2019-2020 Güz Yarıyılı Kayseri Üniversitesi Yatay Geçiş Duyurusu (Merkezi Yerleştirme Puanı ile)

04.08.2019
A+
A-
2019-2020 Güz Yarıyılı Kayseri Üniversitesi Yatay Geçiş Duyurusu (Merkezi Yerleştirme Puanı ile)

2019-2020 Güz Yarıyılı Kayseri Üniversitesi Yatay Geçiş Duyurusu (Merkezi Yerleştirme Puanı ile)

2019-2020 güz yarıyılı yatay geçiş başvuru duyurularını üniversiteler yayımlamaya başladı. Kayseri Üniversitesi de merkezi puanı şartıyla yatay geçiş başvurusu ile öğrenci alacağını açıkladı. Üniversite öğrenci işleri tarafından yayımlanan duyuruda yatay geçiş  başvuru tarihlerine, yatay geçiş şartlarına ve yatay geçiş için gerekli belgelere yer verildi. Kayseri Üniversitesine merkezi puanla (Ek Madde 1) ile yatay geçiş yapmak isteyen öğrencilerin merak ettiği sorular ve cevapları yazımızın devamında okuyabilirsiniz.

 

Başvuru Tarihi: 19-21 Ağustos 2019

 

KAYSERİ ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ’NDEN

            Yükseköğretim Kurumlarında Önlisans ve Lisans Düzeyindeki Programlar Arasında Geçiş, Çift Anadal, Yan Dal İle Kurumlar Arası Kredi Transferi Yapılması Esaslarına İlişkin Yönetmeliğin Ek-Madde 1 uyarınca, 2019-2020 Eğitim-Öğretim yılı Güz yarıyılında Üniversitemiz örgün eğitim ve ikinci eğitim programlarına kabul edilecek öğrencilerde aranılacak koşullar, gerekli belgeler ve  son başvuru tarihi aşağıda belirtilmiştir.

 

A-BAŞVURU ŞARTLARI

Öğrencinin kayıt olduğu yıldaki merkezi yerleştirme puanının, üniversitemizde ki başvuracağı diploma programının girdiği yıldaki taban puanına eşit ve yüksek olması gerekmektedir. (Örneğin, İşletme (puan türü TM1) programında kayıtlı bir öğrencinin merkezi yerleştirme puanları arasında MF4  puanı varsa ve bu öğrencinin MF4 puanının geçmek isteği İnşaat Mühendisliği programının taban puanına eşit veya yüksek olması durumunda geçiş yapabilecektir.)

 

Öğrencilerin kayıt olduğu yıldaki merkezi yerleştirme puanları ile geçmek istedikleri yükseköğretim programlarının merkezi yerleştirme puanını sağlamaları şartıyla ön lisans veya lisans programlarına geçiş yapılabilecektir. (ön lisanstan lisansa veya lisanstan ön lisansa).

 

Özel Yetenek Sınavı sonucuna göre kayıt yaptıran öğrencilerin de birinci madde şartlarını sağlamaları durumunda başvuru yapabileceklerdir, ancak özel yetenek sınavı ile öğrenci kabul eden programlara başvuru yapamayacaklardır.

Öğrenciler Ek Madde-1 uyarınca sadece bir defa yatay geçiş yapabilecektir.( İlgili başvuru döneminden önce Ek Madde-1 uyarınca yatay geçiş yapan öğrencilerin tekrar yatay geçiş yapamayacaklardır.)

 

2019-ÖSYS (YKS) sonucu ile  herhangi bir yükseköğretim programına kayıt olan öğrenciler Ek-Madde-1 uyarınca yatay geçiş yapamayacaklardır. 

 

Yükseköğretim kurumlarında kayıtlı olan hazırlık sınıfı, ara sınıflar ve son sınıf dâhil olmak üzere öğrenciler, Ek Madde-1 uyarınca yatay geçiş başvurusu yapabileceklerdir.

 

B-BAŞVURU ESNASINDA YANINIZDA BULUNMASI GEREKEN BELGELER

 

1.    ÖSYS (YKS) Yerleştirme Sonuç Belgesi (İnternet çıktısı)
2.    LYS Sonuç Belgesi (İnternet çıktısı)
3.    Öğrenci Belgesi
4.    Ek Madde–1 Gereğince Daha Önceden Yatay Geçiş Yapmadığına Dair Belge

 

 NOT: Başvuru sırasında ibraz edilmesi istenilen yukarıdaki belgelerden herhangi birinin eksik olması durumunda başvuru kabul edilmeyecektir. Başvuru kayıt görevlisi tarafından belgeler kontrol edildikten sonra başvuru sahibine iade edilecek, herhangi şekilde bir belge alınmayacaktır.

 

 BAŞVURU YERİ VE ŞEKLİ

 

Başvurular: Öğrenci İşleri Daire Başkanlığına  şahsen yapılacaktır. Posta ile yapılacak başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır.

Son başvuru tarihinden sonra kesinlikle başvuru kabul edilmeyecektir.

 

Dilekçe Örneği İçin Tıklayınız

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.