8.Sınıf Türkçe LGS Kitap Önerileri-Tavsiyeleri (Test Kitabı-Deneme)

10.08.2022
A+
A-

2023 yılı için 8. Sınıf LGS Türkçe kitap tavsiyeleri yazısını oluşturduk. İçerisinde kolay ve zor olarak değerlendirdiğimiz kitap önerilerini okumaya başlayabilirsiniz.

8.Sınıf Türkçe LGS Kitap Önerileri-Tavsiyeleri (Test Kitabı-Deneme)

2023 Yılı 8.Sınıf Türkçe LGS Kitap Önerileri-Tavsiyeleri

2023 yılı Liseye Giriş Sınavına hazırlanan öğrencilerin merak ettiği derslerden birisi de Türkçe LGS için hangi kaynaktan çalışmalıyım? En kolay soru bankası veya zor soruların olduğu kaynak hangisi? Şeklinde uzayıp giden sorular. İyi bir lisede okumak, iyi bir üniversiteyi kazanmak için önemli bir adım olarak değerlendirilebilir. Bu sebeple farklı kaynaklardan sorular çözmeli ve detaylı bir çalışma yapmalısınız. Sizlerin bu hayalinizi gerçekleştirebilmenize yardımcı olmak amacıyla 2023 LGS Türkçe kitap önerilerinde bulunacağız. 8.Sınıf öğrencileri için LGS kaynak tavsiyesinde bulunmadan önce ekşi sözlük, youtube kanalları, forum sayfaları ve başarılı öğrenci görüşlerini bir araya getirerek 2023 yılı için 8. Sınıf LGS Türkçe kitap tavsiyeleri yazısını oluşturduk. İçerisinde kolay ve zor olarak değerlendirdiğimiz kitap önerilerini okumaya başlayabilirsiniz.

 

LGS_turkce_Kitap_onerileri_8_Sinif_turkce_Kaynak_Kitap_Tavsiyeleri8.Sınıf TürkçeMino Akıllı Türkçe Atölyem Arı Yayıncılık

Yeni Müfredata uygun olarak hazırlanmış 602 Test Sorusu, 143 Etkinlik, Konu Uygulamaları ile Soru Bankası Tadında bir kaynak. Ayrıca akıllı tahtaya uyumlu bir şekilde kullanılabilir. Bu yönüyle öğretmenlerin işini kolaylaştırmaktadır. Öğrenciler tarafından tam not alan bu kaynağı LGS Türkçe kitap önerileri içerisine alabiliriz. Fiyat olarak bakıldığında 130-140 TL civarında bir miktara satılmaktadır.

 

lgs_tukce_kitap_onerileri_8.sinif_kaynak_tavsiyesi8.Sınıf Türkçe Kazanım Odaklı HBA Tudem Yayınları

Türkçe Konu Anlatımı kaynağı arayışında olan öğrenciler için Bol Alıştırma ve Çözümlü Soruları ile Tudem yayınları öne çıkmaktadır. Çok satılan kaynaklar arasında da yer edinen bu kitap ile Türkçe konu çalışmalarınızı yapabilirsiniz. Kazanım odaklı bir kitap olduğu için dönem içerisinde gireceğiniz yazılı sınavlarda da yardımcınız olacaktır. Fiyat olarak bakıldığında 50-60 TL aralığında bir miktara satılmaktadır.

 

lgs_tukce_kitap_onerileri_8.sinif_kaynak_tavsiyesi8.Sınıf Classmate Türkçe Konu Anlatımı Okyanus Yayınları

8.Sınıf Türkçe Konu Anlatımı kitabı olarak yeniçağın ve sınav sisteminin gereksinimleri ve hedefleri doğrultusunda hazırlandı. Öğretim programındaki kazanımlar incelenerek ve kazandırılmak istenen beceriler analiz edilerek hazırlandı. Yorumlarda karşılaştığınız kadarıyla kitap bazı yerlerde kendini tekrar etmiş. Fakat bu durum konuyu kavratmak amacıyla da yapılmış olabilir. Konu anlatımlı bir kaynak olarak yeterli bir hacme sahiptir. Fiyat olarak bakıldığında 80-85 TL aralığında bir miktara satılmaktadır.

 

lgs_tukce_kitap_onerileri_8.sinif_kaynak_tavsiyesi8.Sınıf Garantör Türkçe Soru Bankası Data Yayınları

Data Yayınları tarafından hazırlanan 8. Sınıf Türkçe Garantör Soru Bankası Yeni nesil soruları da içerisinde bulundurmaktadır. Ayrıca kazanım sorularını da aynı kaynakta bulabilirsiniz. Böylelikle sizlerin farklı soru tiplerini çözmenize olanak sağlıyor.  Kitap uzman bir komisyon tarafından 176 sayfa olarak hazırlanmıştır. Fiyat olarak bakıldığında 20-25 TL aralığında bir miktara satılmaktadır. Fiyatının uygun olması da avantaj olarak değerlendirilebilir. Yayın evi tarafından kitabın 98 sayfası ücretsiz olarak erişime açılmıştır. Bu linkten ulaşabilirsiniz. Öğretmenler için ise akıllı tahta uygulaması bulunmaktadır. Uygulamayı indirmek isteyen öğretmenler buraya tıklayınız.

 

lgs_tukce_kitap_onerileri_8.sinif_kaynak_tavsiyesi8.Sınıf Türkçe Uzmanı Soru Bankası Hız Yayınları

Hız yayınları 8.Sınıf Türkçe Uzmanı Soru Bankası hazırlanırken bütün temel kavramlar farklı şekilleriyle aşamalı bir şekilde ele alınmıştır. Yeni nesil sorular ile birlikte MEB kazanımlarına uygun bir şekilde ve tamamen sınava benzer özgün sorulardan oluşmaktadır. Kitap ile ilgili herhangi bir olumsuz eleştiriye denk gelmediğimiz araştırmamız neticesinde Hız yayınları LGS konularını iyi anlatan, akıcı ve sade kitapları ile bilinmektedir. Bu kaynak 192 sayfadan oluşmaktadır. Eksiklik olarak görsel okuma sorularına yeterince ağırlık vermemesi denilebilir. Fakat bu durum diğer yayınlar için de geçerlidir. Fiyat olarak bakıldığında 70-75 TL aralığında bir miktara satılmaktadır.

 

lgs_tukce_kitap_onerileri_8.sinif_kaynak_tavsiyesi8.Sınıf LGS Türkçe Soru Gezegeni Gezegen Yayıncılık

Gezegen yayıncılık tarafından hazırlanan bu kaynakta beceri temelli kazanım sorular, muhakeme mantık soruları, kazanım değerlendirme testleri, kazanım sıralı analiz testler ve yeni nesil sorular yer almaktadır. Soru çözümünün yanı sıra bilgi notları, öğreten sorular ile konu eksiğinizi de tamamlayabilirsiniz. Ders çalışırken teknolojiden de faydalanırım diyenlere mobil optik okuma ve soruların video çözümleri destek olacaktır. Öğretmenler için akıllı tahta uygulamaları da bulunmaktadır. Kitap Türkçe Öğretmeni Mesut Bayar ve Duygu Akkaya Salman tarafından hazırlanmıştır. 206 sayfadan oluşmaktadır. Fiyat olarak bakıldığında 35-40 TL aralığında uygun bir miktara satılmaktadır.

 

lgs_tukce_kitap_onerileri_8.sinif_kaynak_tavsiyesi7.ve 8. Sınıflar İçin Madalyonun İki Yüzü Gezegen Yayıncılık

Kitap Türkçe Öğretmeni Mesut Bayar  tarafından hazırlanmış. Yeni MEB Müfredatına Uygun bir şekilde kazanım odaklı sorular ile öne çıkmaktadır. Mobil optik okuma, kazanım analiz testi ve kazanım değerlendirme testleri yer almaktadır. Kitabın bir tarafında paragraf soruları diğer bir tarafında ise mantık ve muhakeme soruları yer almaktadır. Farklı tasarımı ile öğrencilerin, velilerin ve öğretmenlerin beğenisini kazanmış bir kaynaktır. LGS’ de Türkçe soruları farklı tarzlarda sorulduğu için kaynak bulmak gerçekten zor. Özellikle görsel yorumlama ile ilgili olan sorular için bu kaynağı önerebilirim. 2022 LGS Türkçede 7 adet sözel mantık ve görsel okuma sorusunun yer aldığını hatırlatırım. Gelelim bu kitabın fiyatına 85-90 TL aralığında uygun diyebileceğimiz bir miktara satılmaktadır.

 

♠Bakabilirsiniz: Tonguç Yayınları 8. Sınıf Türkçe Zoru Bankası, Tonguç Yayınları 8. Sınıf Türkçe Dinamo Soru Bankası, Tonguç Yayınları 8. Sınıf LGS Sözel Mantık Sayısal Analiz Soruları, Tonguç Yayınları LGS Son Tekrar Türkçe kaynaklarına da yayın evinin sitesine girerek inceleyebilirsiniz. Hali hazırda kullanan arkadaşlar ise yorum yaparak kaynaklar hakkında bilgi verebilir.

 

 

2023 LGS Türkçe Deneme Sınavı Önerilerim:

 8.Sınıf Master 20 Türkçe Denemesi Okyanus Yayınları

⇒ LGS Türkçe 20 li Deneme Sınavı Editör Yayınevi

 8. Sınıf LGS Türkçe 24 Deneme Sınav Dergisi Yayınları

 LGS KOTA Konu Taramaları Türkçe Kotası Tonguç Akademi

 8.Sınıf Türkçe Madalyon Denemeleri Gezegen Yayınları

 8.Sınıf Türkçe 10 Sıralı 10 Genel Deneme Startfen Yayınları

 8.Sınıf Nar Türkçe 12 Deneme Nartest Yayınları

 8.Sınıf Türkçe 10 Deneme Mürekkep Yayıncılık

TAVSİYE YAZILARIMIZ

LGS Konuları ve Soru Dağılımı için TIKLAYINIZ

LGS Kitap Önerileri Kaynak Kitap Tavsiyeleri için TIKLAYINIZ

LGS Çalışma Programı İndirmek için TIKLAYINIZ

LGS Deneme Sınavı PDF indirmek için TIKLAYINIZ

LGS Çıkmış TÜM soruları indirmek için TIKLAYINIZ

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Sabit dedi ki:

    Kaynak önerilerini bu kadar güzel ve ayrıntılı ele alan tek site diyebilirim 👍

  2. Erdi dedi ki:

    Harika bir konu . Yardımın için teşekkür ederim.