EBA Müze Eğitimi Kursu PDF

05.07.2021
A+
A-

EBA Müze Eğitimi Kursu Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okullarda görev alan öğretmenler için düzenlenmiş bir hizmet içi eğitim faaliyetidir. Pek çok öğretmen müze eğitici eğitimi kursu nedir? Sorusunu sormaktadır. Bu eğitimin hedefi Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okullarda görev yapan öğretmenlerin müzeleri okul dışı öğrenme ortamlarına dönüştürmeleri , dersler ve  disiplinler arası ilişkilendirme yaparak kullanabilmelerini sağlamak amacıyla düzenlenmiştir. Bu eğitim sonunda yapılan sınavdan nasıl başarılı olabileceğiniz dair birkaç ip ucu vereceğim.

EBA Müze Eğitimi Kursu PDF

EBA Müze Eğitimi Kursu PDF

EBA Müze Eğitimi Kursu Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okullarda görev alan öğretmenler için düzenlenmiş bir hizmet içi eğitim faaliyetidir. Pek çok öğretmen müze eğitici eğitimi kursu nedir? Sorusunu sormaktadır. Bu eğitimin hedefi Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okullarda görev yapan öğretmenlerin müzeleri okul dışı öğrenme ortamlarına dönüştürmeleri , dersler ve  disiplinler arası ilişkilendirme yaparak kullanabilmelerini sağlamak amacıyla düzenlenmiştir. Bu eğitim sonunda yapılan sınavdan nasıl başarılı olabileceğiniz dair birkaç ip ucu vereceğim. Ayrıca Öğretmenler Telegram grubundan yardım alabilirsiniz.

 

Müze eğitimi kursu uzaktan eğitim cevapları öğretmenler tarafından merak ediliyor. Müze eğitimi kursu başvuru yapıldıktan sonra karşınıza açılan ekranda alacağınız eğimin başlıkları ve her birine ait eğitim videosu yer almaktadır. Bunları dikkatli bir şekilde izleyip kurs sonundaki değerlendirme sınavından %45 oranında başarılı olmanız gerekiyor. EBA Müze Eğitimi Kursu sonunda yer alan bu sınav birçok öğretmen tarafından zor olarak değerlendiriliyor. Sizlere müze eğitimi kursu sınav sorularını vermem hem hukuki hem de etik açıdan doğru olmaz  fakat sınava dair çalışma teknikleri ve başarılı olmanızı sağlayacak birkaç taktik vermeye çalışacağım. Ayrıca telegram grubundaki öğretmenlerden yardım alabilirsiniz.

 

Müze eğitimi kursu uzaktan eğitim sorularını başarılı bir şekilde çözebilmek için şöyle bir yol izleyebilirsiniz. Öncelikle sizlere izletilen videolardan çok fazla soru gelmediğini belirtmeliyim. Kurs sonunda 14 soru yöneltiliyor. Bunları çözmeniz için 40 dakika süre veriliyor. Yani bir sınav için oldukça uzun bir süre. Şimdi sınavdan nasıl geçer not alacağınızı anlatmaya devam edelim.

 

Müze eğitimi kursu uzaktan eğitim pdf içeriğinde bir doküman sunuyorlar. Bu PDF sınavda soruların geldiği kaynaktır. Bu kaynağı eğitim esnasında indirmediyseniz hemen indirip bilgisayarınıza kaydedin. Bu dosyayı açıp bir inceleyin 129 sayfadan oluşmaktadır. Sınav esnasında konu başlıklarını bulmanızda çok işinize yarayacak. Sınav esnasında bu kaynağı kullanarak kolaylıkla geçebilirsiniz.

 

Yorum Yap Taktiği Kap ! Arkadaşlar Müze Eğitimi Sınavından %95 başarı ile geçtim. Nasıl yaptığımı merak edenler için özel bir taktiğim var. Ayrıca sınav için gerekli PDF dosyasını da göndereceğim. Aşağıya en az 3 cümle ile yorum yapanlara mail yoluyla bilgilendirme yapacağım. Kısa ve baştan savma yorumları onaylamayacağım. Mail atmaya yetişemiyorum. Bu konuda anlayış göstereceğinize inanıyorum.

 

Müze eğitimi kursu uzaktan eğitim cevapları sizlerle paylaşamayacağımı belirtmiştim fakat bazı önemli konu başlıklarından bahsedip yazıma son vereceğim. Önemli konu başlıkları şöyle: Müze Eğitiminde Ölçme ve Değerlendirme, Müze Eği̇ti̇mi̇nde Kullanılan Yöntem ve Tekni̇kler, Kültürel Miras ve Müzede Teknoloji̇ Kullanımı şeklinde sınırlandırabiliriz. Herkese başarılar dilerim. Öğretmenler Telegram Grubundan destek almak için tıklayınız.

EBA Öğretmen 17 Bin Puanı Nasıl Yaptım? Okumak için resme tıklayınız. 🙂


eba-ogretmen-puan-kazanma-2020

 

 

♦Milli Eğitim Bakanlığı tarafından her ay yayımlanan LGS örnek soruları indirmek için https://www.osymli.com/lgs-ornek-sorular-ve-cevaplari-pdf-indir-meb.html bağlantısına tıklayabilirsiniz.

 

 

LGS deneme sınavı DEV ARŞİV için https://www.osymli.com/lgs-deneme-sinavi-pdf-indir-dev-arsiv.html bağlantısına tıklayarak 20 adet sayısal ve sözel denemeyi indirebilirsiniz.

 

 

♦Türkiye’deki pek çok MEM 8.Sınıf öğrencileri için LGS kazanım testi yayımladı. Tüm bunları tek sayfada topladık. İndirmek için https://www.osymli.com/lgs/8-sinif-lgs-meb-kazanim-testleri-indir.html bağlantısına tıklayınız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 89 YORUM
 1. Mehtap dedi ki:

  Hocam telegramı grubunda sessize alındım Bunun sebebini öğrenebilir miyim

  1. ÖSYMLİ dedi ki:

   Merhaba hocam, inceleyip size dönüş yapayım

  2. Seda dedi ki:

   Merhaba yanlış yere yazdım galiba. Bana da mail gönderebilir misiniz

 2. Alp Demir dedi ki:

  Mehaba hocam ben de faydalanabilir miyim acaba? Teşekkürler.

 3. safa dedi ki:

  soru cevaplarını kim veriyor acaba ?

  1. ÖSYMLİ dedi ki:

   Hocam soru ve cevap paylaşımı yapmıyoruz. Kolay bir şekilde geçmek için bir yöntem buldum. Çok etkili 🙂

   1. yeliz dedi ki:

    merhaba bu dönem biz 5 anasınıfcı öğretmende başvurduk. rica etsem bize de dökümanlarınızı atabilir misiniz*

  2. Seda dedi ki:

   Ben de yöntemi öğrenebilir miyim

   1. cemile dedi ki:

    bu sınavı geçmek istiyorum.

 4. Ali dedi ki:

  hocam merhaba mailime atabilir misiniz

 5. Taner dedi ki:

  Merhaba arkadaşlar.kurs sonu sınavına kadar geldik

 6. mahmut fırat dedi ki:

  müze eğitimi kursunun sınavına ben de katılacağım yardımcı olabilir misiniz

 7. beyazzz dedi ki:

  Merhaba.Ben ‘Müze Eğitimi 12’ diye bir kaynak buldum.129 değil 154 sayfa.Başka kaynağa ulaşamadım.ayrıca sınav için yardımınıza ihtiyacım var yardım ederseniz sevinirm.

  1. ÖSYMLİ dedi ki:

   Merhaba Hocam, gerekli olan PDF dosyasını ve taktiği size gönderdim. Başarı notunu yorum olarak yazarsanız sevinirim.

 8. bay_bek dedi ki:

  cevaplarıyla 74 aldım dileyen kullansın biraz zor sorular

 9. İsmail Gök dedi ki:

  İlk defa ziyaret ettiğim bir adres. Ama daha sık faydalanabileceğimi düşünüyorum.

  1. Erhan hoca dedi ki:

   Merhabalar hocam soruları paylasmayip böyle bir yol izlemenizi takdir ettim zira bu dönemde bu uzaktan eğitimler bizler için çok faydalı oldu bunu suistimal etmemek gerek diye düşünüyorum. Rica etsem bana da PDF leri gönderebilir mısınız?

   1. Semra dedi ki:

    Hocam, PDF dosyasını ben de rica ediyorum. Daha önce de yoruma yazdım ama sonuç alamadım

 10. osman dedi ki:

  link nerde?

  1. ÖSYMLİ dedi ki:

   Merhaba Osman Hocam, ne linki?

   1. osman dedi ki:

    merhaba hocam. yazıyı tam olarak okuyunca durumu anladım. teşekkür ederim. yardımı olacağına inanıyorum.

    1. Nurdan cihan dedi ki:

     Merhabalar hocam. Etkili yönteminizden faydalanmak isterim. Şimdiden çok teşekkür ederim

   2. Smr dedi ki:

    Hocam, müze sınavı için ben de bilgi istiyorum. Teşekkür ederim

1 2 3 7