e-Okul 2. dönem 1. sınav sonuçları açıklandı! VBS öğrenme ekranı…

07.04.2018
184
A+
A-

2018 yılı itibariyle binlerce öğrenci e-okul giriş ekranını sorgulamaya başladı. İkinci dönemin başlamasının ardından sınav sonuçlarını merak eden öğrenciler MEB’in sınav sonucu öğrenme sayfasını giriş yapıyor. İşte 2018 e-Okul 2. dönem birinci sınav sonuçları

e-Okul 2. dönem 1. sınav sonuçları açıklandı! VBS öğrenme ekranı…

Öğrenciler ve veliler 27 Mart salı haset sebebi ile E-okul sınav neticelerini sorgulamaya başladı. 2018 yılı sebebi ile e-okul antre sayfasına erişmeye etkin öğrenciler Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) sınav sonuç ekranını alçalma ediyor. Peki bu dönem düşüncesince E-Okul’a nite antre yapılır? İkinci dönem sınav neticeleri nite öğrenilir? Günlerce sınavlara etkin öğrenciler heyecanla bu soruların cevabını aramaya başladı. İşte ikinci dönem sınav neticeleri ile ilgilendiren tamamı alçalma edilen soruların yanıtları ve detayları

E-OKUL’A NASIL GİRİLİR? SINAV SONUÇLARI ÖĞRENME SAYFASI

 

2018 yılı sebebi ile Milli Eğitim Bakanlığı’nın sınav kararı sorgulama sistemi bulunan e-Okul antre gerçekleştirmek düşüncesince ilk önce tarayıcınız üstünden https://e-ekul.meb.gov.tr/logineOkul.aspx sayfasını açmanız gerekiyor. Ardından sırayla “Türkiye Cumhuriyeti (TC) etiket numarası” “Okul numarası” ve beş altı asayiş sorusu yanıtlayarak düzene kolaylıkla antre yapabilirsiniz.

İkinci dönem birlikte numara mukayyet sınav neticelerini bellemek düşüncesince düzene antre yapmanız şarttır. Girişin peşi sıra mevrut ekranda “Not Bilgisi” seçeneğine tıklayarak planlı ve açıklayan sınav sonuç puanlarını görebilirsiniz.

Peki e-Okul sistemi içinde ayrıksı neler var? Devamsızlık Bilgileri, Haftalık Ders Programı, Sınav Tarihleri, Pansiyon Bilgileri, Tercih neticeleri üzere baş döndürücü ehemmiyetli detayları de e-okul’a antre yaparak öğrenebilirsiniz.

e-okul

BU SENE OKULLAR NE ZAMAN KAPANIYOR?

Bu yıl 05 Şubat 2018 tarihinde sona aziz Sömestr tatilinin peşi sıra okullar açıldı. Yaz düşüncesince yazı yapanlar okulların ne devir kapanacağı alçalma ediyor. MEB kabilinden meydana getirilen resmi izahat çerçevesinde okullar 08 Haziran 2018 cuma namazı haset bitecek ve öğrenciler etraflıca birlikte yaz tatiline girecek.

MOBİL E-OKUL SİSTEMİ NEDİR?

Mobil e-okul sistemi ile bu arada veliler öğrencilerinin meslek halini telefonlarına doğacak SMS marifetiyle öğrenebillirler.

Mobil e-okul bilim servisini görmek düşüncesince düzene örgen olmanız yeterlidir. Veliler bu cümle sebebiyle mektepli bilgilerini hareketli ortamdan çelimsiz ileti servisi SMS ile bizatihi namına alabilmektedirler.Bunun düşüncesince yapılması müstelzim hoppadak düzene örgen olmaktır.

Servise örgen edinmek düşüncesince mektepli T.C. Kimlik Numarası’nı cep telefonundan çelimsiz mesajla 8383 numarasına irsal etmek tam olmakta. Servise örgen bulunan yahut örgen sıfır tamamı kullananların icra ettiği herhangi birlikte vahit numara sorgulama düşüncesince telefon operatörünüze ilişkin namına anlaşılan birlikte ücretlendirme yapılmaktadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.