2018 MSÜ Çıkmış Sınav Soruları ve Cevapları PDF İndir

05.04.2021
A+
A-
2018 MSÜ Çıkmış Sınav Soruları ve Cevapları PDF İndir

2018 MSÜ Çıkmış Sınav Soruları ve Cevapları PDF İndir

 

Milli Savunma Üniversitesi (MSÜ), Milli Savunma Bakanlığına bağlı olarak eğitim öğretim faaliyetlerini 31 Temmuz 2016 yılından itibaren yürüten bir yüksek öğretim kurumudur. Üniversite bağlı olarak Ankara’da Kara Harp Okulu, Tuzla’da Deniz Harp Okulu, Balıkesir’de Kara Astsubay Meslek Yüksekokulu, Yalova’da Deniz Astsubay Meslek Yüksekokulu, Yeşilköy’de Hava Harp Okulu, İzmir’de Hava Astsubay Meslek Yüksekokulu, Ankara’da Bando Astsubay Meslek Yüksekokulu, Alparslan Savunma Birimleri Enstitüsü, Kara, Hava ve Deniz Harp Enstitüleri, Atatürk Stratejik Araştırmalar Enstitüsü, Müşterek Harp Enstitüsü, Fatih Harp Tarihi Araştırmaları Enstitüsü, Barbaros Deniz Bilimleri ve Mühendisliği Enstitüsü, Hezarfen Havacılık ve Uzay Teknolojileri Enstitüsü ve Milli Savunma ve Güvenlik Enstitüsü bulunmaktadır. MSÜ sınavına girecek adaylarda bazı şartlar aranmaktadır. Bunlar ÖSYM tarafından yayımlanan kılavuzda belirtilmiştir.

Sınav 10.15′ te başlayacaktır. Sınav binalarına saat 10.00 sonra  giriş yapılamayacaktır. Sınava girecek adaylar bu hususa dikkat etmelidir. Eski kimlik ile girebilirsiniz. Sınavda sizlere beş seçenekli test uygulanacaktır. Bu test 120 sorudan oluşuyor. Sınav süresi ise 135 dakikadır. Sınav bitiş saati 12.30 olarak belirlenmiştir. MSÜ sınavına hazırlanan adaylar çıkmış soruları çözerek çalışmalarını değerlendirebilir. 2018 MSÜ Çıkmış Sınav Soruları ve Cevapları PDF İndir içerisinde Milli Savunma Üniversite sınavındaki sorularından oluşan sorulara yer verilmiştir.

TYT ve AYT testlerine örnek olabilecek soruları en güzel şekilde ele alan bu test osymli.com sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz. MSÜ soruları ÖSYM sınavları arasında gerçekten önemli bir yere sahiptir. Siz de bu testi dikkatli bir şekilde çözerek YKS sorularını kolaylıkla yapabilirsiniz. Eksik olduğunuz konuları en iyi şekilde tespit edebilirsiniz. 2018 MSÜ Çıkmış Sınav Soruları ve Cevapları PDF İndir aşağıda bulunan linklere tıklayarak güven içerisinde ücretsiz olarak çalışmalarınıza başlayabilirsiniz.

 

MSÜ Sınavı için Gerekli Belgeler Neler? Dikkat !!

2018 MSÜ Çıkmış Sınav Soruları ve Cevapları PDF İndir

TYT Kitap Önerileri için TIKLAYINIZ

YKS Çıkmış Sorular

Milli Savunma Üniversitesi (MSÜ) 2021 Taban Puanları

MSÜ Başvuru Şartları Nelerdir? (Boy-Kilo Şartı) TIKLAYINIZ

MSÜ Boy Şartı Var Mı? (Kadın-Erkek Boy Sınırı)

MSÜ Çıkmış Soruları İndirmek için TIKLAYINIZ

TELİF: Dokümanlarımızı dosya paylaşım sitelerinden almaktayız. Herhangi bir telif hakkı bulunulması durumunda sitemiz hiçbir sorumluluk kabul etmez. Telif Hakkı bulunulması durumunda bizimle iletişime geçildiği taktirde içerik 3 iş günü içerisinde sitemizden kalıcı olarak silinir.

Sofralarınız için en güzel yemek takımı çeşitleri Madame Coco ‘da!
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.