YÖK’ten İlahiyat Lisans Tamamlama Duyurusu, Peki Şimdi Ne olacak?

23.05.2018
917
A+
A-
YÖK’ten İlahiyat Lisans Tamamlama Duyurusu, Peki Şimdi Ne olacak?

YÖK’ten İlahiyat Lisans Tamamlama Duyurusu Yapıldı

 

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı (YÖK)’ten İlahiyat Lisans Tamamlama (ilitam) ile ilgili flaş açıklama geldi. Yapılan duyuruda 18.05.2018 tarihinden önce İlahiyat Ön lisans mezunlarının sınavsız olarak – yani DGS’ye girmeden- lisans tamamlama programına yerleşebilecekleri belirtildi. Burada dikkat edilmesi gereken nokta belirtilen tarihten önceki kişileri kapsamaktadır. Bu tarihten sonraki mezunlar maalesef ki sınava girecekler. Peki bundan sonra ne olacak? Yerleştirme işlemleri nasıl yapılacak? Yerleştirme kriterleri neye göre belirlenecek? Tüm bunlar öğrencilerin kafasını karıştıran bazı sorular. Sizlere aşağıda bu konu ile alakalı kısa bir değerlendirmede bulunduk. Sizler de kendi değerlendirmenizi yorum kısmına yazabilirsiniz.

 

YÖK’ün İlahiyat Lisans Tamamlama ilgili açıklaması :

 

 

yök_ilitam duyurusu

Duyuruyu indirme için tıklayınız.

 

Sonuç olarak açıklamada bu sınavsız olarak yapılacak olan lisans tamamlama işlemlerinin nasıl yapılacağına dair kesin bir bilgi içermiyor. Sınava girmek için para yatırmış arkadaşlara tavsiyem: DGS’ye giriniz ve elinizden geleni yapın çünkü yerleştirme işlemleri muhakkak ki belirli esaslara göre yapılacaktır. Bu da muhtemelen üniversiteden mezun olunan akademik ortalama olacaktır. İlahiyat mezunlarının sayısı da azımsanacak kadar değil. Konuyu toparlamak gerekirse sınava girip işinizi garantiye alın 🙂

 

 

 

Facebook'ta takip etmek için tıklayınız  

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
 1. takipçi dedi ki:

  Sitenizi sürekli takip ediyorum. Her geçen gün daha da anlamlı bilgiler ve yeni güncellemeler mevcut.Başarılarınızın devamını dilerim:::)))

  1. ÖSYMLİ dedi ki:

   Siz değerli takipçilerimizin yorumları çalışma azmimizi daha da arttırıyor çok teşekkür ederiz

   1. takipçi dedi ki:

    cevap verme hızınız mükemmel:)