2023 LGS İngilizce Konuları ve Soru Dağılımı PDF (MEB)

25.07.2022
A+
A-

2022-2023 Eğitim Öğretim yılı için Milli Eğitim Bakanlığı nitelikli okullara öğrenci almak amacıyla 8. Sınıf öğrencilerine Lise Geçiş Sınavı (LGS) yapacak. Lise Giriş Sınavı sayısal ve sözel olmak üzere iki bölümden oluşuyor. Bu yazımızda 2023 LGS İngilizce Konuları ve Soru sayılarını sizler için araştırdık.

2023 LGS İngilizce Konuları ve Soru Dağılımı PDF (MEB)

2023 LGS İngilizce Konuları ve Soru Dağılımı PDF (MEB)

2023 LGS’ ye hazırlanan adaylar için “2023 LGS İngilizce Konuları” ve “2023 LGS İngilizce Soru Dağılımları” hakkında detaylı bilgilendirme yapacağız. Liselere Giriş Sınavı konularına çalışmaya başlamadan önce İngilizce dersinde hangi konulardan sorumlu olduğunuzu bilmek sizler için faydalı olacaktır. Bu yazımızda MEB’ in yaptığı sınavlara uygun olarak hazırlanmış 2023 LGS İngilizce konularını ayrıntılı olarak listeleyeceğiz. İsterseniz 2023 LGS İngilizce Konuları PDF dosyasını da indirebilirsiniz.

Sınavın sözel bölümünde 8’inci sınıf İngilizce, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, Türkçe ile T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük derslerinden sorular sorulacaktır. Sayısal ve sözel bölümdeki derslerin konuları sekizinci sınıf konularından oluşacaktır. Sınava giren öğrencilerin yorumlama, okuduğunu anlama, problem çözme, analiz yapma, sonuç çıkarma, eleştirel düşünme, bilimsel süreç ve benzeri becerilerini ölçmeye yönelik sorular sorulacaktır. Şimdi de gelin isterseniz LGS İngilizce Konularını inceleyelim. 

2023 LGS İngilizce Konuları

  • Unit 1: Friendship
  • Unit 2: Teen Life
  • Unit 3: Cooking
  • Unit 4: Communication
  • Unit 5: The Internet
  • Unit 6: Adventures
  • Unit 7: Tourism
  • Unit 8: Chores
  • Unit 9: Science
  • Unit 10: Natural Forces
lgs_ingilizce_konulari

2023 LGS İngilizce Konuları

2023 LGS 8. Sınıf İngilizce Deneme Sınavı PDF İndir

2023 LGS İngilizce Soru Dağılımları

Son yıllarda kolay düzeyde karşımıza çıkan İngilizce sorularının tersine, orta zorlukta, kazanımlara paralel, ünite kelimelerine dayalı, okuduğunu anlayıp muhakeme gerektiren anlam bilgisine dayalı sorular sorulmuştur. Seçeneklerde çeldiriciler olduğundan dikkat gerektiren sorulardır ancak genel anlamda yayımlanan örnek sorulara benzer, beklenen tarzda soru tipleri karşımıza çıkmıştır. LGS İngilizce  dersinin konu dağılımı şu şekildedir:

2023_lgs_ingilizce_konulari_soru_sayilari_pdf

2023 LGS İngilizce Soru Dağılımları

 

2023 LGS’ de İngilizceden Kaç Soru Sorulacak?

Milli Eğitim Bakanlığının yayımlamış olduğu kazanımlara göre 2023 LGS İngilizce Konuları ve Soru Dağılımına yazımızın devamında bulabilirsiniz. Sözel bölümde İngilizce dersinden 10 adet soru yöneltilecek. Sorular okuduğunu anlama ve kelime bilgisini ölçmeye yönelik olarak hazırlanmış sorulardan oluşuyor. Ayrıca görsele dayalı sorular da sorulmaktadır.

LGS İngilizce dersi konularını incelediğimizde konuların ağırlıklı olarak 8.Sınıf konularından sorulduğu görülmektedir. Sözel bölümde sizlere verilen toplam süre 75 dakikadır. Toplam soru sayısı ise 50 adettir. Soru başına 1.5 dakika düşüyor. İngilizce sorularını çözerken kelimeleri doğru okuyup anlamaya dikkat etmelisiniz. Bunun üstesinden gelmeniz için bol bol kelime ezberlemeli ve soru çözmelisiniz. İngilizce dersinin sınavdaki puanınıza etkisi ise katsayı olarak “1” olduğunu da unutmayınız.

2023 LGS İngilizce Konuları PDF İndir

Ders çalışırken sürekli olarak internetten konuları araştırmak yerine konuların PDF’ sini sitemizden indirebilirsiniz. İnternet erişimine uzak olduğunuz vakitlerde bilgisayarınıza veya telefonunuza konuların PDF’ sini indirerek konulara kolay yoldan erişebilirsiniz.  İngilizce Konuları Tıkla PDF İndir

TAVSİYE YAZILARIMIZ

LGS TÜM Konularını incelemek için TIKLAYINIZ

2023 LGS Kitap Önerileri Kaynak Kitap Tavsiyeleri için TIKLAYINIZ

2023 LGS Çalışma Programı İndirmek için TIKLAYINIZ

LGS Deneme Sınavı PDF indirmek için TIKLAYINIZ

LGS Çıkmış TÜM soruları indirmek için TIKLAYINIZ

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.