2022 KPSS Önlisans Ücreti Hangi Bankaya Yatırılacak

21.05.2022
A+
A-

2022 Önlisans Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) başvuruları 3 Ağustos 2022 itibariyle başladı. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından yapılan açıklama ile başvuruların 15 Ağustos 2022 tarihine kadar yapılabileceği ifade edildi. 2022 KPSS’ ye girmek isteyen birçok aday 2022 KPSS Önlisans Ücreti Hangi Bankaya yatırılacağını merak ediyor. İnternette en çok arananlar arasında yer alan KPSS önlisans ücret ödeme işlemi nasıl yapılacak? sorusunu sizler için cevapladık.

2022 KPSS Önlisans Ücreti Hangi Bankaya Yatırılacak

2022 KPSS Önlisans Ücreti Hangi Bankaya Yatırılacak

2022 Önlisans Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) başvuruları 3 Ağustos 2022 itibariyle başladı. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından yapılan açıklama ile başvuruların 15 Ağustos 2022 tarihine kadar yapılabileceği ifade edildi. 2022 KPSS‘ye girmek isteyen birçok aday 2022 KPSS Önlisans Ücreti Hangi Bankaya yatırılacağını merak ediyor. İnternette en çok arananlar arasında yer alan KPSS önlisans ücret ödeme 2022 işlemi nasıl yapılacak? sorusunu sizler için cevapladık.

2022 Önlisans KPSS Ücreti Ne Kadar?

2022 Önlisans Kamu Personeli Seçme Sınavına girecek adayların sınav için yatıracakları ücret ÖSYM tarafından KPSS Genel Yetenek-Genel Kültür Oturumları için 115,00 TL olarak belirlendi. Sınav ücretini en geç 16 Ağustos 2022 tarihine kadar yatırmanız gerekiyor. Aksi taktirde sınava geç başvuru ücretini %50 zamlı ödeyerek başvurabilirsiniz.

 • KPSS SINAV TARİHİ (Ön Lisans) : 9 Ekim 2022
 • KPSS BAŞVURU TARİHLERİ : 3 – 15 Ağustos 2022 (Ücret ödeme için son gün, 16 Ağustos 2022)
 • KPSS SINAV SAATİ VE SÜRESİ : 10.15, 130 dakika
 • KPSS SINAV ÜCRETİ : 115,00 TL
 • KPSS GEÇ BAŞVURU GÜNLERİ : 23-24 Ağustos 2022 (Geç Başvuru Günlerinde yapılan başvurularda sınav ücreti %50 artırımlı olarak ödenir.)

2022 KPSS Önlisans Ücreti Nasıl Yatırılır?

Adaylar, sınav ücretini aşağıda ifade edilen bankalardan birine veya

 • Bankaya gitmeden Online olarak ÖSYM’nin internet sayfasında e-İŞLEMLER’de yer alan “ÖDEMELER” alanından kredi kartı/banka kartı ile başvuru süresi içinde yatıracaklardır.
 • Bankaya giderek ücret yatırmak isteyen adayların banka görevlisine başvuruda bildirdikleri T.C. kimlik numarasını ve sınav ücretini yatıracağını bildirmesi, bankadan aldıkları dekont üzerindeki T.C. Kimlik Numarası, adı, soyadı ve sınav adı bilgisini kontrol etmeleri ve dekontu saklamaları gerekir. Adaylar isterlerse banka şubelerine gitmeden internet bankacılığı aracılığıyla da bankaya ücret yatırabilirler.
 • osym-online-odeme-sinav-ucretiSınav ücreti ödeme işlemleri 16 Ağustos 2022 tarihinde, bankadan ödeme yapacak olan adaylar için mesai saati bitiminde, ÖSYM’nin internet sayfasında e-İŞLEMLER’de yer alan “ÖDEMELER” alanından kredi kartı/banka kartı ile ödeme yapacak olan adaylar için saat 23.59’da sona erecektir. Bankadan ödeme yapacak adayların, bankaların çalışma saatlerini göz önünde bulundurmaları gerekmektedir.
 • Geç başvuru gününde yapılan başvurularda sınav ücreti, başvurunun yapıldığı gün ÖSYM’nin internet sayfasında e-İŞLEMLER’de yer alan “ÖDEMELER” alanından kredi kartı/banka kartı ile ödenecektir. Bankalardan ücret ödemesi yapılmamalıdır.
 • Geç başvuru gününde başvurusunu yaptığı hâlde sınav ücretini aynı gün içinde yatırmayan adayların başvuru bilgileri silinecektir.

kpss-odemeleri-hangi-bankaya-

KPSS Önlisans 60, 65, 70, 75, 80, 85 puanla alan yerler?

Gardiyanlık Maaşı ve Taban Puanları için TIKLAYINIZ

POMEM KPSS Önlisans Puanı Kaçtır? Şartlar Neler?

KPSS Önlisans Kaç Net Kaç Puan Eder? TIKLAYINIZ

2022 KPSS Önlisans Ücretinin Yatırılacağı Bankalar

 • Bankalar, hizmet binasında veya azami 50 metre uzağında para yatırmalı ATM cihazı bulunan şubelerde gişe tahsilatı yapmayıp bu şubeye gelen adayı para yatırmalı ATM’lere yönlendirebileceklerdir. Şubelerden sınav ücreti yatırmak isteyen adaylar, Covid-19 pandemisi nedeniyle şubelerin açık olma durumlarını göz önünde bulundurmalıdır.
 • Akbank’ın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç)
 • Albaraka Türk Katılım Bankasının tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç)
 • Finansbank’ın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç)
 • Kuveyt Türk Katılım Bankası’nın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç)
 • Halkbank ATM, internet bankacılığı ve şubeler
 • ING Bank’ın tüm şubeleri ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç) Vakıf Katılım Bankası’nın tüm şubeleri ve ATM (KKTC’den başvuracak adaylar hariç)
 • Vakıf Katılım Bankası’nın tüm şubeleri ve ATM (KKTC’den başvuracak adaylar hariç)
 • Ziraat Bankası sadece internet bankacılığı ve mobil bankacılık (Şubelerden ve ATM’den ücret yatırılmaz.)

 

Sınav ücreti, ÖSYM’nin internet sayfasında e-İŞLEMLER’de yer alan “ÖDEMELER” alanından kredi kartı/banka kartı ile de yatırılabilecektir.

 

 • Adayların, sınav ücretini yatırırken banka görevlisine; KPSS Önlisans sınav ücretini yatıracağını, T.C. Kimlik Numarasını veya Y.U. Numarasını, ad ve soyadı bilgilerini söylemeleri yeterlidir. Banka şubesinden ödeme yapacak adaylar, bankaların çalışma saatlerini göz önünde bulundurmalıdır.
 • Adaylar isterlerse banka şubelerine gitmeden kredi kartı/banka kartı veya internet aracılığıyla da bankaya ücret yatırabilirler.
 • Sınav ücretini yatıran adayların banka şubesinden ayrılmadan önce, kendilerine verilen banka dekontunu dikkatle incelemeleri, bilgilerinde yanlışlık yoksa bankadan ayrılmaları, yanlışlık varsa mutlaka bankadan ayrılmadan düzelttirmeleri gerekmektedir.
 • Yurt dışından sınava başvuran adaylar, sınav ücretini ÖSYM’nin internet sayfasında eİŞLEMLER’de yer alan “ÖDEMELER” alanından kredi kartı/banka kartı ile TL olarak yatıracaklardır.
 • Sınavdan sonra yapılan ilk yerleştirmede adaydan yerleştirme ücreti alınmaz. Ancak, bu sınav sonucuna bağlı daha sonra yapılacak tüm yerleştirme işlemlerinde (ek yerleştirmeler dâhil) adaydan yerleştirme ücreti alınır.
 • Sınavdan sonra yapılan ilk yerleştirmede adaydan yerleştirme ücreti alınmaz. Ancak, bu sınav
  sonucuna bağlı daha sonra yapılacak tüm yerleştirme işlemlerinde adaydan yerleştirme ücreti alınır.

 

Önlisans KPSS Başvurusu için ÖSYM merkezleri nerelerde var? Tüm listeyi sizin için hazırladık okumak için tıklayınız.

 

>2022 KPSS Hızlandırılmış Program İNDİR<

2022 Önlisans KPSS Konuları Neler?

KPSS Önlisans Tüm Çıkmış Sorular İNDİRMEK için TIKLAYINIZ

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.