En Kolay TYT Matematik Konuları Neler? (15-20 Net YAP)

03.08.2023
A+
A-

Yükseköğretim Kurumları Sınava hazırlanan birçok aday kolay konuların neler olduğunun merak ediyor. Sizlere bu yazımızda En Kolay TYT Matematik konuları neler? TYT Matematik dersinden 15-20 net nasıl yapılır? Sorusuna cevap vereceğiz.

En Kolay TYT Matematik Konuları Neler? (15-20 Net YAP)

En Kolay TYT Matematik Konuları, TYT Matematikten 15-20 Net Nasıl Yapılır?

Merhaba arkadaşlar, bugün size TYT Matematik Kolay Konuları neler? Sorusuna cevap vereceğim. Bilindiği üzere Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) giderek yaklaşıyor. Sınava hazırlanan birçok aday matematik dersinden kolay konuların neler olduğunun merak ediyor. Temel Yeterlilik Testi, Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS)’nin 1. Oturumu olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu testte Matematik dersinden 40 soru sorulmaktadır. YKS sınavında başarılı olmanıza yardımcı olacak temel derslerden biri de Matematik dersidir. Barajı geçmek isteyen birçok aday TYT matematik kolay konularına çalışarak bu durumun üstesinden gelmek istiyor.

TYT Kolay Matematik Konuları  

İşte sizlere kolay TYT Matematik Konuları ve bu konulardan çıkması muhtemel soru sayıları:

 • Rasyonel Sayılar      2 Soru
 • Temel kavramlar      4 Soru
 • Basit eşitsizlikler       1 Soru
 • Bölme Bölünebilme  1 soru
 • Oran Orantı               1 soru
 • Sayı Basamakları      1 Soru
 • Denklem Çözme       2 Soru
 • Mutlak Değer           1 Soru
 • Köklü İfadeler           1 Soru
 • Çarpanlara ayırma   1 Soru
 • Kümeler                    2 Soru
 • Fonksiyonlar            1 Soru
tyt_kolay_matematik_konulari_15_20_net_yap

TYT Kolay Matematik Konuları 

TYT Matematikten 15-20 Net Nasıl Yapılır?

Yukarıda konular kolaydan zora doğru sıralanmıştır. Tabi ki zorluk kolaylık kişiden kişiye değişebilir ancak sınava giren adayların değerlendirmeleri doğrultusunda hazırlanmıştır.  Sayılar ve temel kavramlar soruları TYT Matematiğin bel kemiğini oluşturuyor. Rasyonel sayılar konusundan 2011 yılından bu yıla kadar en az bir soru sorulmuştur. Çarpanlara Ayırma konusundan da 2011 yılından itibaren her sene bir soru kesinlikle çıkmıştır.

Matematik sorularını çözmek kolay olmasa da imkânsız değil. TYT matematikten 15 20 net yapmak istiyorsanız bu şekilde konuları incelemelisiniz ve hedefinizi belirlemelisiniz. Bu konuda size bir ipucu vermek gerekirse her gün çıkmış kolay soruları çözmenizdir. Unutmamak gerekir ki en iyi bildiğiniz her konu, bir diğer konunun temelini oluşturur. Bu sebeple vaktinizi en verimli şekilde kullanın ve her konunun temeline hakim olun. Sizler de çalışma taktiklerinizi arkadaşlarınızla paylaşmak isterseniz aşağıya yorum yapabilirsiniz.

✅TAVSİYE YAZILARIMIZ✅

2024 TYT Matematik Konuları ve Soru Dağılımı için TIKLAYINIZ.

TYT Matematik Çalışma Takip Çizelgesi PDF İndir (Konu Listesi)

TYT Matematik Kitap Önerileri için TIKLAYINIZ

2024 TYT Matematik Yeni Nesil Sorular PDF İndir

2024 YKS (TYT-AYT) Matematik Youtube Kanal Önerileri

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.