2021 MSÜ Sınav Soruları ve Cevapları PDF İNDİR

04.04.2021
A+
A-

Milli Savunma Üniversitesi (MSÜ) sınavı 04 Nisan 2021 tarihinde ÖSYM tarafından Türkiye genelinde 81 ilde gerçekleştirildi. Sınavdan sonra öğrenciler 2021 MSÜ soruları ve cevapları araştırıyor. Sınavda çıkan soruların cevaplarını kontrol edebilmeniz için ÖSYM sitesinde paylaştı. Sizler için yazımızın devamında 2021 MSÜ çıkmış soruları ve cevapları linkini paylaştık. Kolaylıkla indirebilirsiniz. Sınava dair yapılan yorumları da okuyabilirsiniz.

2021 MSÜ Sınav Soruları ve Cevapları PDF İNDİR

2021 MSÜ Sınav Soruları ve Cevapları PDF İNDİR

Milli Savunma Üniversitesi (MSÜ) sınavı 4 Nisan 2021 tarihinde ÖSYM tarafından Türkiye genelinde 81 ilde gerçekleştirildi. Sınava katılan 450-550 bin civarındaki öğrenciler şimdi de sınavın soru ve cevaplarını merak ediyor. MSÜ adaylarına Türkçe, Sosyal Bilimler; Matematik ve Fen Bilimlerinden toplamda 120 soru soruldu. Sorular kolay mıydı? Hangi sorular zordu? Sınavdan sonra adaylar MSÜ sınavına dair yorumları araştırıyor. 

2021 MSÜ sınavı kolay mıydı Zor muydu?

Milli Savunma Üniversitesi sınavı sonrasında öğrencilerin merak ettiği sorulara cevap vermeye devam ediyoruz. Sınava katılan adayların çeşitli platformlarda yaptığı yorumlardan yola çıkarak 2021 MSÜ kolay mı zor mu sorusuna cevap aradık. Genel olarak öğrencilerin 2021 MSÜ sınavı hakkındaki yorumları şu şekilde: Türkçe paragraf soruları uzun ve şıklar arasındaki benzerlik kimi öğrencileri zorlamış. Sınav süresinin çoğu bu testte harcanmışa benziyor. Öte yandan orta düzey zorlukta olduğunu belirten öğrencilerin sayısı da azımsanmayacak kadar var.

MSÜ Matematik testindeki problemler ise anlaşılmaz olarak nitelendirilmiş. Diğer soruların ise çoğu kişinin yapabileceği zorlukta olduğu belirtilmiştir. Sosyal bilgiler testinde yorum ve bilgi soruları vardı ve tarih dersi bilgi içerikli sorulardan oluşuyordu. Fen bilimleri testinde kimya soruları biraz zorlamış ama genel olarak kolay ve orta düzeyde. Farklı yorumlar geldikçe eklemeler yapacağız.

2021 MSÜ Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından 2021 MSÜ sınavı saat 10.15′ te adayların katılımıyla başladı ve adaylara soruları cevaplamaları için 135 dakika süre tanındı. Sınavdan sonra adaylar sonuçların açıklanacağı tarihi merak ediyor. ÖSYM tarafından yapılan yayımlanan sınav takvimine göre, 2021 MSÜ sınav sonuçları 29 Nisan 2021 tarihinde adaylara duyurulacak.

2021 MSÜ Çıkmış Sorular ve Cevapları PDF İndir 

4 Nisan 2021 tarihinde uygulanan Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavının  (2021-MSÜ) Temel Soru Kitapçığı ile Cevap Anahtarının TAMAMI aşağıdaki bağlantıdan sunulmuştur.

Sınava başvuran adaylar, Temel Soru Kitapçığı diziliminde verilen sınav sorularının tamamına, 4 Nisan 2021 tarihinde saat 14.00’ten itibaren ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik numaraları ve aday şifreleriyle 10 gün süreyle erişebileceklerdir.

 

Milli Savunma Üniversitesi  Sınavı (2021-MSÜ) Sorular ve Cevapları PDF İNDİR

 

Milli Savunma Üniversitesi (MSÜ) 2021 Taban Puanları

MSÜ Kazanmak için Kaç Net Kaç Puan Gerekir?

MSÜ Başvuru Şartları Nelerdir? (Boy-Kilo Şartı) TIKLAYINIZ

MSÜ Boy Şartı Var Mı? (Kadın-Erkek Boy Sınırı)

MSÜ Çıkmış Soruları İndirmek için TIKLAYINIZ

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Rezzan dedi ki:

    hocam ösym soruların %10’unu yayımlamış sizde tamamı varsa mail atar mısınız
    atarsanız çok sevinirim iyi günler

    1. elif dedi ki:

      varsa bana da atabilir misiniz:)