2024 Önlisans KPSS Ne Zaman | Kaç Gün Kaldı

07.11.2023
A+
A-

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından gerçekleştirilecek olan 2024 Önlisans Kamu Personeli Seçme Sınavı ne zaman? Önlisans KPSS adayları başvurularını ne zaman yapacak? Birçok aday KPSS sınavına çalışmak için geriye kaç günü kaldığını merak ediyor. 2024 Önlisans KPSS saat kaçta başlayacak? Tüm bu soruların cevabını merak ediyorsanız tam isabet? haberimizin devamında bulabilirsiniz.

2024 Önlisans KPSS Ne Zaman | Kaç Gün Kaldı

2024 Önlisans KPSS Ne Zaman Yapılacak? Başvuru Tarihleri

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından gerçekleştirilecek olan 2024 Önlisans Kamu Personeli Seçme Sınavı ne zaman? Önlisans KPSS adayları başvurularını ne zaman yapacak? Birçok aday KPSS sınavına çalışmak için geriye kaç günü kaldığını merak ediyor. KPSS saat kaçta başlayacak? Tüm bu soruların cevabını merak ediyorsanız tam isabet? haberimizin devamında bulabilirsiniz. 

2024 Önlisans KPSS Ne Zaman Yapılacak?

2024 Önlisans KPSS Sınavı 1 Eylül 2024 tarihinde  uygulanacaktır. Adaylar başvurularını, 13 Haziran – 2 Temmuz 2024 tarihleri arasında yapacaklardır. 14 günlük başvuru süresi içerisinde başvuruyu yapamayan adaylar için geç başvuru günü de verilecektir. KPSS adayları sınava başvurularını, elektronik ortamda ÖSYM başvuru merkezleri aracılığıyla veya bireysel olarak internet aracılığıyla ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresinden yapabilecektir. Geç başvuru tarihi ise 9-10 Temmuz 2024 olarak belirlenmiştir. Fakat geç başvuru ücretinin %50 zamlı olacağını unutmayın. Sınav sonuçları 20 Eylül 2024 tarihinde açıklanacaktır. 

Sınav tarihi1 Eylül 2024
Başvuru tarihleri13 Haziran – 2 Temmuz 2024
Geç başvuru günü9-10 Temmuz 2024
Sonuç açıklanma tarihi20 Eylül 2024

 

2024 Önlisans KPSS Geri Sayım Aracı

2024_kpss_on_lisans_sinav_tarihleri

2024 KPSS Ön Lisans Başvuru Tarihleri

2024 KPSS Ücreti Ne Kadar?

2020-msu-kac-dakika-surecek-kalem-verilecek-4

2024 Önlisans KPSS Ne Zaman

ÖSYM’nin yayımlamış olduğu sınav takviminde Önlisans Kamu Personeli Seçme Sınavına dair yalnızca sınavın uygulanacağı tarihlerle ilgili bilgileri paylaştı. KPSS Lisans ücreti …TL olarak belirlenmişti. Önlisans KPSS‘ nin de aynı ücret ile yapılacağını tahmin ediyoruz.(Kılavuz yayımlandığı zaman güncellenecektir.)

Sınav Saat Kaçta Başlayacak?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından 1 Eylül 2024 Pazar günü gerçekleştirilecek olan olan Önlisans Kamu Personeli Seçme  Sınavı’na (KPSS Önlisans) girecek adayların dikkat etmesi gereken önemli bir husus olan sınavın başlama saatidir. Adaylar sınav binalarına saat 10.00’a kadar alınmaya devam edilecektir. Ancak saat 10.00’dan sonra sına binalarına adaylar alınmayacak. Bu hususu lütfen unutmayın. ÖSYM sınav binalarının girişine saatli kamera yerleştirmektedir. Bu sebeple hiçbir memur size yardımcı olamayacaktır. Boşuna girmek için uğraşmayın. Gelelim sınav ne zaman başlayacak? KPSS sınav başlama saati 10.15’ tir. Fakat bu saatte içeri aday alınmıyor. Yukarıda sizlere sebebini izah ettik. ÖsymLi’ye tavsiyemiz: sınav binasının önüne en geç 45 dakika önce gidiniz.

2024 KPSS Önlisans Sınav Süresi Kaç Dakika?

lgs-tercihler-nasil-yapilacak-2

2024 Önlisans KPSS Sınav Tarihi

1 Eylül 2024 Pazar günü yapılacak olan  Önlisans KPSS Sınavında adaylara Genel Yetenek bölümünde: Türkçe dersinden 30, Matematik dersinden 30 soru; Genel Kültür bölümünde ise Tarih, Coğrafya ve Güncel Bilgilerden 60 soru olmak üzere toplamda 120 soru yöneltilecektir. Tüm bu soruları çözmek için 130 dakika süre tanınacaktır. Sınavın başlama saati 10.15 olarak alındığında 12.25 itibariyle sınav sona erecektir.

KPSS Önlisans 60, 65, 70, 75, 80, 85 puanla alan yerler?

Gardiyanlık Maaşı ve Taban Puanları için TIKLAYINIZ

POMEM KPSS Önlisans Puanı Kaçtır? Şartlar Neler?

KPSS Önlisans Kaç Net Kaç Puan Eder? TIKLAYINIZ

2024 Önlisans KPSS Giriş için Gerekli Belgeler Neler?

Adaylar sınav giriş belgelerini ÖSYM AİS üzerinden alabiliyorken, yanlarında başka götürmeleri gereken belge var mı diye merak ediyor. KPSS Sınavına gidecek adaylar şu belgelerin yanlarında olmasına dikkat etmelidir.

 

1) ÖSYM Aday işlemleri sistemi üzerinden alınmış olan 2024-KPSS Sınava Giriş  Belgesi:  Sınava girecek adaylar, Sınava Giriş Belgelerinin renkli olarak veya siyah beyaz çıktılarını sınava gelirken yanlarına almaları zorunludur. Sınava Giriş Belgesini sınava girişte yanına almayan adaylar, sınav binasına giremeyecek. Belgenin çıktısını alırken dikkat etmeniz gereken diğer bir husus da belge üzerinde sizin fotoğrafınızın olmasıdır. Çıktıyı almadan önce resminizin görünürlük durumunu kontrol ediniz.

 

2) Türkiye Cumhuriyeti Kimlik  Kartı, Nüfus Cüzdanı ya da Geçerliliği devam eden Pasaport. Arkadaşlar bu belgelerden birisini kesinlikle yanınızda bulundurunuz zira sürücü belgesi(ehliyet), meslek kimlik kartları vs. başka belgeler ile sınava girişiniz için izin verilmeyecektir. Nüfus cüzdanın geçerlilik tarihini arkasındaki veriliş tarihinden itibaren on yıl süreyle olduğunu unutmayınız. Kimlik üzerindeki resminizin de çok eski olamamasına dikkat ediniz. TC numarası olmayan kimlikler de geçerli değildir. Gelelim özellikle sorduğunuz soruya: Sınava eski kimlik ile girebilir miyim? Yukarıda saymış olduğumuz özellikleri taşıyan tüm yeni ve eski nüfus cüzdanları geçerlidir.

Sınavda Kalem Verilecek mi?

kpss-odemeleri-hangi-bankaya-

2024 KPSS Ön Lisans Ücreti

Herhangi bir  eşya emanet olarak sınav yapılacak binalara alınmayacağı için adaylar, yukarıda saymış olduğumuz  belgeler haricinde farklı bir eşya, araç gereç vs. yanında bulundurmamalıdır. Sınava girecek adaylara ÖSYM’nin yapılan tüm sınavlarında olduğu gibi araç gereçler (kalem, silgi, peçete, kalemtıraş)  ücretsiz olarak verilmektedir. Son olarak sınava gelirken reklam etiketi sökülmüş şeffaf pet şişe içinde su getirebilirsiniz.

KPSS Ön Lisans Sınav Ücretini Hangi Bankalara Yatırılacak?

Tavsiyem: ÖSYM https://odeme.osym.gov.tr/ödeme yöntemini kullanarak kredi kartınızla veya hesap kartınızla kolaylıkla ödeyebilirsiniz.

Albaraka Türk Katılım Bankası’nın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç)

Finansbank’ın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç)

Kuveyt Türk Katılım Bankası’nın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç)

Türk Ekonomi Bankası’nın tüm şubeleri ve internet bankacılığı         

Halkbank ATM, internet bankacılığı ve şubeleri

ING Bank’ın tüm şubeleri ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç)

Vakıf Katılım Bankası’nın tüm şubeleri ve ATM (KKTC’den başvuracak adaylar hariç)  

Ziraat Bankası’na sadece internet bankacılığı ve mobil bankacılık aracılığıyla ücret yatırılabilecek; şubelerden ve ATM’den ücret yatırılmayacaktır.

 

>2024 KPSS Hızlandırılmış Program İNDİR<

2024 Önlisans KPSS Konuları Neler?

KPSS Önlisans Tüm Çıkmış Sorular İNDİRMEK için TIKLAYINIZ

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Emrah dedi ki:

    Hocam sınav 10.15 baslayacaksa 12.25 de bitmesi lazim bize 130 dk sure taniniyor

    1. ÖSYMLİ dedi ki:

      Merhaba Emrah, yazarken yanlışlık olmuş. Hemen düzelttik. Dikkatin için tebrik ederim. Başarılar dilerim.