EBA TV Kanalı Ayarlama İşlemi Nasıl Yapılır? (LG Smart)

31.08.2020
A+
A-

Salgın hastalık olan Corona Virüs önlemleri kapsamında Milli Eğitim Bakanlığı tarafından alınan kararla okullar bir hafta süre ile tatil edilmişti. 31 Ağustos Pazartesi günü itibariyle ise uzaktan eğitim süreci başlayacak. Öğrenciler derslerine EBA TV üzerinden devam edecek. Pek çok öğrenci EBA TV Frekans ayarı nasıl yapılır? LG Smart Marka TV’de TRT EBA TV Kanalı nasıl bulunur, eklenir? Sorusunu merak ediyor. EBA TV kanal Ekleme rehberini sizler için hazırladık.

EBA TV Kanalı Ayarlama İşlemi Nasıl Yapılır? (LG Smart)

LG Smart Marka TV’de TRT EBA TV Kanalı Ayarlama İşlemi Nasıl Yapılır?

 

Salgın hastalık olan Corona Virüs önlemleri kapsamında Milli Eğitim Bakanlığı tarafından alınan kararla okullar bir hafta süre ile tatil edilmişti. 31 Ağustos Pazartesi günü itibariyle ise uzaktan eğitim süreci başlayacak. Öğrenciler derslerine EBA TV üzerinden devam edecek. Pek çok öğrenci EBA TV Frekans ayarı nasıl yapılır? LG Smart Marka TV’de TRT EBA TV Kanalı nasıl bulunur, eklenir? Sorusunu merak ediyor. EBA TV kanal Ekleme rehberini sizler için hazırladık.

TRT EBA TV Kanalı Ayarlama İşlemi LG Smart Marka TV’de Nasıl Yapılır?

Aşağıda yapılacak işlemleri LG LED Smart olan tüm televizyonlarda aynı şekilde yapabilirsiniz. Yorum yaparak bizden destek isteyebilirsiniz.

1.ADIM  Kumanda üzerinden öncelikle Ayarlar tuşuna basıyoruz. Bu tuş üzerinde yuvarlak dişli şeklinde bir işaret de olabilir. Sonra televizyonumuzun sağında veya solunda bir liste açılacak. En alt kısmındaki tüm ayarlar kısmına geliyoruz. Giriş yapıyoruz. Aşağıdaki görsellerden adımları takip ediniz.

 

2.ADIM  Açılan bölümden KANALLAR bölümünden üçüncü sıraya gelip kumandamızın sağ yön tuşu ile menünün yan tarafına geçiş sağlıyoruz. En üstte Kanal Tarama ve ayarlar bölümüne gelip kumandamızdan ok tuşuna basıyoruz.

 

3.ADIM Bu kısımda Manuel kanal arama butonu aktif olmayan kişilerin televizyonu Türksat Kanal Güncelleme Sistemi (TKGS’ye) uyumlu demektir. Şu anlama geliyor: Televizyonunuz Türksat uydu sistemine yüklenen kanalları otomatik olarak yüklüyor demektir. Sizin herhangi bir işlem yapmanıza gerek yok demek. Bunun için TV’nizin 86,87 ve 88. kanallarını kontrol edin. Eklemediyse eğer şu şekilde devam edeceksiniz.

 

4.ADIM En üstte Otomatik Ayarlama yazan yere tıklıyoruz. Açılan yerde altta Uydu yazan yeri işaretliyoruz. Sonra ileri yazan butona basıyoruz. Karşımıza çıkan ekranda en üstte Türksat (TKGS) seçeneği var. Bu kısım işaretli kalacak şekilde ileri tuşuna basıyoruz. Açılan ekranda BAŞLAT yazan yere basıyoruz. Kanal listesi güncellendi indirmek istiyor musunuz? diye uyarı çıkacaktır. Bunu EVET diyerek kabul ediniz. İşlem bittikten sonra kumandadan Exıt tuşu ile çıkabilirsiniz. Aşağıdaki görsellerden adımları takip ediniz.

 

Türksat Kanal Güncelleme Sistemi (TKGS’ye) uyumlu OLMAYAN Televizyonlar için yapılacak ayarlar şöyle: 

1.ADIM  Yukarıdaki adımları yine takip ediyoruz. Ayarlar>Kanallar>Kanal Tarama ve Ayarlar>Otomatik Ayarlama>Uydu işaretli olacak şekilde ileri tuşuna basıyoruz. Karşımıza çıkan ekranda Türksat (TKGS) seçeneği işaretli durumda olacaktır. Bunu istemediğimiz için en altta yer alan DİĞER OPERATÖRLER kısmını işaretliyoruz. Karşımıza çıkan uyarıda eveti tıklıyoruz. Diğer karşımıza çıkan sayfalarda İLERİ tuşu ile devam ediyoruz. Çıkıyoruz.

 

2.ADIM Şimdi Tekrar Ayarlar>Kanallar>Kanal Tarama ve Ayarlar> burada artık Manuel Ayarlama butonu aktif oldu. Bu menüden çıkmadan en altta yer alan Transponder kısmına geliyoruz. Üzerine tıklayıp bir sonraki ekranda da ileri tuşuna basıp devam ediyoruz. Açılan sayfada üstteki + işaretine basıp Transponder Ekle diyoruz.

 

3.ADIM Açılan sayfada Frekans yazan yere kumanda üzerindeki sayısal tuşlar yardımıyla 12084 yazıyoruz. Alt kısmında Sembol oranı 13750 ve Polarizasyon YATAY olacak şekilde ayarlıyoruz. Bu bilgileri girdikten sonra alt tarafta kanal sinyalleri de görülecektir. Devamında EKLE tuşuna basıyoruz. Aktarıcı başarılı bir şekilde eklendi yazısını göreceksiniz. İşlem daha bitmedi arkadaşlar! Kumandadan Back-geri- tuşuna basıp Manuel Ayarlama sayfasına geliyoruz. Tıklıyoruz ve eklediğimiz kanalın taramasını gerçekleştiriyoruz. Açılan ekranda Transponder kısmına geliyoruz buradan eklediğimiz 12084 /H/ 13750 bilgilerin bulunduğu butona basıyoruz. Ağ aramanın kapalı olmasına dikkat ediniz. En sağ tarafta EKLE tuşuna basıyoruz. Aşağıdaki görsellerden adımları takip ediniz.

 

4.ADIM Birkaç saniye ayarlanıyor yazısı çıkacak ve sonrasında kanal eklenmiş olacak. Kanal listemize EBA TV kanalları yüklenmiş oluyor. Arkadaşlar kanalları listede bulmak için listenin en sonundaki kanallara bakın. En sonuncu kanal olarak karşınıza çıkacaktır 🙂

 

♦EBA ‘da geçerli ücretsiz internet hakkınızı nasıl alacağınızı bilmiyorsanız https://www.osymli.com/eba-3-gb-internet-nasil-alinir-ucretsiz.html yazımızı okuyabilirsiniz.

 

lg-_smart_tv_eba_kanal_frekans_ayari_nasil_yapilir

 

Resmi net olarak göremeyenler buradaki linkten indirebilir. Resim İndir-1

 

EBA TV Kanalı Ayarlama İşlemi Samsung Marka TV’de Nasıl Yapılır?

 

EBA TV Kanalı Ayarlama İşlemi Arçelik, Beko Marka TV’de Nasıl Yapılır?

 

EBA TV Kanalı Ayarlama İşlemi Vestel, Regal Marka TV’de Nasıl Yapılır?

En güzel nevresim takımı modelleri Madame Coco 'da sizi bekliyor.
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.