8.Sınıf Bursluluk Sınavı Çıkmış Sorular ve Cevapları İndir

09.01.2024
A+
A-

İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavına (İOKBS) hazırlanan 8.Sınıf öğrencileri için MEB tarafından yapılmış olan bursluluk sınavı çıkmış sorularını yıllara göre sıraladık. 2023 yılına kadar yapılan eski adıyla PYBS ve kısaltmasının açılımı “Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavı” olarak anılan tüm çıkmış soruların yer aldığı PDF kaynaklarına kolaylıkla erişebilirsiniz.

8.Sınıf Bursluluk Sınavı Çıkmış Sorular ve Cevapları İndir

8.Sınıf Bursluluk Sınavı Çıkmış Sorular ve Cevapları PDF İndir (İOKBS-PYBS)

İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavına (İOKBS) hazırlanan 8.Sınıf öğrencileri için MEB tarafından yapılmış olan bursluluk sınavı çıkmış sorularını yıllara göre sıraladık. 2023 yılına kadar yapılan eski adıyla PYBS ve kısaltmasının açılımı “Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavı” olarak anılan tüm çıkmış soruların yer aldığı PDF kaynaklarına kolaylıkla erişebilirsiniz. Ortaokul 8. Sınıf öğrencileri bulundukları kademede olan öğrenciler ile aynı sınava gireceklerdir. Bursluluk sınavından Açık Öğretim Lisesi, Meslekî Açık Öğretim Lisesi, Açık Öğretim İmam Hatip Lisesi ve Açık Öğretim Ortaokulu öğrencileri maalesef yararlanamayacaklardır. İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavına (İOKBS) girmeye engel durumu olmayan öğrenciler aşağıdaki linkleri kullanarak yıllara göre hazırlanmış olan 8.sınıf bursluluk sınavı soruları 2022 pdf,8.sınıf bursluluk sınavı çıkmış tüm soruları 2023 ,8.sınıf bursluluk sınavı soruları 2018 pdf,2019 bursluluk sınavı soruları ve cevapları,8 sınıf bursluluk sınavı soruları 2019 indir,8 sınıf bursluluk sınavı soruları 2017 pdf kolaylıkla indirebilirler.

8. Sınıf Bursluluk Sınavı Dersler ve Soru Sayıları

Sıra NoDers AdıSoru Sayısı
1Türkçe25
2Matematik25
3Fen Bilimleri25
4Sosyal Bilgiler25

 

Sınavda, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersinden muaf olan öğrenciler için;

  • 5, 6 ve 7’nci sınıflara Sosyal Bilgiler dersinden,
  • 8, hazırlık sınıfı, 9, 10,11’inci sınıflara Sosyal Bilimler derslerinden

(aynı sınıf seviyesindeki öğrencilerin Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersi soru sayısı oranında) sorular yer alacaktır.

 

Her test için yanlış cevap sayısının üçte biri, doğru cevap sayısından çıkarılarak geçerli cevaplara karşılık gelen ham puanlar bulunur. Yani üç yanlış bir doğruyu götürür.

 

⇓ Sınavı Kazanmak İsteyenler için Faydalı Linkler ⇓

5. Sınıf Bursluluk Sınavı Çıkmış Soruları ve Cevapları İNDİR

6. Sınıf Bursluluk Sınavı Çıkmış Soruları ve Cevapları İNDİR

7. Sınıf Bursluluk Sınavı Çıkmış Soruları ve Cevapları İNDİR

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.