8.Sınıf Fen Bilimleri LGS Kitap Önerileri-Tavsiyeleri

05.08.2020
6.234
A+
A-

2021 yılı için 8. Sınıf LGS Fen Bilimleri kitap tavsiyeleri yazısını oluşturduk. İçerisinde kolay ve zor olarak değerlendirdiğimiz kitap önerilerini okumaya başlayabilirsiniz.

8.Sınıf Fen Bilimleri LGS Kitap Önerileri-Tavsiyeleri

2021 Yılı 8.Sınıf Fen Bilimleri LGS Kitap Önerileri-Tavsiyeleri

2021 yılı Liseye Giriş Sınavına hazırlanan öğrencilerin merak ettiği derslerden birisi de Fen Bilimleri LGS için hangi kaynaktan çalışmalıyım? En kolay soru bankası veya zor soruların olduğu kaynak hangisi? Şeklinde uzayıp giden sorular. İyi bir lisede okumak, iyi bir üniversiteyi kazanmak için önemli bir adım olarak değerlendirilebilir. Bu sebeple farklı kaynaklardan sorular çözmeli ve detaylı bir çalışma yapmalısınız. Sizlerin bu hayalinizi gerçekleştirebilmenize yardımcı olmak amacıyla 2021 LGS Fen Bilimleri kitap önerilerinde bulunacağız. 8.Sınıf öğrencileri için LGS kaynak tavsiyesinde bulunmadan önce ekşi sözlük, youtube kanalları, forum sayfaları ve başarılı öğrenci görüşlerini bir araya getirerek 2021 yılı için 8. Sınıf LGS Fen Bilimleri kitap tavsiyeleri yazısını oluşturduk. İçerisinde kolay ve zor olarak değerlendirdiğimiz kitap önerilerini okumaya başlayabilirsiniz.

lgs_fen_bilimleri_kitap_onerileri_tavsiye

8.Sınıf Fen Bilimleri Kazandıran Defter Çanta Yayınları

Fatih Gizligider tarafından yazılmış çok güzel bir konu anlatım ve çalışma kitabı. LGS uyumlu yeni sorular ile güncel olarak sınava hazırlanabilirsiniz. Kitabın yazarı alanında çok başarılı bir öğretmen olduğu için kesinlikle tavsiye ettiğim konu anlatımlı kitapların içerisinde yer almaktadır. MEB kazanımlarına uygun olarak 304 sayfadan oluşturulmuş bu kitap ile eksik konularınızı kolaylıkla tamamlayabilirsiniz. Fiyat olarak bakıldığında 30-41 TL aralığında bir miktara satılmaktadır.

 

 

 

lgs_fen_bilimleri_kitap_onerileri_tavsiye_1

 

8.Sınıf Fen Bilimleri Master Soru Bankası Okyanus Yayınları

Gelişim temelli sorular, bilimsel süreç ve yaklaşımları, deney ve etkinlik temelli olarak hazırlanmış soruları LGS Fen Bilimleri sorularını daha kolay çözebilirsiniz. PİSA soruları da örnek alınarak hazırlanmış ve yeni nesil kazanım temelli sorular ile tavsiye ettiğimiz kaynaklar içerisine alıyoruz. Sınava girecek adayların mutlaka çözmesi gereken kaynaklardan. Öğrencilerin de beğenisini kazanmış olan bu kaynağımızın fiyatı ise 23-27 TL aralığında bir miktara satılmaktadır.

 

 

 

 

 

lgs_fen_bilimleri_kitap_onerileri_tavsiye_1_1

 

 

8.Sınıf Fen Bilimleri Soru Bankası Hız Yayınları

Fen Bilimleri soru bankası ile bütün önemli kavramlar farklı şekilleriyle aşamalı olarak ele alınmıştır. MEB kazanımları dikkate alınarak yeni sınav sistemine uygun bir tarzda ve tamamen sınav formatında özgün sorulardan oluşmuştur. Kaynağın zorluk düzeyini orta olarak değerlendirebiliriz. Fiyat olarak bakıldığında 32-41 TL aralığında bir miktara satılmaktadır.

 

 

 

 

 

lgs_fen_bilimleri_kitap_onerileri_tavsiye_20208.Sınıf Garantör Fen Bilimleri Soru Bankası Data Yayınları

LGS için hazırladığı kaliteli sorular ile kendini göstermeye başlayan Data Yayınları tarafından hazırlanan 8. Sınıf Fen Bilimleri Garantör Soru Bankası Yeni nesil soruları da içerisinde bulundurmaktadır. Ayrıca kazanım sorularını da aynı kaynakta bulabilirsiniz. Böylelikle sizlerin farklı soru tiplerini çözmenize olanak sağlıyor. Kitap uzman bir komisyon tarafından 160 sayfa olarak ünite ünite bol sorular ile hazırlanmıştır. Fiyat olarak bakıldığında 8-12 TL aralığında bir miktara satılmaktadır. Fiyatının uygun olması da avantaj olarak değerlendirilebilir. Yayın evi tarafından kitabın 95 sayfası ücretsiz olarak erişime açılmıştır. Bu linkten ulaşabilirsiniz. Öğretmenler için ise akıllı tahta uygulaması bulunmaktadır. Uygulamayı indirmek isteyen öğretmenler buraya tıklayınız.

 

 

 

lgs_fen_bilimleri_kitap_onerileri_tavsiye_2020_1

 

8.Sınıf Fen Bilimleri ProTest Soru Bankası Bilfen Yayıncılık

Bloom Taksonomisine uygun olarak hazırlanmış yeni nesil soru bankası. LGS Fen bilimlerinde Mantık muhakeme yeteneğini geliştirmeye yönelik sorular ile desteklenmiştir. Beceri Temelli Eğitim Modelini esas alan soru düzeni ile derslerinizde de işinizi kolaylaştıracaktır. Öğreten ve yorumlatan tarzı ile yeni nesil soruların üstesinden kolaylıkla gelebilirsiniz. Soruların zorluk seviyesi değerlendirildiğinde zor seviyede diye nitelendirilebilecek bir düzeye sahiptir. LGS’ye hazırlanan öğrencilerin mutlaka çözmesi gereken soru bankalarının başında gelmektedir. . Fiyat olarak bakıldığında 40-50 TL aralığında bir miktara satılmaktadır.

 

 

LGS Fen Bilimleri Konuları Neler? Soru Dağılımı Nasıl Olacak? Tıkla Hemen OKU!

 

LGS Fen Bilimleri Deneme Sınavı Önerilerim:

 8.Sınıf Master 20 Fen Bilimleri Denemesi Okyanus Yayınları

 8.Sınıf Fen Bilimleri 10 Sıralı 10 Genel Deneme Startfen Yayınları

 8.Sınıf Fen Bilimleri Enerji 8 Artı 8 Deneme Sınavı Palme Yayınevi

 8.Sınıf Fen Bilimleri VAR Deneme Sınavı Arı Yayıncılık

 8.Sınıf Fen Bilimleri Madalyon Denemeleri Gezegen Yayınları

 

LGS Kitap Önerileri (Sayısal-Sözel)

ÖSYMLİ
ÖSYMLİ
Güncel eğitim haberleri, sınavlara yönelik kitap önerileri, sınav konuları ve çeşitli ders kaynakları ile çalışmalarınıza yardımcı olmaya çalışıyorum.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.