fbpx
Osymli.com

2020 Beykoz Üniversitesi Yaz Okulu Duyurusu

21.05.2020
682
A+
A-

2019-2020 Eğitim öğretim yılının bahar dönemi sonuna doğru Beykoz Üniversitesi tarafından yaz okulu açılacağına dair akademik takvim yayımlandı. Üniversite öğrenci işleri tarafından yayımlanan duyuruda yaz okulu başvuru tarihlerine ve yaz okulu akademik takvimine yer verildi. Beykoz Üniversitesinde okuyan öğrencilerin yaz okulu ile ilgili merak ettiği soruların cevabını yazımızın devamında okuyabilirsiniz.

2020 Beykoz Üniversitesi Yaz Okulu Duyurusu

2020 Yılı Beykoz Üniversitesi Yaz Okulu Duyurusu, Akademik Takvim

2019-2020 Eğitim öğretim yılının bahar dönemi sonuna doğru Beykoz Üniversitesi tarafından yaz okulu açılacağına dair akademik takvim yayımlandı. Üniversite öğrenci işleri tarafından yayımlanan duyuruda yaz okulu başvuru tarihlerine ve yaz okulu akademik takvimine yer verildi. Beykoz Üniversitesinde okuyan öğrencilerin yaz okulu ile ilgili merak ettiği soruların cevabını yazımızın devamında okuyabilirsiniz.

 

2020 Beykoz Üniversitesi Yaz Okulu Takvimi

Beykoz Üniversitesi tarafından yayımlanan 2020 yaz okulu takvimine göre yaz okulu kayıtları 01 ‐ 24 Haziran 2020  tarihleri arasında gerçekleştirilecektir. Yaz okuluna kaydını yaptıran öğrenciler için Yaz Okulu dersleri 29 Haziran 2020 Pazartesi günü başlayacak. Öğretim sonunda uygulanacak sınavlar ise 17 ‐ 22 Ağustos 2020 Pazartesi ‐ Cumartesi tarihleri arasında yapılacak.

 

Yaz Okulu Sınavlarının Başlamasına Kalan Süre- Geri Sayım

2020 Yılı Beykoz Üniversitesi Yaz Okulu Akademik Takvimi

YAZ OKULU BAŞVURU ve KAYITLARI01 ‐ 24 Haziran 2020 Pazartesi‐Çarşamba
YAZ OKULUNDA AÇILACAK DERSLERİN İLANI25 Haziran 2020 Perşembe
YAZ OKULU BAŞKA YÜKSEKÖĞRETİM KURUMLARINDAN DERS ALMA İZİNLERİN BAŞLANGICI25 Haziran 2020 Perşembe
YAZ OKULU DERSLERİNİN BAŞLANGICI29 Haziran 2020 Pazartesi
DERS EKLEME‐BIRAKMA29 Haziran ‐ 3 Temmuz 2020 Pazartesi ‐ Cuma
ARA SINAVLAR20 ‐ 25 Temmuz 2020 Pazartesi ‐ Cuma
ARA SINAV NOTLARININ OİS’E GİRİLMESİ İÇİN SON TARİH4 Ağustos 2020 Salı
YAZ OKULU DERSLERİNİN SON GÜNÜ14 Ağustos 2020 Cuma
YAZ OKULU SONU SINAVLARI17 ‐ 22 Ağustos 2020 Pazartesi ‐ Cumartesi
YAZ OKULU FİNAL SINAVLARININ ÖĞRENCİ OTOMASYON SİSTEMİNE GİRİLMESİ İÇİN SON TARİH26 Ağustos 2020 Çarşamba
MEZUNİYET TEK DERS SINAVI BAŞVURULARI İÇİN SON GÜN2 Eylül 2020 Çarşamba
MEZUNİYET TEK DERS SINAVI 4 Eylül 2020 Cuma
NOT ORTALAMASI YÜKSELTME SINAVI BAŞVURULARI İÇİN SON GÜN9 Eylül 2020
NOT ORTALAMASI YÜKSELTME SINAVI TARİHİ11 Eylül 2020

2019 Beykoz Üniversitesi Yaz Okulu Açılacak Dersler

Emsal olması için paylaşıldı.

2018-2019 Yaz öğretiminde açılması kesinleşen derslerin listesi aşağıda yayınlanmıştır.

Öğrencilerimiz başvuru yaptıkları ancak açılmayan derslerinin yerine, ders programlarında bulunan ve açılmış olan aşağıdaki derslerden 26.06.2019 Çarşamba gününe kadar ogrenciisleri@beykoz.edu.tr adresine mail göndererek kayıtlanabilirler.

Açılmayan derslerinizin ücret iadesini; 27 Haziran 2019 tarihinde başlamak üzere, öğrenci adına açılmış banka hesap bilgilerini muhasebe@beykoz.edu.tr adresine mail göndererek iade alabiliriniz.

Dersler 24 Haziran 2019 Pazartesi günü başlayacaktır. Ders programı en kısa sürede ilan edilecektir.

Yaz Okulunda açılacak derslere ulaşmak için tıklayınız


2019 Beykoz Üniversitesi Yaz Okulu Ders Alma İşlemleri

Emsal olması için paylaşıldı.

Başvuru ve kayıtlar 19 Haziran 2019 tarihlerine kadar devam edecektir. Kayıtlarınızı ois.beykoz.edu.tr adresinden Ders Seçme ekranından yapabilirsiniz. OİS’ten ders seçimini yaparak mali yükümlülüğünü yerine getiren öğrencilerin ders kaydı kesinleştirilecektir. Yaz öğretiminde açılması kesinleşen dersler 21 Haziran 2019 tarihinde Üniversitemiz web sayfasında ilan edilecektir. Yaz öğretimi derslerinin başlangıcı 24 Haziran 2019Pazartesi günüdür.

 

Yaz Öğretimi Esasları

 • Yaz öğretiminde açılacak derslerin belirlenmesinde dikkate alınacak asgari katılımcı öğrenci sayısı minimum 8’dir.
 • Öğrenciler yaz öğretiminde en fazla 15 AKTS’lik ders alabilir. Mezun olma durumundaki öğrenciler İlgili Yönetim Kurullarının önerisi ve Üniversite Yönetim Kurulu’nun kararı ile 6 AKTS’ye kadar ilave ders alabilirler.
 • Öğrenci, normal eğitim-öğretim süresini tamamladığı halde İşyerinde Uygulama Eğitimi dersini alamamış ya da aldığı halde başarısız olmuş ise genel not ortalaması 1,50 ve/veya üzerinde olmak koşuluyla yaz öğretiminde İşyerinde Uygulama Eğitimi dersini alabilir. Yaz öğretiminde alınabilecek maksimum AKTS kredisinin hesaplanmasında İşyerinde Uygulama Eğitimi dersi dikkate alınmaz. Ancak öğrenci İşyerinde Uygulama Eğitimi ile birlikte uzaktan eğitimle verilen derslerden sadece ikisini birlikte alır. (Öğrencilerin kredi limiti sorunu yaşamamaları için öncelikle uzaktan eğitim olarak açılacak dersleri, daha sonra İşyerinde Uygulama Eğitimi dersini OİS’ten seçmeleri gerekmektedir.)
 • Örgün programda okuyan öğrenciler, örgün eğitim ücretlerini ödemeleri koşuluyla, var olan uzaktan eğitim derslerini, toplam ders yükünün %30’unu geçmemek koşuluyla alabilirler.
 • Uzaktan eğitim öğrencileri, örgün eğitim ücretlerini ödemeleri koşuluyla, açılan örgün eğitim derslerini alabilirler.
 • Yeterli öğrenci sayısına ulaşılamadığı için açılamayan derslere kayıtlanan öğrenciler, açılmayan derslerin yerine, açılması kesinleşen diğer dersi/dersleri 24 Haziran 2019 tarihinden itibaren Öğrenci İşleri Müdürlüğüne başvuru yaparak seçebileceklerdir.
 • Öğrenciler, yaz öğretiminde başvuru yaptığı dersin açılamaması halinde almak istedikleri dersi, 24 Haziran 2019 tarihinden itibaren AKTS kredileri aynı ya da daha fazla olmak, ders içerikleri eşdeğer olmak ve azami kredileri aşmamak koşuluyla ilgili akademik birim kurullarının kararı ile diğer yükseköğretim kurumlarından ders alabilirler.
 • Öğrenciler daha önce aldıkları derse ait devam şartını sağlamış olsalar bile, yaz okulunda aldıkları derslere devam etmek zorundadırlar.
 • Yaz öğretimine kayıt yaptıran öğrencilere, açılmayan derslerin ücreti iade edilir. Açılan derslere kesin kayıt yaptıran öğrencilerin ödemiş oldukları ücret, devam şartına bakılmaksızın iade edilmez.

 

Diğer Yükseköğretim Kurumu Öğrencileri;

 • Özel öğrenci statüsünde, öğrencilik durumlarını belgelemeleri ve mali yükümlülüklerini yerine getirmeleri koşuluyla, yaz okuluna kayıt yaptırabilirler. Özel öğrencilere, yaz öğretiminde aldıkları derslerin adını, kredisini ve başarı notunu gösteren bir belge verilir.
 • En az lise son sınıf öğrencisi olan ve bir yükseköğretim kurumuna kayıtlı olmayan kişiler, öğrencilik durumlarını belgelemeleri ve mali yükümlülüklerini yerine getirmeleri koşuluyla, Misafir Öğrenci statüsünde yaz öğretiminde ders alabilirler. Bu öğrencilere yaz öğretiminde aldıkları derslerin adını, kredisini ve başarı notunu gösteren bir belge verilir.

Açılan Diğer Yaz Okulları İçin Tıklayınız

 

ÖSYMLİ
ÖSYMLİ
Güncel eğitim haberleri, sınavlara yönelik kitap önerileri, sınav konuları ve çeşitli ders kaynakları ile çalışmalarınıza yardımcı olmaya çalışıyorum.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.