2019 Yılı İnönü Üniversitesi Yaz Okulu Duyurusu, Akademik Takvim

2018-2019 Eğitim öğretim yılının bahar dönemi sonuna doğru İnönü Üniversitesi tarafından yaz okulu açılacağına dair akademik takvim yayımlandı. Üniversite öğrenci işleri tarafından yayımlanan duyuruda yaz okulu başvuru tarihlerine ve yaz okulu akademik takvimine yer verildi. İnönü Üniversitesinde okuyan öğrencilerin yaz okulu ile ilgili merak ettiği soruların cevabını yazımızın devamında okuyabilirsiniz.

Malatya-İnönü-Üniversitesi-yaz-okulu-akademik-takvimi

2019 Yılı İnönü Üniversitesi Yaz Okulu Duyurusu, Akademik Takvim

2018-2019 Eğitim öğretim yılının bahar dönemi sonuna doğru İnönü Üniversitesi tarafından yaz okulu açılacağına dair akademik takvim yayımlandı. Üniversite öğrenci işleri tarafından yayımlanan duyuruda yaz okulu başvuru tarihlerine ve yaz okulu akademik takvimine yer verildi. İnönü Üniversitesinde okuyan öğrencilerin yaz okulu ile ilgili merak ettiği soruların cevabını yazımızın devamında okuyabilirsiniz.

 

2019 İnönü Üniversitesi Yaz Okulu Takvimi

İnönü Üniversitesi tarafından yayımlanan 2019 yaz okulu takvimine göre yaz okulu kayıtları 24 – 28 Haziran 2019 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir. Yaz okuluna kaydını yaptıran öğrenciler için Yaz Okulu dersleri 1 Temmuz 2019 tarihinde başlayacak. Öğretim sonunda uygulanacak sınavlar ise 19 – 25 Ağustos 2019 tarihleri arasında yapılacak.

 

Yaz Okulu Başlamasına Kalan Süre- Geri Sayım

2019 Yılı İnönü Üniversitesi Yaz Okulu Akademik Takvimi

 

Ders Kayıtları24 – 28 Haziran 2019
Ücret Ödemeleri24 – 28 Haziran 2019
Yaz Okulu Başlangıcı01 Temmuz 2019 Pazartesi
Kapatılan Derslerin İlanı02 Temmuz 2019 Salı
Ders Ekleme Silme Günü **03 Temmuz 2019 Çarşamba
Derslerin Sonu09 Ağustos 2019 Cuma
Bayramı Tatili11 – 14 Ağustos 2019
Yaz Okulu Sonu Sınavları19 – 25 Ağustos 2019
Yaz Okulu Sonu Mazeret Sınavları ***27 Ağustos 2019 Salı
Otomasyon Sistemine Not Girişi Sonu29 Ağustos 2019 Perşembe

** Yeterli öğrenci sayısı olmaması nedeniyle açılmayan dersler yerine yeni ders alma (Açılmış bir dersi öğrenci ekle – silde değiştiremez)

** Mazereti nedeniyle Yaz Okulu Sınavlarına katılamayan öğrenciler, mazeret sınavına girecektir. Bu sınavlara girebilmek için öğrencilerin Yaz Okulu Sonu Sınavlarına katılamama gerekçelerini resmi belge ile belgeleyerek bir dilekçe ile ilgili birimin yaz okulu kayıt memuruna en geç mazeret sınavı yapılmadan önceki mesai günü içerisinde vermeleri zorunludur.


Yaz Okulu Akademik Takvim için  tıklayınız.                                         

2019 İnönü Üniversitesi Yaz Okulunda Açılacak Dersler Listesi

İnönü Üniversitesi tarafından yayımlanan 2019 yaz okulu takvimine göre yaz okulunda açılacak derslerin ilanı 24 Haziran 2019 tarihinde ilan edilecektir. İlgili tarihte üniversitenin duyurular sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

2019 İnönü Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü Yaz Okulu Yönergesi

Yaz Okulu için;
– Talep formu doldurmanıza/onaylatmanıza gerek yoktur. Yaz okulu yönergesine uygun olması şartıyla ders seçimlerinizi kendiniz yapabilirsiniz. Bu konudaki tüm sorumluluk öğrenciye aittir. Yönetmeliğe aykırı olarak alınmış dersler, başarılı olunsa bile geçersiz olacaktır. 
 

 • Öğrenciler, kayıtlı bulunduğu bölüm veya programa yerleştirildiği yıldaki en düşük ÖSYM yerleştirme taban puanına eşdeğer veya daha yüksek puan ile öğrenci alan üniversitelerin yaz okullarından, ders alabilir. Öğrenciler ÖSYM yerleştirme puanı düşük olan üniversitelerin yaz okullarında ders alamaz. 
 • Diğer yükseköğretim kurumlarının yaz okullarında alınan derslerin başarı notları, ilgili bölümün muafiyet ve intibak komisyonunun kararı ve ilgili bölümün bağlı olduğu birimin Yönetim Kurulunun onayından sonra kayıtlara geçer
 • Diğer üniversitelerden/fakültelerden alınan dersin ders saati/kredisi, bölüm öğretim planındaki eşdeğer dersin ders saati/kredisinden az olmaması ve içerik olarak en az %75 benzerlik göstermesi gerekmektedir.
Alınabilecek derslerle ilgili kurallar:
 1. Bir Öğrenci yaz okulunda;
  • Daha önce güz ve bahar yarıyıllarında alıp başarısız olduğu dersleri,
  • Güz ve bahar yarıyıllarında açıldığı halde almadığı veya alamadığı dersleri,
  • Güz ve bahar yarıyıllarında almakla yükümlü olduğu derslerin tümünü alıp başarmış olması halinde, bir üst yarıyılda açılan dersleri,
  • GANO’ ya bakılmaksızın, öğrenci isterse DD ve DC olan notlarını yükseltmek için ilgili dersleri, 12 krediyi geçmemek üzere en fazla dört ders alabilirler. 
 2. Mezun konumunda olan öğrenciler ile GANO’su 3.00-4.00 arasında olanlar, 16 krediyi geçmemek üzere 4+1 ders alabilir.
 3. Yaz okulunda birinci sınıf öğrencisi, üçüncü ve dördüncü sınıftan; ikinci sınıf öğrencisi dördüncü sınıftan ders alamaz, GANO’su 1.80’in altında olan öğrenci, yaz öğretiminde sadece daha önce alıp da başarısız olduğu ve şartlı geçtiği dersleri alır.
 4. Öğrenciler daha önce CC ve üstü harf notu almış oldukları dersleri yaz okulunda alamazlar.
 5. Yaz Okulunda alınan derslerin başarı notu, genel not ortalamasının hesaplanmasında derslerin ait oldukları yarıyıllarda değerlendirmeye katılır.
 6. Staj yapan öğrenci staj süresi içinde yaz okulunda ders alamaz.

Açılan Diğer Yaz Okulları İçin Tıklayınız

 

BENZER YAZILAR
YORUMLAR

KPSS
YKS
2019 YKS Tercihleri Son Günü

29 Temmuz 2019

KPSS
SIKÇA SORULAN SORULAR
 • AÖF Yaz Okulu Ücretleri 2019 | Yaz okulu öğretim ücreti tutarı nedir?

  AÖF Yaz Okulu Ücretleri 2019 | Yaz okulu öğretim ücreti tutarı nedir?   AÖF Yaz Okulu ücretleri; Alınan ders sayısına göre ödenecek ücret tutarl... Devamını Oku

 • İzmihlal nedir? izmihlal kelimesinin anlamı ne demektir?

  İzmihlal nedir? izmihlal kelimesinin anlamı ne demektir?     Mehmet Akif Ersoy’un yazdığı İstiklal Marşı’ndaki izmihlal kelimes... Devamını Oku

 • PYBS Hakkında Detaylı Bilgilendirme | Burs Ne kadar?

  PYBS Hakkında Detaylı Bilgilendirme Burs Ne kadar? Arkadaşlar Merhaba, daha önce başka bir konuda sohbetimizin olacağını söylemiştik. Umarım sayısal ... Devamını Oku

 • 2019 ÖSYM Salon Başkanı ve Gözetmeni Sınav Ücreti

  2019 ÖSYM Salon Başkanı ve Gözetmeni Sınav Ücreti 2019 Yılında Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından yapılan sınavlarda Bina Sınav Sorumlusu... Devamını Oku

 • ÖSYM Fotoğraf Süresi Dolması Durumunda Ne Yapmalıyım?

  ÖSYM Fotoğraf Süresi Dolması Durumunda Ne Yapmalıyım? Aday işlemleri sisteminde fotoğrafımın süresi dolmuştur uyarısı çıkıyor nasıl ekleyebilirim? Si... Devamını Oku

KATEGORİLER