2021 DGS Sınav Soruları ve Cevapları PDF İNDİR

12.07.2021
A+
A-

2021 DGS adayları çıkmış soru ve cevapları merak ediyor. DGS adaylarına Türkçe, Matematik ve Geometriden toplamda 120 soru soruldu. Sorular kolay mıydı? Hangi sorular zordu? Sınavdan sonra adaylar DGS sınavına dair yorumları araştırıyor. Tüm bu soruların cevabını yazımızın devamında inceleyebilirsiniz.

2021 DGS Sınav Soruları ve Cevapları PDF İNDİR

2021 DGS Sınav Soruları ve Cevapları PDF İNDİR

Dikey Geçiş Sınavı (DGS) 11 Haziran 2021 tarihinde ÖSYM tarafından Türkiye genelinde 81 ilde gerçekleştirildi. Sınava katılan 389 binin üzerinde öğrenci katıldı. Sınava katılan öğrenciler şimdi de sınavın 2021 DGS soru ve cevaplarını merak ediyor. DGS adaylarına Türkçe, Matematik ve Geometriden toplamda 120 soru soruldu. Sorular kolay mıydı? Hangi sorular zordu? Sınavdan sonra adaylar DGS sınavına dair yorumları araştırıyor. Tüm bu soruların cevabını yazımızın devamında inceleyebilirsiniz.

2021 DGS kolay mıydı Zor muydu?

Dikey Geçiş sınavı sonrasında öğrencilerin merak ettiği sorulara cevap vermeye devam ediyoruz. Sınava katılan adayların çeşitli platformlarda yaptığı yorumlardan yola çıkarak 2021 DGS kolay mı zor mu sorusuna cevap aradık.

Genel olarak öğrencilerin 2021 DGS hakkındaki yorumları şu şekilde: Türkçe paragraf soruları uzun ve şıklar arasındaki benzerlik kimi öğrencileri zorlamış. Sınav süresinin çoğu bu testte harcanmışa benziyor. Öte yandan orta düzey zorlukta olduğunu belirten öğrencilerin sayısı da azımsanmayacak kadar var. 2021 DGS Matematik testindeki problemler ise anlaşılmaz olarak nitelendirilmiş. Diğer soruların ise çoğu kişinin yapabileceği zorlukta olduğu belirtilmiştir. 

2021 DGS Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından 2021 DGS saat 10.15′ te adayların katılımıyla başladı ve adaylara soruları cevaplamaları için 150 dakika süre tanındı. Sınavdan sonra adaylar sonuçların açıklanacağı tarihi merak ediyor. ÖSYM tarafından yapılan yayımlanan sınav takvimine göre, 2021 DGS sonuçları 13 Ağustos 2021 tarihinde adaylara duyurulacak.

2021 DGS Çıkmış Sorular ve Cevapları PDF İndir

11 Temmuz 2021 tarihinde uygulanan Meslek Yüksekokulları ile Açıköğretim Ön Lisans Programları Mezunlarının Lisans Öğrenimine Dikey Geçiş Sınavının (2021-DGS) Temel Soru Kitapçığı ile Cevap Anahtarının TAMAMI aşağıdaki bağlantıda sunulmuştur.

Sınava başvuran adaylar, Temel Soru Kitapçığı diziliminde verilen sınav sorularının tamamına 12 Temmuz 2021 tarihinde saat 13.30’dan itibaren ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.trinternet adresinden T.C. Kimlik numaraları ve aday şifreleri ile 10 gün süreyle erişebileceklerdir.

 

 

DGS sınavına girecek olan öğrenciler için en yararlı şeylerden biri çıkmış sorulara çalışmak olacaktır. Benzer soru tipleri keşfedip, çıkan soruları görmek sizlere DGS’de gelecek olan soruların nasıl olabileceğini göstermekle kalmayıp alabileceğiniz puan hakkında fikir edinmenizi de sağlayacaktır.

DGS Konuları için TIKLAYINIZ

DGS Kaynak Kitap Önerileri için TIKLAYINIZ

DGS Çalışma Programı İndir

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. salih dedi ki:

    teşekkür ederim. çok güzel bir site