2022 LGS T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük Konuları

13.08.2021
3.869
A+
A-

2022 LGS’ ye hazırlanan adaylar için “2022 LGS İnkılap Tarihi Konuları” ve “2022 LGS İnkılap Tarihi Soru Dağılımları” hakkında detaylı bilgilendirme yapacağız. Liselere Giriş Sınavı konularına çalışmaya başlamadan önce İnkılap Tarihi dersinde hangi konulardan sorumlu olduğunuzu bilmek sizler için faydalı olacaktır. Bu yazımızda MEB’ in yaptığı sınavlara uygun olarak hazırlanmış 2022 LGS İnkılap Tarihi konularını ayrıntılı olarak listeleyeceğiz.

2022 LGS T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük Konuları

2022 LGS T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük Konuları ve Soru Dağılımı PDF (MEB)

2021-2022 Eğitim Öğretim yılı için Milli Eğitim Bakanlığı nitelikli okullara öğrenci almak amacıyla 8. Sınıf öğrencilerine Lise Geçiş Sınavı (LGS) yapacak. Lise Giriş Sınavı sayısal ve sözel olmak üzere iki bölümden oluşuyor. Bu yazımızda T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük Konuları ve Soru sayılarını sizler için araştırdık.

Sınavın sözel bölümünde 8’inci sınıf T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, Türkçe ile İngilizce derslerinden sorular sorulacaktır. Sayısal ve sözel bölümdeki derslerin konuları sekizinci sınıf konularından oluşacaktır. Sınava giren öğrencilerin yorumlama, okuduğunu anlama, problem çözme, analiz yapma, sonuç çıkarma, eleştirel düşünme, bilimsel süreç ve benzeri becerilerini ölçmeye yönelik sorular sorulacaktır.

LGS’ de T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük Dersinden Kaç Soru Sorulacak?

Milli Eğitim Bakanlığının yayımlamış olduğu kazanımlara göre 2022 LGS T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük Konuları ve Soru Dağılımına yazımızın devamında bulabilirsiniz. Sözel bölümde T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük dersinden 10 adet soru yöneltilecek. Sorular daha çok Mili Mücadele Dönem ve Atatürkçülük konularından gelmektedir.

LGS T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük dersi konularını incelediğimizde konuların ağırlıklı olarak 8.Sınıf konularından sorulduğu görülmektedir. Sözel bölümde sizlere verilen toplam süre 75 dakikadır. Toplam soru sayısı ise 50 adettir. Soru başına 1.5 dakika düşüyor. T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük sorularını çözerken soru öncülünde verilen bilgilere dikkat etmelisiniz. Öncülde verilen bilgiler doğrultusunda soruyu yorumlayarak çözmeye çalışmalısınız. Bunun üstesinden gelmeniz için bol bol konu tekrarı yapıp soru çözmelisiniz. T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük dersinin sınavdaki puanınıza etkisi ise katsayı olarak “1” olduğunu da unutmayınız. Şimdi de gelin isterseniz LGS’ de T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük Konularını inceleyelim. 

2022 LGS T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük Konuları

  • ÜNİTE: Bir Kahraman Doğuyor
  • ÜNİTE: Milli Uyanış: Bağımsızlık Yolunda Atılan Adımlar
  • ÜNİTE: Milli Bir Destan: Ya İstiklal, Ya Ölüm
  • ÜNİTE: Atatürkçülük ve Çağdaşlaşan Türkiye
  • ÜNİTE: Demokratikleşme Çabaları
  • ÜNİTE: Atatürk Dönemi Dış Politika
  • ÜNİTE: Atatürk’ün Ölümü ve Sonrası

LGS T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük Konuların yukarıdaki listede paylaştık. Sayfanın sonunda konuları PDF dosyası olarak indirebilirsiniz. Böylelikle istediğiniz zaman kolaylıkla kontrol edebilirsiniz.

2022 LGS T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük Soru Dağılımları

2022_lgs_inkilap_tarihi_konulari_soru_sayilari_pdf

 

2022 LGS T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük Konuları PDF İndir

Ders çalışırken sürekli olarak internetten konuları araştırmak yerine konuların PDF’ sini sitemizden indirebilirsiniz. İnternet erişimine uzak olduğunuz vakitlerde bilgisayarınıza veya telefonunuza konuların PDF’ sini indirerek konulara kolay yoldan erişebilirsiniz.  T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük Konuları Tıkla PDF İndir

TAVSİYE YAZILARIMIZ

LGS TÜM Konularını incelemek için TIKLAYINIZ

LGS Kitap Önerileri Kaynak Kitap Tavsiyeleri için TIKLAYINIZ

LGS Çalışma Programı İndirmek için TIKLAYINIZ

LGS Deneme Sınavı PDF indirmek için TIKLAYINIZ

LGS Çıkmış TÜM soruları indirmek için TIKLAYINIZ

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.