EBA 8 GB Nedir? Türk Telekom Bedava İnternet Nasıl Alınır?

27.08.2021
2.856
A+
A-

Öğrenciler Eğitim Bilişim Ağına (EBA) kendi internet paketlerinden kesinti olmaksızın aylık 3 GB’ye kadar ücretsiz olarak ulaşabiliyordu. Corona virüsü sebebiyle MEB uzaktan eğitime EBA üzerinden devam edeceğini açıkladı. Bunun üzerine Türk Telekom firması ise ücretsiz EBA internet hakkını 8 GB olarak güncelledi. Öğrenciler ve veliler internette EBA 8 GB nedir? Diye aramaya başladı.

EBA 8 GB Nedir? Türk Telekom Bedava İnternet Nasıl Alınır?

EBA 8 GB Nedir? Türk Telekom Bedava İnternet Nasıl Alınır?

Öğrenciler Eğitim Bilişim Ağına (EBA) kendi internet paketlerinden kesinti olmaksızın aylık 3 GB’ye kadar ücretsiz olarak ulaşabiliyordu. Corona virüsü sebebiyle MEB uzaktan eğitime EBA üzerinden devam edeceğini açıkladı. Bunun üzerine Türk Telekom firması ise ücretsiz EBA internet hakkını 8 GB olarak güncelledi. Öğrenciler ve veliler internette EBA 8 GB nedir? Diye aramaya başladı. Eski adıyla avea olan Türk Telekom aboneleri EBA platformuna ücretsiz olarak nasıl bağlanabileceklerini merak ediyor. Öğrencilerin video ve ders dokümanlarına kolayca erişimine olanak sağlanmış olacak. Hediye internet kampanyası dahilinde Türk Telekom kullanıcıları için kampanyanın nasıl yapılacağını sizler için araştırdık.

EBA İnterneti Nerelerde Kullanılır?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından oluşturulan EBA (Eğitim Bilişim Ağı) çevrim içi eğitim platformudur. Öğrenci ve öğretmenlerin eğitim materyallerine ulaşmalarını sağlayan; ders kitapları, video gibi kaynakları kullanarak öğrenmeye ve öğretmeye imkân veren sosyal bir eğitim platformudur. Türk Telekom aboneleri kendilerine tanınan EBA 8 GB interneti bu platformda kullanabilir.

Türk Telekom EBA 8 GB Nedir?

Türk Telekom iletişim firmasının öğrenci ve öğretmenlerin Milli Eğitim Bakanlığının sunduğu EBA (Eğitim Bilişim Ağı)​​​​​​​​ mobil uygulamasıyla eğitim materyallerine ulaşabilmesi için tanımış olduğu ücretsiz bir internet hizmetidir.

turk-telekom-eba-bedava-internet-8-gb

Kampanya Kapsamı ve Geçerlilik Detayları

Nasıl Yapılacak? Kampanyadan data hatları hariç, tüm faturalı ve faturasız aboneler faydalanabilecektir. EBA (Eğitim Bilişim Ağı) mobil uygulamasına ücretsiz 8 GB tanımlamaları otomatik bir şekilde gerçekleştirilmiştir.turk_telekom_bedava_internet

Ne Zamana Kadar Geçerli? Kampanya kapsamında EBA eğitim platformu uygulamasında kullanılması için her ay aylık yurt içi 8 GB ücretsiz internet hakkı sunulacaktır.

Ne kadar İnternet Hakkım Kaldı? Kampanya kapsamında Faturalı abonelerin EBA yönüne kalan bilgisini öğrenmek için KALAN yazıp 5555’e SMS gönderilmesi gerekmektedir. Faturasız abonelerin EBA yönüne kalan bilgisini öğrenmek için KALAN EBA yazıp 5555’e SMS gönderilmesi gerekmektedir. Bu servis 2 saat öncesine kadar olan kullanım bilgilerini içerir.eba_8_gb_internet

Kullanılmayan internet devreder mi? Geçerlilik süresi içerisinde kullanılmayan faydalar bir sonraki döneme devretmeyecektir.

İnternet, Ses ve SMS kullanım haklarının her biri için %80’i ve %100’ü kullanıldığında sistemden SMS ile otomatik olarak bilgilendirme yapılmaktadır. Bu bilgilendirmeler 2 saat öncesine kadar olan kullanım bilgilerini içerir.

Kampanya kapsamındaki fayda başka bir hatta transfer edilemez, 3. şahıslara devredilemez ve başka bir fayda ile değiştirilemez. Kampanyanın geçerli olduğu süre içerisinde başka bir GSM operatörüne geçiş yapılması, hattın herhangi bir nedenle kapatılması ya da iptal edilmesi halinde kampanyadan yararlanma hakkı sona erer.

Bedava İnternet Hakkım Bitince Ne Olur? Kampanya kapsamında sunulan internet hakkının sona ermesinin ardından, abonenin yararlandığı internet paketi yoksa faturalı aboneler için mevcut tarifesi üzerinden, faturasız aboneler için mevcut tarifesi üzerinden ücretlendirilir.

Kampanya kapsamında sunulan eba.gov.tr yönüne ücretsiz kullanım hizmeti sadece yurtiçinde Internet APN üzerinden gerçekleştirilecek kullanımları kapsamaktadır. Şirketimiz internet üzerinden mesajlaşma ve ses iletişimi (IM ve VOIP), internet paylaşımı (Tethering) ve doğrudan dosya paylaşım (P2P) programları vb. hizmetlerinin tarife kapsamında sunulan internet faydası ile kullanımlarında değişiklik yapma hakkını saklı tutar.

eba_8_gb_nedir

 

Vodafone 3 GB EBA Bedava İnternet Kampanyası Nasıl Yapılır? Yazımızı okumak için https://www.osymli.com/vodafone-3-gb-eba-bedava-internet-kampanyasi-nasil-yapilir.html tıklayınız.

 

Turkcell 3 GB EBA Bedava İnternet Kampanyası Nasıl Yapılır? Yazımızı okumak için https://www.osymli.com/turkcell-eba-3-gb-bedava-internet-nasil-yapilir.html tıklayınız.

bedava_internet_ucretsiz_internet_hediye_internetYorum Yap Ücretsiz İnternet Kazan !

Değerli arkadaşlar, aşağıda bulunan Yorum Yap bölümünden güzel duygu ve düşüncelerini en az 3 cümle ile anlatan ziyaretçilerimize sürpriz hediye internetimiz olacak. Yorumunuzu yaparken bilgilerinizi doğru girmeye dikkat edin 🙂 Haydi hemen yorum yap ve Bedava interneti kazan ! 💪 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 5 YORUM
 1. AYHAN dedi ki:

  Mrblr ismim ayhan gerçekten çok faydalı yararlı vede süper Emeyi geçen herkese teşekkür ederiz allah razı olsun çok iyi yararlı oldu başarılarınızın devamını dileriz

 2. Hayal dedi ki:

  Sunmuş olduğunuz bu hizmetten gayet memnun kaldık çok teşekkürler 8 gb eba internet öğrencilerimize çok faydalı oldu

 3. Rabia dedi ki:

  8 gb internet alma rehberi için çok teşekkür ederim. hediye internet sürprizinizi beklemekteyiz.

 4. özay dedi ki:

  8 gb internet alma rehberi için çok teşekkür ederim. hediye internet sürprizinizi bekliyorum 🙂

 5. Ergün dedi ki:

  On numara devamini dilerim