Konkordato komiseri nedir,Konkordato komiseri nasıl olunur,Maaşı kaç TL?

13.03.2019
565
A+
A-

Herhangi bir sebepten dolayı işleri bozulmuş, ödeme gücünü belli ölçüde kaybedip mali durumu bozulmuş iyi niyetli ve dürüst borçluları korumak amacını taşıyan konkordato son dönemde ülkemize yapılan ekonomik saldırılar ile yeniden gündeme gelirken, bu mesleğe ilgi de arttı.Bu mesleğe yönelik sorulara cevap vereceğiz. Ayrıntılar haberimizde!

Konkordato komiseri nedir,Konkordato komiseri nasıl olunur,Maaşı kaç TL?

Konkordato komiseri nedir,Konkordato komiseri nasıl olunur,Maaşı kaç TL?

Konkordato komiseri nedir,konkordato komiseri nasıl olunur,Konkordato komiseri maaşı kaç TL,konkordato komiseri nasıl atanır,konkordato komiseri başvuru,konkordato komiseri olmak için,konkordato komiserliği eğitimi

 

 

KONKORDATO KOMİSERİ NEDİR?

Konkordato anlaşmaların yapılabilmesi ve ticaret mahkemelerindeki bu işlemlerin yürütülmesinden sorumlu kişidir. Yani bir konkordato işlemlerine bakana nevi icra memurları diyebiliriz. Konkordato komiserleri ayrıca avukatları tayin ederler. Konkordato komiseri, gerekli şartları inceler. Konkordato mühleti verilmesi uygun şartların olup olmadığını kontrol eder ve son kararı verir.

 

 

 

KONKORDATO KOMİSERİ NASIL OLUNUR?

2 Haziran tarihinde Resmi Gazete’de Adalet Bakanlığı tarafından “Konkordato Komiserinin Niteliklerine ve Alacaklılar Kurulunun Zorunlu Olarak Oluşturulmasına Dair Yönetmelik” yayımlanmıştı. Yönetmeliğe göre dört yıllık lisans mezunu, bu işten anlayan herkes konkordato komiseri olarak atanabilecek. Konkordato komiserlerini mahkemeler atayacak. Şirketin büyüklüğüne bağlı olarak aynı şirkete 3 komiser atanabilecek ve bir kişi aynı anda en fazla 5 şirkette komiserlik yapabilecek. 

 

 

Önerilen Yazı  Konkordato Komiserliği Eğitimi Nedir?  Önerilen Yazı  

 

 

KONKORDATO KOMİSER MAAŞI NE KADAR?

Konkordato komiserlerinin almış oldukları maaş mahkeme tarafından belirlenmektedir. Yani genel itibariyle davaya göre farklılık gösterse de 10 bin TL’nin üzerinde maaş almaktadırlar.

Kaynak: https://www.aksam.com.tr/guncel/konkordato-komiseri-nedir-konkordato-komiser-nasil-olunur-maasi-ne-kadar/haber-785492 tüm hakları ilgili siteye aittir. 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.