2019 Yılı İstanbul Teknik Üniversitesi Yaz Okulu Duyurusu, Tarihleri ve Açılacak Dersler

İstanbul-Teknik-Üniversitesi-yaz-okulu-duyurusu-hangi-dersler-acilicak

2019 Yılı İstanbul Teknik Üniversitesi Yaz Okulu Duyurusu, Tarihleri ve Açılacak Dersler

2018-2019 Eğitim öğretim yılının bahar dönemi sonuna doğru İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) tarafından yaz okulu açılacağına dair duyuru yayımlandı. Üniversite öğrenci işleri tarafından yayımlanan duyuruda yaz okulu başvuru tarihlerine ve yaz okulunda açılacak derslere yer verildi. İstanbul Teknik Üniversitesinde okuyan öğrencilerin yaz okulu ile ilgili merak ettiği soruların cevabını yazımızın devamında okuyabilirsiniz.

 

2019 İTÜ Yaz Okulu Takvimi

İstanbul Teknik Üniversitesi tarafından yayımlanan 2019 yaz okulu takvimine göre yaz okulu kayıtları 10 – 12 Haziran 2019 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir. Yaz okuluna kaydını yaptıran öğrenciler için Yaz Okulu dersleri 17 Haziran 2019 tarihinde başlayacak. Öğretim sonunda uygulanacak sınavlar ise 5 – 9 Ağustos 2019 tarihleri arasında yapılacak. Üniversite tarafından yapılan duyuru şu şekilde:

Ders kayıtları 10 Haziran 2019 Pazartesi günü saat 10:00 da başlayacak, 12 Haziran 2019 Çarşamba günü saat 17:30 da durdurulacaktır. 13 Haziran 2019Perşembe günü kapatılacak derslerin tespiti ve ilanı yapılacaktır. 17 Haziran 2019 Pazartesi günü saat 10:00 da ders kayıtları tekrar açılacak ve 18 Haziran 2019 Salı günü saat 17:30 da ders kayıtları sona erecektir.  Öğrenciler yaz öğretimi ders ekleme çıkarma işlemlerini danışmanlarıyla değil kendileri sistemden yapmaları gerekmektedir. 18 Haziran 2019 tarihinden sonra ders ekleme veya çıkarma işlemi kesinlikle yapılamayacaktır.

Yaz Okulu Başlamasına Kalan Süre- Geri Sayım

2019 İTÜ Yaz Okulu Ücretlerinin Yatırılması

19-20 Haziran 2019 tarihleri arasında Yaz Öğretimi ücretinin VakıfBank’a yatırılması gerekmektedir. Ücretlerini yatırmayan öğrencilerin yaz öğretimi ders kayıtları 21 Haziran 2019 tarihinde düşürülecektir. Yaz Öğretiminde ücret iadesi yapılmamaktadır.

ÇAP ve YANDAL Öğrencilerin Dikkatine

1) ÇAP ve Yandal öğrencileri 1.Anadal ve 2.Anadal veya yandal ders kayıtlarının tümünü web üzerinden yapacaklardır.

 

2) ÇAP öğrencileri ÇAP danışmanlarına onaylatacağı ÇAP Kayıt Formlarını yaz öğretimi ders kayıt tarihlerinde Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı’na teslim etmeleri gerekmektedir.

 

3) Yandal programında okuyan öğrenciler hem anadalında seçmeli grupta yer alan hemde yandal programında bulunan bir dersi yandal için alıp anadalda ilgili seçmeli grup için başka seçmeli ders almış veya alacaklarsa bunu dilekçe ile Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı’na iletmelidirler. Aksi takdirde ilgili ders anadal ortalamasına sayılacaktır.

Diğer Üniversitelerden Yaz Öğretiminde Ders Alacak İTÜ Öğrencilerin Dikkatine

Yaz Öğretiminde diğer Yükseköğretim Kurumlarından ders almak isteyen İTÜ öğrencileri, İTÜ Yaz Öğretimi Yönetmeliğinin 17.maddesi gereğince öğrencinin bağlı bulunduğu Bölüm Kurulunun olumlu görüşü ve Fakülte Yönetim Kurulu kararı ile ders alabilirler. Aksi takdirde alınan dersler transkripte işlenmeyecektir.

 

2019 yılı Yaz Okulu Akademik Takvimi

 

Yaz Öğretimi Ders Programlarının İlanı27 Mayıs 2019
Yaz Öğretimi Kayıtları10 – 12 Haziran 2019
Yaz Öğretimi Başlangıcı17 Haziran 2019
Kapatılacak Derslerin Tespiti ve İlanı13 Haziran 2019
Bir Dersi Bırakıp Bir Başka Derse Yazılma17-18 Haziran 2019
Yaz Öğretimi Ücretlerinin Yatırılması19-20 Haziran 2019
Ücretlerini Yatırmayan Öğrencilerin Ders Kayıtlarının Silinmesi21 Haziran 2019
Yaz Öğretimi Sonu Sınavına Girebilme Koşulunu Yerine Getiremeyen Öğrencilerin Listesinin İlanı29 Temmuz – 02 Ağustos 2019
Yaz Öğretimi Sonu2 Ağustos 2019
Yaz Öğretimi Sınavları05-09 Ağustos 2019
Sınav Notlarının Son Giriş Tarihi10 Ağustos 2019
Yaz Öğretimi Staj Son Giriş Tarihi10 Ağustos 2019
Fakülteler Tarafından Yaz Öğretimi Mezunlarının Kurul Kararlarının Bildirilmesi28 Ağustos 2019

Başka bir yükseköğretim kurumunda kayıtlı iken İTÜ’de özel öğrenci statüsünden yararlanarak Yaz öğretiminden ders almak isteyen öğrenciler;

– Öğrencinin kayıtlı olduğu programda genel not ortalamasının asgari, 4’lük sistemde 3 (üç) veya diğer not sistemlerinde İTÜ Muafiyet ve İntibak İşlemleri Not Dönüşüm Tablosu’nda bu ortalamaya karşılık gelen ortalamasının olması gerekmektedir.

(İTÜ Muafiyet ve intibak işlemleri not dönüşüm tablosu için tıklayınız)

– Hazırlık sınıflarına özel öğrenci kabul edilmez.

– Yukarıdaki ortalama sağlanmış olsa bile talep edilen dersin kontenjanı dolmuş ise ders kayıt işlemi gerçekleştirilemez. Özel öğrenci, ders kontenjanı artışı talebinde  bulunamaz.

– Kayıt olmak istenilen ders, Mimarlık Fakültesi veya Denizcilik Fakültesi derslerinden biri ise dersi açan Bölüm Başkanlığı’nın onayı gerekmektedir. Onay, özel öğrenci ders talep formuna alınmalıdır.

 Özel öğrenci statüsünde, Başka bir yükseköğretim kurumunda öğrenci olup İTÜ’de Yaz öğretiminden ders alacak öğrencinin kayıt sırasında vermesi gereken belgeler:

1- Öğrenci kimlik fotokopisi veya yeni tarihli öğrenci belgesi (E-Devletten alınan öğrenci belgesi geçerlidir.)

2- Not durum belgesinin aslı (Transkript )  – Yeni tarihli

3- Kayıtlı olduğu yükseköğretim kurumunun İTÜ’de yaz öğretiminden ders alınabileceğini belirtir onaylı belge

4- Eğer İngilizce dilinde verilmekte olan  bir ders alınacak ise yabancı dil düzeyinin yeterli olduğunu gösterir belge (İstanbul Teknik Üniversitesi Senatosunca kabul edilen yeterlilik belgeleri için tıklayınız.)

5- Özel öğrenci ders talep formu (Form için tıklayınız.)

 Yukarıda belirtilen belgeler ile birlikte, 17-18 Haziran 2019 tarihleri arasında İTÜ Öğrenci İşleri Daire Başkanlığına başvurulması gerekmektedir.

Açılan Diğer Yaz Okulları İçin Tıklayınız

 

BENZER YAZILAR
YORUMLAR

KPSS
YKS
2019 YKS Tercihleri Son Günü

29 Temmuz 2019

KPSS
SIKÇA SORULAN SORULAR
 • AÖF Yaz Okulu Ücretleri 2019 | Yaz okulu öğretim ücreti tutarı nedir?

  AÖF Yaz Okulu Ücretleri 2019 | Yaz okulu öğretim ücreti tutarı nedir?   AÖF Yaz Okulu ücretleri; Alınan ders sayısına göre ödenecek ücret tutarl... Devamını Oku

 • İzmihlal nedir? izmihlal kelimesinin anlamı ne demektir?

  İzmihlal nedir? izmihlal kelimesinin anlamı ne demektir?     Mehmet Akif Ersoy’un yazdığı İstiklal Marşı’ndaki izmihlal kelimes... Devamını Oku

 • PYBS Hakkında Detaylı Bilgilendirme | Burs Ne kadar?

  PYBS Hakkında Detaylı Bilgilendirme Burs Ne kadar? Arkadaşlar Merhaba, daha önce başka bir konuda sohbetimizin olacağını söylemiştik. Umarım sayısal ... Devamını Oku

 • 2019 ÖSYM Salon Başkanı ve Gözetmeni Sınav Ücreti

  2019 ÖSYM Salon Başkanı ve Gözetmeni Sınav Ücreti 2019 Yılında Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından yapılan sınavlarda Bina Sınav Sorumlusu... Devamını Oku

 • ÖSYM Fotoğraf Süresi Dolması Durumunda Ne Yapmalıyım?

  ÖSYM Fotoğraf Süresi Dolması Durumunda Ne Yapmalıyım? Aday işlemleri sisteminde fotoğrafımın süresi dolmuştur uyarısı çıkıyor nasıl ekleyebilirim? Si... Devamını Oku

KATEGORİLER