Türk Telekom 3 GB EBA Hediye İnternet Kampanyası Nasıl Yapılır?

27.08.2021
2.787
A+
A-

Öğrenciler Eğitim Bilişim Ağına (EBA) kendi internet paketlerinden kesinti olmaksızın aylık 3 GB’ye kadar ücretsiz olarak ulaşabilecek. Eski adıyla avea olan Türk Telekom kullanıcıları EBA platformuna ücretsiz olarak bağlanabilecek. Böylece öğrencilerin video ve ders dokümanlarına kolay erişimini sağlanmış olacak. Hediye internet kampanyası dahilinde Türk Telekom kullanıcıları için kampanyanın nasıl yapılacağını sizler için araştırdık. 

Türk Telekom 3 GB EBA Hediye İnternet Kampanyası Nasıl Yapılır?

Türk Telekom 3 GB EBA Hediye İnternet Kampanyası Nasıl Yapılır?

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) gelişen internet teknolojisine kayıtsız kalmadı ve GSM operatörleri ile anlaşma yaptı.  Yapılan anlaşmayla  “Türkiye’nin Operatörlerinden Türkiye’nin Eğitim İçeriklerine Erişim Desteği İş Birliği Protokolü” imzalandı. Buna göre bütün cep telefonu aboneleri çevirim içi eğitim platformu olan Eğitim Bilişim Ağına (EBA) kendi internet paketlerinden kesinti olmaksızın aylık 3 GB’ye kadar ücretsiz olarak ulaşabilecek. Eski adıyla avea olan Türk Telekom kullanıcıları EBA platformuna ücretsiz olarak bağlanabilecek. Böylece öğrencilerin video ve ders dokümanlarına kolay erişimini sağlanmış olacak. Hediye internet kampanyası dahilinde Türk Telekom kullanıcıları için kampanyanın nasıl yapılacağını sizler için araştırdık. 

Kampanyaya Nasıl Katılırım?

turktelekon-eba-hediye-bedava-internet-nasil-yapilir

Türk Telekom operatörünü kullanan aboneler EBA’da geçerli olma üzere 3 GB internet paketinden yararlanabilmesi için “EBA” yazıp 5555’e SMS göndermesi gerekmiyor. Herkese otomatik olarak tanımlanmıştır.

turk_telekom_bedava_internetTürk Telekom firmasının sitesinde yer alan duyuruda şu ifadelere yer verildi:

 • Kampanyadan, TT Mobil faturalı ve faturasız tarifelerinden yararlanan bireysel aboneler faydalanabilecektir.
 • Kampanyadan faydalanabilmek için herhangi bir şey yapmanıza gerek yoktur. Herkese otomatik olarak tanımlanmıştır. Kampanya katılımı ücretsizdir. Aşağıdaki görseli dikkate almayınız.
  türktelekom-eba-bedava-internet-yap
 • Ön ödemeli bireysel mobil abonelerin kampanyadan faydalanabilmesi için her 30 günde bir düzenli olarak tek seferde en az 30 TL tutarında yükleme yapması gerekmektedir. Düzenli olarak gerçekleştirilen yüklemelerde kampanya otomatik olarak yenilenir. Tek seferde 30 TL ve üzeri TL yüklemesi yapılmaması halinde faydalar yenilenmez.

 

UYARI: EBA için tanımlanan ücretsiz internet hakkınızı kullanabilmek için EBA uygulamasını uygulama marketlerinden indirerek kurmalısınız. Android yazılımını kullanıyorsanız Google Play Storeden indirmelisiniz. Eğer İphone kullanıyorsanız AppStoreden uygulamayı indirmelisiniz.

⇓ YENİ ⇓

turk-telekom-eba-bedava-internet-8-gb

Kampanya Kapsamı ve Geçerlilik Detayları

 • Kampanya kapsamında 1 yıl boyunca EBA eğitim platformu yönüne kullanılması için her ay aylık 3 GB ücretsiz internet hakkı sunulacaktır.

 

 • Bimcell, Pttcell, Teknosacell, Kontrolü Seç Tarifeleri, Data Tarifeleri ve Kurumsal Aboneler Kampanya’dan yararlanamaz.

 

 • Kampanya aboneliği, kayıt tarihinden itibaren her ay tekrarlanmak üzere 1 yıl boyunca ücretsizdir. Bir yıllık ücretsiz kullanım süresi sonrasında, kampanya aboneliği otomatik olarak iptal olacaktır.

 

 • Geçerlilik süresi içerisinde kullanılmayan faydalar bir sonraki döneme devretmeyecektir.

 

 • İnternet, Ses ve SMS kullanım haklarının her biri için %80’i ve %100’ü kullanıldığında sistemden SMS ile otomatik olarak bilgilendirme yapılmaktadır. Bu bilgilendirmeler 2 saat öncesine kadar olan kullanım bilgilerini içerir.

 

 • Kampanya kapsamındaki fayda başka bir hatta transfer edilemez, 3. şahıslara devredilemez ve başka bir fayda ile değiştirilemez. Kampanyanın geçerli olduğu süre içerisinde başka bir GSM operatörüne geçiş yapılması,
  hattın herhangi bir nedenle kapatılması ya da iptal edilmesi halinde kampanyadan yararlanma hakkı sona erer.

 

 • Kampanya kapsamında sunulan internet hakkının sona ermesinin ardından, abonenin yararlandığı internet paketi yoksa faturalı aboneler için mevcut tarifesi üzerinden, faturasız aboneler için 2 KR/ 100 KB üzerinden ücretlendirilir.

 

 • Kampanya kapsamında sunulan eba.gov.tr yönüne ücretsiz kullanım hizmeti sadece yurtiçinde Internet APN üzerinden gerçekleştirilecek kullanımları kapsamaktadır. Şirketimiz internet üzerinden mesajlaşma ve ses iletişimi (IM ve VOIP), internet paylaşımı (Tethering) ve doğrudan dosya paylaşım (P2P) programları vb. hizmetlerinin tarife kapsamında sunulan internet faydası ile kullanımlarında değişiklik yapma hakkını saklı tutar.

⇓ Tavsiye Yazılarımız ⇓

Vodafone 3 GB EBA Hediye İnternet Kampanyası Nasıl Yapılır?

 

Turkcell EBA 3 GB Bedava İnternet Nasıl Yapılır?

Yorum Yap Ücretsiz İnternet Kazan !

Değerli arkadaşlar, aşağıda bulunan Yorum Yap bölümünden güzel duygu ve düşüncelerini en az 3 cümle ile anlatan ziyaretçilerimize sürpriz hediye internetimiz olacak. Yorumunuzu yaparken bilgilerinizi doğru girmeye dikkat edin 🙂 Haydi hemen yorum yap ve Bedava interneti kazan ! 💪 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.