LGS 8.Sınıf Türkçe Deneme Sınavı PDF İndir

01.10.2020
81.649
A+
A-

Bu yazımızda sizlere sözel bölüm derslerinden LGS 8.Sınıf Türkçe Deneme Sınavı PDF İndir kaynağını paylaşacağız. Kitabın yayın evi tarafından tanıtım amacıyla yayımlanmıştır. Sizler de bu kaynağı indirerek çalışmalarınıza farklı kaynak sağlamış olabilirsiniz. Akıllı tahtaya da uyumlu olarak kullanabilirsiniz.

LGS 8.Sınıf Türkçe Deneme Sınavı PDF İndir

LGS 8.Sınıf Türkçe Deneme Sınavı PDF İndir

Türkçe dersi birçok öğrenci tarafından zor olarak görülen derslerin başında gelir. Kimi öğrenciler soruları kolaylıkla çözebilirken kimisi de yapamaz ve umutsuzluğa düşer. Bu durumun üstesinden gelme yollarını aramaktan ziyade pes etme eğilimi gösterir. Zor olan bu durumun üstesinden gelmektir. Sizlere Liseye Geçiş Sınavında Türkçe sorularını çözmenizde yardımcı olası amacıyla ilgili yayın evi tarafından ücretsiz olarak sunulan kaynağı paylaşıyoruz. Öncesinde sistemi tanımak adına yazımızı okumaya devam edelim. 2018 Yılı itibariyle liseye giriş sınav sistemi değişti. Yeni gelen sınavın adı Liseye Geçiş Sınavı (LGS) oldu. Nitelikli lisede okuyup meslek sahibi olmak isteyen öğrenciler yeni LGS‘ye girecekler. Sınav iki oturumdan oluşuyor: Sözel ve sayısal. Öğrenciler tarafından merak edilen diğer bir konu ise soruların nasıl olacağı yönünde. Bunun için MEB tarafından yayımlanan örnek soruları çözebilirsiniz. Bu yazımızda sizlere sözel bölüm derslerinden LGS 8.Sınıf Türkçe Deneme Sınavı PDF İndir kaynağını paylaşacağız. Kitabın yayın evi tarafından tanıtım amacıyla yayımlanmıştır. Sizler de bu kaynağı indirerek çalışmalarınıza farklı kaynak sağlamış olabilirsiniz. Akıllı tahtaya da uyumlu olarak kullanabilirsiniz.

TÜRKÇE DENEME  SINAVI -1

TÜRKÇE DENEME SINAVI -2

TÜRKÇE DENEME SINAVI -3

⇑ DENEMELERİN CEVAP ANAHTARI ⇑

 

TÜRKÇE DENEME  SINAVI TUDEM  Cevaplar

 

ZONGULDAK MEM TÜRKÇE DENEME SINAVI-1 Cevaplar

ZONGULDAK MEM TÜRKÇE DENEME SINAVI-2 Cevaplar

 

yeni-gif

TÜRKÇE DENEME SINAVI VE CEVAP ANAHTARI-1

TÜRKÇE DENEME SINAVI VE CEVAP ANAHTARI-2

TÜRKÇE DENEME SINAVI VE CEVAP ANAHTARI-3

TÜRKÇE DENEME SINAVI VE CEVAP ANAHTARI-4

TÜRKÇE DENEME SINAVI VE CEVAP ANAHTARI-5

TÜRKÇE DENEME SINAVI VE CEVAP ANAHTARI-6

TÜRKÇE DENEME SINAVI VE CEVAP ANAHTARI-7

TÜRKÇE DENEME SINAVI VE CEVAP ANAHTARI-8

TÜRKÇE DENEME SINAVI VE CEVAP ANAHTARI-9

TÜRKÇE DENEME SINAVI VE CEVAP ANAHTARI-10

 

♦Milli Eğitim Bakanlığı tarafından her ay yayımlanan LGS örnek soruları indirmek için osymli.com/2020-lgs-ornek-sorular-ve-cevaplari-pdf-indir-meb bağlantısına tıklayabilirsiniz.

 

2021 LGS deneme sınavı DEV ARŞİV için osymli.com/lgs-deneme-sinavi-pdf-indir-dev-arsivbağlantısına tıklayarak 20 adet sayısal ve sözel denemeyi indirebilirsiniz.

 

♦Türkiye’deki pek çok MEM 8.Sınıf öğrencileri için LGS kazanım testi yayımladı. Tüm bunları tek sayfada topladık. İndirmek için osymli.com/8-sinif-lgs-meb-kazanim-testleri-indir bağlantısına tıklayınız.

 

TELİF: Dokümanlarımızı dosya paylaşım sitelerinden almaktayız. Herhangi bir telif hakkı bulunulması durumunda sitemiz hiçbir sorumluluk kabul etmez. Telif Hakkı bulunulması durumunda bizimle iletişime geçildiği taktirde içerik 3 iş günü içerisinde sitemizden kalıcı olarak silinir.

 

Uyarı: Mobilden giren arkadaşlar indirmekte zorluk çekerseniz yorum kısmına yazınız. Oradan mail adresinize gönderim yapılacaktır.

ÖSYMLİ
ÖSYMLİ
Güncel eğitim haberleri, sınavlara yönelik kitap önerileri, sınav konuları ve çeşitli ders kaynakları ile çalışmalarınıza yardımcı olmaya çalışıyorum.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 8 YORUM
 1. Elif dedi ki:

  Hocam açılmadı

  1. ÖSYMLİ dedi ki:

   Merhaba Elif, telefondan indirdiyseniz belki de o yüzden açılmamıştır.

 2. Ahmet dedi ki:

  Hocam bana deneme 2 ve 3ü mailden yollarmısiniz

 3. ege dedi ki:

  hocam ben ZONGULDAK MEM TÜRKÇE DENEME SINAVI-1 Cevaplar denemesini çözdüm ama cevaplar yok bana mail atabilir misiniz

 4. arda dedi ki:

  hocam bende TUDEM TÜRKÇE denemesini çözüyordum onda cevaplar yoktu mailden yolar mısınız?

  1. göksu kapukıran dedi ki:

   var
   d, d, b, a, d, b, d, d, c, a, d, c, d, d, c, a, c, a, b, a

 5. hamza dedi ki:

  hocam çok teşekkürler fakat cevap anahtarları için bir link verip o linkten ulaşabilirsiniz demişsiniz o linkin adresini yazmaktan biraz zorlanıyoruz/ uğraştırıyor orayı bir karekod gibi birşey koyarsanız dahada iyi olur bence.

  1. ÖSYMLİ dedi ki:

   Merhaba Hamza, önerini dikkate alacağız.