DGS Kitap Önerileri

Bu yazımızda sizlere DGS kaynak önerisinde bulunacağız. DGS kitap önerilerimiz adaylardan gelen yorumlar üzerine hazırlanmıştır. Bilindiği üzere sınavlara çalışma taktiği ve çalışmaya ayrılan zaman kadar hangi kaynaklardan çalışıldığı da önemli bir etkendir. Sizlere DGS kitap önerilerimizi aşağıya sıralıyoruz:

dgs_kaynak_önerisi

DGS Kitap Önerileri, DGS Kaynak Tavsiyesi, 2019 DGS Hangi Kitaplara Çalışmalıyım?

 

 

 

Merhaba osymli.com takipçileri,Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından her yıl düzenli olarak yapılan  Dikey Geçiş Sınavı (DGS): üniversitelerin ön lisans -iki yıllık- bölümlerinden mezun olan öğrencilerin, diplomalarını lisansa tamamlamak için girdikleri sınavıdır. Birçok aday bu sınavı ile üniversite eğitimine lisans olarak devam edip lisans mezunu oluyor. Dikey Geçiş Sınavına giriş sayısına her hangi bir engel söz konusu değildir. Sınava istediğiniz kadar girebilme hakkınız vardır. Lakin sınav neticesinde kazandığınız bölüme yerleştiğiniz taktirde eğer sınava tekrar girmek isterseniz puanınızın kesileceğini unutmayınız.

YENİ 2019 DGS Deneme Sınavı Önerilerimizi okumak için TIKLAYINIZ

 

Yeni yapılan açıklama ile sınav tarihi 30 Haziran 2019 olarak belirlendi. DGS’ye girecek adayların zamanı da giderek daralıyor. Adaylar DGS’de hangi konulardan sorumlu? Hangi konulara daha çok çalışmalı?

 

 

 

Bu yazımızda sizlere DGS kaynak önerisinde bulunacağız. DGS kitap önerilerimiz adaylardan gelen yorumlar üzerine hazırlanmıştır. Bilindiği üzere sınavlara çalışma taktiği ve çalışmaya ayrılan zaman kadar hangi kaynaklardan çalışıldığı da önemli bir etkendir. Sizlere DGS kitap önerilerimizi aşağıya sıralıyoruz:

 

 

 

 

1-) En önemli Kaynak: Bugüne kadar ÖSYM tarafından yapılmış olan DGS sorularının tamamını çözmek olacaktır. Çıkmış soruları çözmek ÖSYM’nin soru tipini öğrenmenize yardımcı olacaktır. Sınavın provası da diyebiliriz. Bu kaynağa sitemizden ulaşabilirsiniz. DGS Tüm Çıkmış Sorular PDF İndir

 

 

 

DGS Çıkmış Tüm Soruları İNDİR

 

 

 

2-) DGS Yaprak Testleri: Eksik olduğunuz konuları çalıştıktan sonra konun pekiştirilmesi için en önemli faaliyetlerden biri de çeşitli yayın evlerinin hazırlamış olduğu yaprak testleri çözmek olacak. Bu kaynağa sitemizden ulaşabilirsiniz. Aşağıya yorum yaptığınız taktirde kaynak mail yoluyla da gönderilebilir.

 

YENİ 2019 DGS Deneme Sınavı Önerilerimizi okumak için TIKLAYINIZ

 

DGS Yaprak Testleri İNDİR

 

 

 

3-) Kolay olarak görülen kaynaklar: Beyaz Kalem, Dokuz Altı 1-2 , Yargı DGS, Murat DGS, Pegem DGS, İntibak DGS

 

 

DGS Sözel Mantık sorularını çözmek artık çok kolay! Öğrenmek için TIKLAYINIZ

 

 

 

4-) Kuzey Akademi Yayınları: Bu yayının konu anlatımını kullanabilirsiniz. Sınava kendisi evden hazırlanan adayların yanında bulunması gereken ve konuları temelden alan bir kaynaktır. Her seviyede öğrenci için uygundur.

 

 

 

DGS Konuları Neler? Tıklayın Öğrenin

 

 

 

5-) Lider yayıncılık DGS Konu Anlatımlı Modüler Seti: Sınava dershaneye gitmeyip kendi imkanları ile hazırlanan adaylar, bu set tam sizin için. Bu kaynağı sizlere tavsiye ediyorum. Çünkü kendi hazırlanan adaylar için en uygun kaynaklar modüler setlerdir. Piyasaya yeni çıkmış bir yayın olduğu için adını pek duymamış olabilirsiniz ancak güzel setler içerisinde değerlendirebiliriz.

 

 

 

 

 

6-) Antrenmanlarla Matematik: Matematik alt yapısı oluşturmaya çalışan adayların baş ucu kitabı olarak herkesin dilinde olan bu kaynağı öneririm. Matematik serisi şeklinde oluşuyor. Sitemize eklenince aşağıdaki linkten indirebilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

Sonuç Olarak: Yazımın başında yapmış olduğum tavsiyeyi yineler nitelikte olacak. KPSS, ALES ve DGS çıkmış sorularını çözmektir. Çünkü Dikey Geçiş Sınavı zorluk olarak bakıldığında  hem sayısal hem de sözel alanda muhakeme gücünü ölçmeye yönelik olduğu için ÖSYM’nin yaptığı birçok sınavdan daha zor olarak nitelendirilebilir. Herkese başarılar diliyorum. 

 

DGS Sözel Mantık sorularını çözmek artık çok kolay! Öğrenmek için TIKLAYINIZ

 

 

 

DGS Taban Puanları ve Kontenjanları

 

Sizler de yorum kısmına tavsiye ettiğiniz kaynakları yazabilirsiniz. Onaylanan yorumları yazıya ekleriz. Siz de görüşlerinizi arkadaşlarınıza ulaştırmak için YORUM yapın.

BENZER YAZILAR
YORUMLAR

KPSS
YKS
2019 YKS Ne Zaman?

15 Haziran 2019

KPSS
SIKÇA SORULAN SORULAR
 • AGİ 2019 ne kadar oldu? (2019 Asgari Geçim İndirimi)

  2019'da AGİ'ye ne kadar zam geleceği netleşti. 2019 yılında AGİ'ye gelecek zamlar ne kadar?AGİ'den sigortalı olan tüm çalışanlar faydalanıyor. Ödenec... Devamını Oku

 • İzmihlal nedir? izmihlal kelimesinin anlamı ne demektir?

  İzmihlal nedir? izmihlal kelimesinin anlamı ne demektir?     Mehmet Akif Ersoy’un yazdığı İstiklal Marşı’ndaki izmihlal kelimes... Devamını Oku

 • KPSS Puanı Kaç Yıl Geçerli? Kpss puanı geçerlilik süresi

  2018 KPSS lisans kaç yıl geçerli olacak? 2018 KPSS Önlisans kaç yıl geçerlidir? 2018 KPSS ortaöğretim sınavı kaç yıl geçerli? Tüm soruların cevabını ... Devamını Oku

 • Güvenlik tahkikatının olumlu sonuçlanması ne demek?

  Güvenlik tahkikatının olumlu sonuçlanması ne demek?   KPSS memur alımlarında “güvenlik tahkikatının olumlu sonuçlanması” şartı ne de... Devamını Oku

 • 3.10. Değerlendirme Maddesi Gereğince Puanınız Hesaplanmamıştır Ne Demek?

  3.10. Değerlendirme Maddesi Gereğince Puanınız Hesaplanmamıştır Ne Demek?   kılavuzun 3.11 değerlendirme maddesi gereğince kpss puanlarınız hesa... Devamını Oku

KATEGORİLER