2021 DGS Puanları Düşer mi? Sıralamaları nasıl olacak?

30.09.2020
46.341
A+
A-

2021 yılında ÖSYM tarafından gerçekleştirilen Dikey Geçiş Sınavından(DGS) sonra çok daha netleşti ki Matematikte herkes zorlanmış. Türkçe soruları da çok zaman kaybettirmiş. Bu yüzden adayların pek çoğu soruların tümünü, bırakın doğru cevaplamayı, okumaya bile fırsat bulamamış.

2021 DGS Puanları Düşer mi? Sıralamaları nasıl olacak?

2021 DGS Puanları Düşer mi? Sıralamaları nasıl olacak?

 

 

2021 yılında ÖSYM tarafından gerçekleştirilen Dikey Geçiş Sınavından(DGS) sonra çok daha netleşti ki Matematikte herkes zorlanmış. Türkçe soruları da çok zaman kaybettirmiş. Bu yüzden adayların pek çoğu soruların tümünü, bırakın doğru cevaplamayı, okumaya bile fırsat bulamamış. Bu sene gelen 0,5 ham puan kuralından dolayı da  DGS adayları  her iki bölümden soru çözmek zorunda bırakıldı. Bu da onların zaman yönünde sıkıntı yaşamasına sebep oldu. Bu konu ile ilgili haberi okumak için

 

 

Şu ana kadar soruların tümünü yapan aday sayısının ortaya çıkmaması da  sınavın güçlüğünü ortaya koyan önemli göstergelerden birisi. Daha önceki sınavlarda, dershanelerden çok sayıda iddialı öğrenci duyuruları olurdu. Şu anda hiç yok gibi!.. 

yks-sınav-zor-muydu-kolay-mıydı-aday-yorumları

 

Türkiye ortalamaları geçen yıla göre sanki düşecek gibi. Bu da puanlarda düşme getirebilir. Ama yığılmanın yoğun olduğu orta dilim puanlarda değil de yüksek puan dilimlerinde bu düşüş kendini daha fazla hissettirebilir. Tüm bölümlerin DGS taban puanları ve kontenjanlarına ulaşmak için tıklayınız 

 

DGS Tercihleri Nasıl Yapılır?

DGS’ye Giren Birçok Adayın Puanı Yazmıyor

 

DGS Taban Puanları ve Kontenjanları

 

Üniversitelerin İLİTAM Programları Hakkında Genel Bilgiler

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
 1. Fikrie Chamtsio dedi ki:

  Merhabalar ben yabancı öğrenciyim dgs den 247, 45 aldım istediğim okulun ilitam puanı 249 başvuruda bulunsam kabul edilir miyim acaba?

  1. ÖSYMLİ dedi ki:

   Merhaba, bunu önceden söylemek doğru bir cevap olmayacaktır.

 2. Ahmet dedi ki:

  Sonuç nedir puanlarımız düşecek mi anlamadım?