6 Eylül 2020 KPSS Soru ve Cevapları PDF İndir

14.09.2020
68.513
A+
A-

2020 KPSS’ye giren adaylar sınavdan sonra KPSS soru ve cevaplarını merak ediyor. ösymLi.com olarak sosyal medya ve çeşitli forum sitelerinden derlediğimiz KPSS soru ve tahmini cevapları sizler için derledik.

6 Eylül 2020 KPSS Soru ve Cevapları PDF İndir

6 Eylül 2020 KPSS Soru ve Cevapları PDF İndir

Uzun bir süredir adayların heyecanla beklediği Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS)’nın ilk oturumu olan Genel Kültür Genel Yetenek 6 Eylül 2020 tarihi itibariyle 1,5 milyonu aşkın adayın katılımıyla gerçekleştirildi. Sınavın birinci oturumunda adaylara Türkçe, Matematik, Tarih, Coğrafya, Vatandaşlık derslerinden sorular soruldu. Sınavdan sonra aday yorumlarına dayalı soru ve cevapları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Adaylar sınavdan sonra KPSS soru ve cevaplarını merak ediyor. ÖSYM tarafından yayımlanan 2020 KPSS soru ve cevapları sizler için paylaşıyoruz. Sayfa altındaki yorumlar kısmından KPSS‘ye dair görüşlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

2020 KPSS Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından 2020 KPSS sınavı saat 10.15’te adayların katılımıyla başladı ve adaylara soruları cevaplamaları için 130 dakika süre tanındı. Sınavdan sonra adaylar sonuçların açıklanacağı tarihi merak ediyor. ÖSYM tarafından yayımlanan sınav takvimine göre, 2020 KPSS sınav sonuçları 22 Ekim 2020 tarihinde adaylara duyurulacak.

 

KPSS Bilgi Paylaşım ve Soru Çözüm TELEGRAM Grubu kuruldu. Hemen Katıl !

yeni-gif06 Eylül 2020 tarihinde uygulanan 2020-KPSS Lisans (Genel Yetenek-Genel Kültür ve Eğitim Bilimleri) oturumlarının Temel Soru Kitapçıkları ile Cevap Anahtarlarının % 10’ları aşağıdaki bağlantıda sunulmuştur.

 

Sınava başvuran adaylar, Temel Soru Kitapçığı diziliminde verilen sınav sorularının tamamına 14 Eylül 2020 tarihinde saat 14.30’dan itibaren ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik numaraları ve aday şifreleri ile 10 gün süreyle erişebileceklerdir.

 

2020-KPSS Lisans (Genel Yetenek-Genel Kültür)  Soruları ve Cevap Anahtarı

 

KPSS Bilgi Paylaşım ve Soru Çözüm TELEGRAM Grubu kuruldu. Hemen Katıl !

 

yeni-gif

2020 KPSS Aday Yorumları | Kolay mıydı Zor muydu? Okumak için TIKLAYINIZ.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
  1. Tülay dedi ki:

    Bende pdf alabilir miym

  2. ayşe dedi ki:

    E postadan deneme pdfleri elime ulaştı çok teşekkürler:)

  3. aylak adam dedi ki:

    acelemiz yok. resmi bir cevap anahterı zannederek geldik. akılda kalanların ordan burdan toplanarak oluşturulduğu bir şey bu. hepsi de yok. mesela sayısallar.