LGS 8.Sınıf Matematik Soru Bankası PDF İndir

13.03.2021
26.424
A+
A-

Matematik dersi için Soru Bankası PDF kaynağını paylaşacağız. Kitap yayın evi tarafından tanıtım amacıyla yayımlanmıştır. Sizler de LGS 8.Sınıf Matematik Soru Bankası PDF indirerek çalışmalarınıza farklı kaynak sağlamış olabilirsiniz.

LGS 8.Sınıf Matematik Soru Bankası PDF İndir

2021 LGS 8.Sınıf Matematik Soru Bankası PDF İndir

2018 Yılı itibariyle liseye giriş sınav sistemi değişti. Yeni gelen sınavın adı Liseye Geçiş Sınavı (LGS) oldu. Nitelikli lisede okuyup meslek sahibi olmak isteyen öğrenciler yeni LGS‘ye girecekler. Sınav iki oturumdan oluşuyor: Sözel ve sayısal. Öğrenciler tarafından merak edilen diğer bir konu ise soruların nasıl olacağı yönünde. Bunun için MEB tarafından yayımlanan örnek soruları çözebilirsiniz. Bu yazımızda sizlere sayısal bölüm derslerinden Matematik dersi için Soru Bankası PDF kaynağını paylaşacağız. Kitap yayın evi tarafından tanıtım amacıyla yayımlanmıştır. Sizler de LGS 8.Sınıf Matematik Soru Bankası PDF indirerek çalışmalarınıza farklı kaynak sağlamış olabilirsiniz.

 

LGS 8.Sınıf Matematik Soru Bankası, Milli Eğitim Bakanlığının Belirlemiş olduğu müfredat taranarak yeni sınav sistemine ve örnek sorulara uygun olarak hazırlanmıştır. Sorularda görselliğe önem verilmiş olup, hikayeler günlük hayat ile ilişkilendirilmiştir. Kitabımızın dili sadeleştirilerek okuduğunuzu rahatça anlayabilmeniz ve yorumlayabilmeniz hedeflenmiştir.  Sorularımız uzun, zaman zaman zor olsa da, sizleri zorlayacak, anlamsız ve hayal dünyanızda olmayan hikayelere yer verilmemiştir. Ünite sonlarında bulunan BAŞTAN SONA KENDİNİ GÖR testleri ile sürekli sarmal tekrar amaçlanmıştır.

 

Matematik dersi için Soru Bankası PDF indir

 

TELİF: Dokümanlarımızı dosya paylaşım sitelerinden almaktayız. Herhangi bir telif hakkı bulunulması durumunda sitemiz hiçbir sorumluluk kabul etmez. Telif Hakkı bulunulması durumunda bizimle iletişime geçildiği taktirde içerik 3 iş günü içerisinde sitemizden kalıcı olarak silinir.

Tavsiye Yazılarımız

LGS'ye kaç gün kaldı?

LGS Konuları ve Soru Dağılımı için TIKLAYINIZ

LGS Kitap Önerileri 8.Sınıf Kaynak Kitap Tavsiyeleri için TIKLAYINIZ

LGS Çalışma Programı PDF İndirmek için TIKLAYINIZ

LGS Deneme Sınavı PDF indir | Sayısal-Sözel Arşiv

LGS Çıkmış Soruları İndirmek için TIKLAYINIZ

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 31 YORUM
 1. Salih dedi ki:

  Hocam merhabalar ben indiremedim. Rica etsem bana matematik ile fen bilimleri soru bankalarını e mail adresime göndere bilir mısınız. Çok ihtiyacım var. Şimdiden teşekkürler.

 2. zehra nur dedi ki:

  merhaba ben indiremedim benim e mailime yollayabilirseniz sevinirim.teşekkürler

 3. Gülden Demir dedi ki:

  Merhabalar. Şu an matematik lgs kaynaklarinizi indirmekte sorun yaşıyorum. Rica etsem yardımcı olur musunuz. Şimdiden teşekkür ediyorum.. iyi çalışmalar diliyorum..

 4. Koala dedi ki:

  Lütfen bana da tğm 8. sınıf 2020 soru bankalarını atar mısınız, teşekkürler

 5. Yeşim dedi ki:

  Mobilden inderemiyorum da lütfen e-mail adresime atar mısınız