YKS Soruları Çalındı İddiası, YKS Soruları Çalındı Mı?

30.06.2018
1.556
A+
A-
YKS Soruları Çalındı İddiası, YKS Soruları Çalındı Mı?

YKS Soruları Çalındı İddiası, YKS Soruları Çalındı Mı?

 

 

ÖSYM tarafından bu sene ilk kez düzenlenen Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nın (YKS) birinci oturumu olan Temel Yeterlilik Testi (TYT) bugün 12.30 itibariyle yapıldı. Yarın ise AYT yapılacak.

 

Temel Yeterlilik Testi sınavının hemen ardından sosyal medyada ve Ekşi Sözlük’te bir iddia ortaya atıldı. İddiaya göre, bugün gerçekleşen TYT’nin Türkçe testinde bulunan bir sorunun aynısı, daha önce  bir yayındaki deneme sınavında soruldu. Deneme sınavındaki sorunun, KPSS için hazırlanan bir teste yer aldığı öne sürüldü. Soruya ait görseli paylaşmıyoruz.

 

ÖSYM Başkanlığı henüz bir açıklama yapmazken, sınav sorularının 1 Temmuz Pazar akşamı açıklanacağı söylenmişti. İlgili haber için. Ancak sınava girenlerin, deneme sınavındaki soruyu sınavda da çözdüklerini ifade etmesi kafaları karıştırdı. Sınava girenler bu soruların fotoğrafını alamayacağından dolayı soruların sızdırıldığı iddia edildi.

 

 

İŞTE PAYLAŞILAN FOTOĞRAF

tarih

 

 

YKS Tarih soruları yukarıdakilerin aynısı çıktı. Ancak yanlış seçenekler yok. 

 

 

ANALİZ: Ancak dershanelerin branş öğretmenleri kendi alanları ile ilgili soruları çözüp akıllarında tutarak sınavdan sonra not aldıkları da bilinen bir gerçektir. Yukarıdaki fotoğraftan da inceleneceği üzere sadece cevap seçenekleri yazılmış. Yanlış şıklara dair herhangi bir bilgi yok. Bence sosyal medyada yayılan bu tür haberlere itibar etmeyin yarın yapılacak olan Alan Yeterlilik Testine yoğunlaşmaya çalışın. Nitekim bugün yapılan TYT %40 oranında sınavı etkilemektedir. Ancak Alan Yeterlilik Testi ise %60 bir etkiye sahiptir. Herkese başarılar diliyorum.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.