2018 DGS Soruları ve cevapları yayınlandı mı?

21.07.2018
A+
A-
2018 DGS Soruları ve cevapları yayınlandı mı?

2018 DGS Soruları ve cevapları yayınlandı mı?

 

 

2018 DGS soruları ve cevapları yayınlandı mı? DGS sonuçları ne zaman açıklanacak? DGS 2018 soruları va cevapları ne zaman yayınlanacak? 21 Temmuz 2018 DGS sınav soruları ve cevapları açıklandı mı? DGS ne zaman yapılacak? DGS sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte DGS ile ilgili merak edilenler…

 

 

2018 DGS SORULARI VE CEVAPLARI NE ZAMAN YAYINLANACAK?

 

DGS sınav tarihi, 21 Temmuz 2018 Cumartesi günü saat 10:15’te yapılacak. Sınav süresi 150 dakika olarak açıklanırken, ÖSYM’nin geçen sene başlattığı 15 dakika kuralı, bu sınavda da uygulanması bekleniliyor. DGS soruları ne zaman yayınlanacak sorusunun cevabı ise şu anda net değil! Sınav günü veya sınavdan birkaç gün soruların yayınlanması tahmin ediliyor. 2018 DGS soru ve cevapları yayınlandığında sitemizde bulabilirsiniz.

 

 

 

2018 DGS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

 

ÖSYM sınav takvimi 2018 sayfasında kurum DGS sonuçları ne zaman açıklanacak sorusuna cevap veriyor. Buna göre; sonuçlar 16 Ağustos 2018 Perşembe günü kurumun ‘sonuç’ sayfasında yayınlanacak. Sonuçların açıklanacağı saat konusunda resmi bir açıklama yapılmadı.

 

 

2018 DGS Soru ve Cevapları İNDİR

 

 

DGS PUAN HESAPLAMA

0,5 ham puan koşulu

Özer, ÖSYM’nin değerlendirme raporunda yapılan ikinci önerinin ise DGS puanının hesaplanması ile ilgili olduğunu belirtti.

Raporda, sayısal ve sözel testlerde negatif ve ham puanlarda yoğunlaşma görüldüğü için adayların puanlarının hesaplanabilmesi için her iki testten de 0,5 ham puan alma koşulunun getirilmesinin önerildiğini kaydeden Özer, “Bu öneri de YÖK tarafından kabul edildi. 2018 DGS sınavında adayın puanının hesaplanabilmesi için 60 sorunun yer aldığı sözel testten en az 0,5 ham puan ve yine 60 sorunun yer aldığı sayısal testten en az 0,5 ham puan alması gerekiyor.” dedi.

 

 

DGS Puan Hesaplama İçin Tıklayınız

 

DGS SINAVI PUANLARI NASIL HESAPLANACAK?

 

DGS puanları, adayların sınav sonuçlarından hesaplanan sözel ve sayısal standart puanlarının ve ön lisans öğrenimlerinde elde ettikleri akademik not ortalamalarından hesaplanan ön lisans başarı puanlarının (ÖBP) belli katsayılarla çarpılarak toplanmasıyla elde edilecektir.

 

2018 DGS Soru ve Cevapları İNDİR

 

 

DGS Taban Puanları ve Kontenjanları

En güzel nevresim takımı modelleri Madame Coco 'da sizi bekliyor.
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.