVERSİTEMİZ YÖNETİM KURULU TARAFINDAN BELİRLENEN 2019-2020 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI YAZ DÖNEMİ EĞİTİMİ ÜCRETLERİ İÇİNTIKLAYINIZ.

2019-2020 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI YAZ DÖNEMİ EĞİTİMİNDE AÇILACAK DERSLER İÇİN TIKLAYINIZ.

Ankara Üniversitesi Ders içeriklerine ulaşmak için tıklayınız.

 

Açılan Diğer Yaz Okulları İçin Tıklayınız

Yaz Okulunu Başka Üniversiteden Nasıl Alırım?

Yaz Okulunu Online Yapan Üniversiteler için TIKLAYINIZ

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
 1. ali dedi ki:

  dersler nerede yazıyor

 2. Ümit furat dedi ki:

  Online mi olacak