EBA 3 GB İnternet Nasıl Alınır? (ÜCRETSİZ)

27.08.2021
3.495
A+
A-

Dünya genelinde salgın hastalık olarak ilan edilen Korona virüs vakasının ülkemizde de görülmesi üzerine Milli Eğitim Bakanlığı okulların bir hafta tatil edilmesini kararlaştırdı. Sonrasında ise Eğitim Bilişim Ağı (EBA) üzerinden uzaktan eğitim ile devam edileceğini açıkladı. Öğrencilerin EBA üzerinden uzaktan eğitimi en yaygın şekilde alabilmeleri için bakanlık büyük telekom firmaları ile bedava internet için anlaşma sağladı. Bu firmalar EBA’da kullanılmak üzere kullanıcılarına 3 GB ücretsiz internet tanımlayacaklarını açıkladı. Öğrenciler EBA 3 GB internet alma işleminin nasıl yapılacağını merak ediyor. Özellikle eba internet alma vodafone aramasının gerçekleştirildiği şu sıralarda sizler için üç büyük Telekom firmasından EBA 3 GB internet nasıl kullanılır? EBA 3 gb internet aktivasyonu nasıl yapılır? EBA 3 gb internet nasıl kullanılır? Sorularını yanıtlayacağız.

EBA 3 GB İnternet Nasıl Alınır? (ÜCRETSİZ)

EBA 3 GB İnternet Alma Nasıl Yapılır?

Dünya genelinde salgın hastalık olarak ilan edilen Korona virüs vakıasının ülkemizde de görülmesi üzerine Milli Eğitim Bakanlığı okulların bir hafta tatil edilmesini kararlaştırdı. Sonrasında ise Eğitim Bilişim Ağı (EBA) üzerinden uzaktan eğitim ile devam edileceğini açıkladı.

Öğrencilerin EBA üzerinden uzaktan eğitimi en yaygın şekilde alabilmeleri için bakanlık büyük telekom firmaları ile bedava internet için anlaşma sağladı. Bu firmalar EBA’da kullanılmak üzere kullanıcılarına 3 GB ücretsiz internet tanımlayacaklarını açıkladı. Öğrenciler EBA 3 GB internet alma işleminin nasıl yapılacağını merak ediyor. Özellikle eba internet alma vodafone aramasının gerçekleştirildiği şu sıralarda sizler için üç büyük Telekom firmasından EBA 3 GB internet nasıl kullanılır? EBA 3 gb internet aktivasyonu nasıl yapılır? EBA 3 gb internet nasıl kullanılır? Sorularını yanıtlayacağız.

EBA 3 GB Bedava İnternet kimler kullanabilir?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan bu anlaşmanın amacı öğrencilerin EBA’ya ücretsiz bir şekilde ulaşmalarını sağlamaktır. Bu kampanyada başta öğrenciler olmak üzere EBA’ya giriş hakkı olan tüm kullanıcıların ulaşabileceğini söyleyebiliriz. Hatırlatmakta fayda var bu ücretsiz olarak kullanılan internet hakkı yalnızca EBA uygulamasında geçerlidir.

EBA 3 GB Bedava İnternet Ne Zaman kadar geçerlidir?

Bakanlık tarafından yapılan anlaşmanın süresi şuan tam bilinmemekle birlikte bir yıldan uzun olası beklenmektedir. Turkcell 3 GB EBA internetinin 31 Aralık 2020 tarihine kadar geçerli olduğunu açıklamıştır. Vodafone 3 GB EBA interneti ise her ay yenilenmek üzere kullanılabileceğini ve bedava internet kampanyasının 13 Mart 2021 tarihine kadar geçerli olduğunu açıklamıştır. Bu kampanyadan yararlanmak kayıt tarihi itibariyle 12 ay boyunca geçerlidir. Türk Telekom EBA 3GB İnternet ise kampanya kapsamında 1 yıl boyunca EBA eğitim platformu yönüne kullanılması için her ay aylık 3 GB ücretsiz internet hakkı sunulacağını duyurmuştur.

Turkcell (Türksel) 3 GB EBA İnterneti Nasıl Yapılır?

Turkcell (Türksel) hattını kullanan kişiler, MEB tarafından Eğitim Bilişim Ağında kullanılmak üzere verilen 3 GB bedava interneti nasıl alacaklar? Bunun için öncelikle telefonunuza BİP uygulamasını indirmelisiniz. Eğer telefonunuzda yüklü ise BİP uygulamasını açınız. Uygulama açıldıktan sonra yukarıda keşfet alanı mevcuttur. Bu alandan EBA kanalını takip et diyerek mesaj gönder seçeneğine tıklamanız gerekiyor. Sonrasında açılan sayfadaki hemen başvur butonuna basarak EBA’da geçerli olacak 3 GB bedava interneti kullanabilirsiniz. Turkcell bu şekilde yapılan başvurularda interneti 6 GB olarak tanımlamaktadır. Kendi sitesindeki açıklamada “ Bireysel ve Kurumsal faturalı ve ön ödemeli ses hattına sahip Turkcellli kullanıcılar, BiP’in Keşfet bölümünde yer alan EBA kanalı üzerinden eba.gov.tr ve EBA uygulamasında geçerli kazandıkları 3 GB internet ikiye katlanarak 6 GB olarak sunulmaktadır.” yer almaktadır.

Paketinizde ne kadar internet hakkınızın kaldığını öğrenmek için KALAN yazıp 2222’ye göndererek ücretsiz öğrenebilirsiniz. Tekrar hatırlatmakta fayda var bu kampanya EBA uygulaması içerisinde ve eba.gov.tr mobil sitesi içerisindeki kullanımlarda geçerlidir. İnternet hakkınız bittiğinde var olan paketinizden kullanmaya devam edeceksiniz. Son olarak bu kampanya her ay yenilenecektir. Kampanyayı iptal etmek isteyen kullanıcılar Turkcell çağrı merkezini arayarak iptal ettirebilirler.

 

 ÖNERİ YAZI Turkcell EBA 3 GB Bedava İnternet Nasıl Yapılır?

 

Türk Telekom 3 GB EBA İnterneti Nasıl Yapılır?

EBA 3 gb internet Türk Telekom hattını kullanan kişiler için nasıl aktif edilecek? Bu kampayadan faydalanabilmek için EBA yazıp 5555’e SMS atabilirsiniz. Öğrenci ve öğretmenler EBA mobil uygulamasını ücretsiz olarak kullanmasını amaçlayan kampanyaya katılmak bu kadar kolay.

Türk Telekom abonelerinin kampanyadan yararlanabilmesi için, EBA yazıp 5555’e SMS gönderilmesi gerekmektedir. Kampanya kaydının başarı ile tamamlanmasının ardından SMS ile sizlere bilgi verilecektir. EBA 3 GB ücretsiz internet kampanyasına katılımı ücretsizdir. Kampanya kapsamında 1 yıl boyunca EBA eğitim platformu yönüne kullanılması için her ay aylık 3 GB ücretsiz internet hakkı sunulacaktır. Burası önemlidir: Bimcell, Pttcell, Teknosacell, Kontrolü Seç Tarifeleri, Data Tarifeleri ve Kurumsal Aboneler Kampanyadan yararlanamaz. Kampanya aboneliği, kayıt tarihinden itibaren her ay tekrarlanmak üzere 1 yıl boyunca ücretsizdir. Bir yıllık ücretsiz kullanım süresi sonrasında, kampanya aboneliği otomatik olarak iptal olacaktır.eba_3_gb_bedava_internet_nasil_yapilir_turk_telekom

Kampanyadan kalan internet hakkımı nasıl öğrenebilirim?

EBA internet kampanyası dâhilinde faturalı hat kullanan aboneler EBA yönüne kalan bilgisini öğrenmek için KALAN yazıp 5555’e SMS gönderilmesi gerekmektedir. Faturasız hat kullanan kişiler ise EBA 3 GB Bedava internet kalan bilgisini öğrenmek için KALAN EBA yazıp 5555’e SMS gönderilmesi gerekmektedir. Bu servis 2 saat öncesine kadar olan kullanım bilgilerini içerir. Kampanya kapsamında sunulan internet hakkının sona ermesinin ardından, abonenin yararlandığı internet paketi yoksa faturalı aboneler için mevcut tarifesi üzerinden, faturasız aboneler için 2 KR/ 100 KB üzerinden ücretlendirilir.

 

 ÖNERİ YAZI Türk Telekom EBA 3 GB Bedava İnternet Nasıl Yapılır?

 

Vodafone 3 GB EBA İnterneti Nasıl Yapılır?

MEB Uzaktan Eğitim çalışmalarını ücretsiz bir şekilde yapmak isteyen Vodafone kullanıcılarını da unutmadı. EBA 3 GB internet aktivasyonu nasıl yapılır? Sorusunu yukarıda detaylı bir şekilde açıkladık. EBA 3 GB internet vodafone nasıl yapılır? Sorusuna geçelim. Vodafon hattını kullanan aboneler eba.gov.tr ve EBA uygulaması üzerinden hizmet sunan eğitim bilişim ağına her ay 3 GB’a kadar ücretsiz erişim sağlayabilecek. Bireysel faturalı ve faturasız tüm Vodafone abonelerini kapsayan bu kampanyadan Kampanyadan 05.04.2020 tarihine kadar tüm bireysel Vodafone aboneleri faydalanabilirler. Kampanya, 05.04.2019 tarihinden 05.04.2020 tarihine kadar her ay tekrarlanmak üzere tüm bireysel faturalı ve faturasız abonelere ücretsiz olarak tanımlanmıştır. Kısaca Vodafone kullanıcıları EBA 3 GB Bedava internet için herhangi bir şey yapmalarına gerek yoktur. Tüm tanımlamalar kullanıcılara ücretsiz olarak yapılmıştır.

 

 ÖNERİ YAZI Vodafone EBA 3 GB Bedava İnternet Nasıl Yapılır?

 

 

Bimcell, Pttcell ve Teknosacell hattını kullanan aboneler EBA 3 GB bedava internetten faydalanabilecek mi? Bununla ilgili pek çok sitede herhangi bir kaynağa dayanmadan elde edilebileceği yazıyor fakat Bimcell, Pttcell ve Teknosacell hattını kullanan aboneler bu kampanyadan faydalanamazlar. Bunula ilgili olarak Türk Telekom firmasından yapılan açıklamada şöyle denilmektedir: “Bimcell, Pttcell, Teknosacell, Kontrolü Seç Tarifeleri, Data Tarifeleri ve Kurumsal Aboneler Kampanya’dan yararlanamaz.” Bu durumu şu şekilde özetleyebiliriz. Bimcell, Pttcell ve Teknosacell hatları alt yapı olarak Türk Telekom hattını kullanmaktadır bu sebeple bu hatlarda bedava internet kampanyası geçerli değildir.

Yorum Yap Ücretsiz İnternet Kazan !

Değerli arkadaşlar, aşağıda bulunan Yorum Yap bölümünden güzel duygu ve düşüncelerini en az 3 cümle ile anlatan ziyaretçilerimize sürpriz hediye internetimiz olacak. Yorumunuzu yaparken bilgilerinizi doğru girmeye dikkat edin 🙂 Haydi hemen yorum yap ve Bedava interneti kazan ! 💪 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 7 YORUM
 1. Omer dedi ki:

  EBA ya girmek istıyorum

  1. ÖSYMLİ dedi ki:

   Merhaba Ömer, EBA’ya ücretsiz olarak girebilirsinz.

 2. Muaz dedi ki:

  İnternette için yorum yaptım gerçekten geldi. Teşekkür ederim. Sitenizi çok beğeniyorum. Diğer arkadaşlar size de tavsiye ederim Eba internet bedava oluyor 😊

 3. Erdi dedi ki:

  Emeğinize sağlık . Yetkililerden daha güzel açıklamışsınız .

 4. rabiaaa dedi ki:

  çok sağolun akıllardaki tüm soru işaretlerini giderdiniz. okuduğum en kapsamlı ve açıklayıcı anlatım olmuş emeğinize sağlık her zamanki gibi harikasınızz:)

 5. Deniz dedi ki:

  Gündemimizle ilgili gerçekten çok önemli bir yazı olmuş. Emeğinize sağlık.

 6. lale dedi ki:

  Şu an tam aradığım şey karşıma çıktı, Allah sizden razı olsun. Paylaşımlarınız gerçek hayatta çok işime yarıyor. İyi ki varsınız.