Bilgi İşlemsel Düşünme Becerisinin Disiplinler Arası Yaklaşım ile Öğretimi Kursu

18.04.2021
A+
A-

Bilgi İşlemsel Düşünme Becerisinin Disiplinler Arası Yaklaşım ile Öğretimi Kursu Eğitim Bilişim Ağı üzerinden Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okullarda görev alan öğretmenler için düzenlenmiş bir mesleki eğitim faaliyetidir. Pek çok öğretmen bilgi işlemsel düşünme becerisinin disiplinler arası yaklaşım ile öğretimi kursu soruları ve cevaplarını merak ediyor. Bu yazımızda sizlere bu kurstan nasıl %100 başarı ile geçeceğinizi anlatacağım.

Bilgi İşlemsel Düşünme Becerisinin Disiplinler Arası Yaklaşım ile Öğretimi Kursu

EBA Bilgi İşlemsel Düşünme Becerisinin Disiplinler Arası Yaklaşım ile Öğretimi Kursu Soruları Nerelerden Çıkıyor?

Bilgi İşlemsel Düşünme Becerisinin Disiplinler Arası Yaklaşım ile Öğretimi Kursu Eğitim Bilişim Ağı üzerinden Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okullarda görev alan öğretmenler için düzenlenmiş bir mesleki eğitim faaliyetidir. Pek çok öğretmen bilgi işlemsel düşünme becerisinin disiplinler arası yaklaşım ile öğretimi kursu soruları ve cevaplarını merak ediyor. Bu yazımızda sizlere bu kurstan nasıl %100 başarı ile geçeceğinizi anlatacağım. Ayrıca Öğretmenler Telegram grubundan yardım alabilirsiniz.

 

Bilgi İşlemsel Düşünme Becerisinin Disiplinler Arası Yaklaşım ile Öğretimi Kursu soru ve cevapları kolay bir şekilde yapılabilir. Bu sınavdan %100 başarı ile geçmek için nasıl bir yol izlemeniz gerektiğini en kısa yoldan anlatacağım. Soruları ve cevapları buradan paylaşmam pek doğru olmaz o yüzden o seçeneği eleyelim. Okumaya devam edelim cevap aşağıda 🙂

 

Bilgi_İslemsel_Dusunme_Becerisinin_Disiplinler_Arası_Yaklasim_ile_ogretimi_Kursu_soru_cevap

 

Bilgi İşlemsel Düşünme Becerisinin Disiplinler Arası Yaklaşım ile Öğretimi Kurs içeriğine dair videoları izliyoruz. 10-15 arasında video mevcut. Tam sayısını şu anda hatırlayamadım. Videoları izledikten sonra kendimizi değerlendirelim şeklinde sorular sorulmaktadır. Bu soruları unutmayın. Sınavda çıkan tüm sorular bu videolardaki sorulardan oluşmaktadır. Kursun tamamını izleseniz bile yukarıda görüldüğü üzere %62 oranında kalıyor. Bunu problem yapmanıza gerek yok çünkü kurs sonu sınav açılıyor. Video sonlarındaki soruları bir yere not edebilirsiniz veya cep telefonu ile resmini çekebilirsiniz. Herkese başarılar dilerim. Öğretmenler Telegram Grubundan destek almak için tıklayınız.

 

Kurs Hakkında

“Bilgi İşlemsel Düşünme Becerisinin Disiplinler Arası Yaklaşım ile Öğretimi” online dersi 21.yy için gerekli olan bilgi işlemsel düşünme becerisini ve çeşitli disiplinlere uygulanma sürecine ilişkin farkındalık kazanmanızı sağlamak, öğrencilerinize yönelik iş birliğine dayalı etkinlikler tasarlayıp uygulamanız için yol göstermek amacı ile hazırlanmıştır. 

Prof. Dr. Yasemin Gülbahar, Prof.Dr. Ünal Çakıroğlu, Doç.Dr. Filiz Kalelioğlu, Doç.Dr. Serhat Bahadır Kert, Yrd.Doç.Dr. Bahadır Yıldız, Doç.Dr.İbrahim Delen ile proje yönetiminde IDEMA ekibinden Ebru Özdeş ve görsel tasarımda İrem Demirezer tarafından Millî Eğitim Bakanlığı desteği ve Google sponsorluğunda hazırlanmıştır.

Kursun Hedefleri

Bu  faaliyeti başarı ile tamamlayan her kursiyer;

 • Bilgi işlemsel düşünme becerisini ve alt boyutlarını öğretmeye yönelik etkinlikleri uygulama becerisi kazanır,
 • Disiplinlerarası yaklaşımı dikkate alan etkinlikler tasarlama becerisi kazanır,
 • Problem çözme ve mantıksal sorgulama gerektiren etkinlikleri uygulama becerisi kazanır,
 • Bilgi işlemsel düşünme ve kodlama arasındaki ilişkiyi fark eder,
 • Bilişim eğitim ve bilgi işlemsel düşünme becerisi kazandırmanın önemini fark eder,
 • Bilgi işlemsel düşünme becerisi kazandırma sürecinde öğrenciden beklenen yeterlikleri fark eder,
 • Bilgi işlemsel düşünme becerisi kazandırırken uygun pedagojik yaklaşımları uygulama becerisi kazanır,
 • Proje tabanlı öğretim yaklaşımını uygulama becerisi kazanır,
 • Web Macerası yaklaşımını kullanan projeler geliştirme becerisi kazanır,
 • Bilişim eğitimi süreçlerinde kullanılan ölçme ve değerlendirme yaklaşımlarını uygulama becerisi kazanır,
 • Alanının eğitim ve öğretimi için çeşitli materyalleri inceleyerek kendi sınıfında kullanabileceği etkinlikler tasarlama becerisi kazanır,
 • Öğretme ve öğrenme sürecinde uygun strateji, yöntem ve teknikleri kullanarak etkili öğrenmeyi gerçekleştirme becerisi kazanır,
 • Etkili iletişim yöntem ve tekniklerini kullanma becerisi kazanır,
 • Meslektaşlarıyla bilgi ve deneyim paylaşma becerisi kazanır,,
 • Kişisel ve mesleki yönden kendisini geliştirmeye yönelik faaliyetlerde bulunma becerisi kazanır.

Kursa Kimler Katılmalı?

Bakanlığımıza bağlı okul/kurumlarda okul öncesi ve ilköğretim kademesinde görev yapan öğretmen ve yöneticiler.

 

Müze eğitimi kursu uzaktan eğitim sorular nasıl çözülür?

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.