2022 MSÜ Kaç Dakika Sürecek? Kalem verilecek mi?

13.01.2022
A+
A-

2022 Milli Savunma Üniversitesi Sınavına hazırlanan adayların merak ettiği sorularını cevaplarını vermeye devam ediyoruz.  ÖSYM tarafından yapılacak olan MSÜ kaç dakika sürecek? MSÜ’de kalem verilecek mi? MSÜ giriş belgesi renkli olmak zorunda mı? MSÜ sınavına girerken gerekli belgeler neler? Şeklinde uzayan soruların cevabını gelin hep birlikte öğrenelim.

2022 MSÜ Kaç Dakika Sürecek? Kalem verilecek mi?

2022 MSÜ Kaç Dakika Sürecek? Kalem verilecek mi?

2022 Milli Savunma Üniversitesi Sınavına hazırlanan adayların merak ettiği sorularını cevaplarını vermeye devam ediyoruz.  ÖSYM tarafından yapılacak olan MSÜ kaç dakika sürecek? MSÜ’de kalem verilecek mi? MSÜ giriş belgesi renkli olmak zorunda mı? MSÜ sınavına girerken gerekli belgeler neler? Şeklinde uzayan soruların cevabını gelin hep birlikte öğrenelim.

MSÜ sınavı sokağa çıkma yasağı var mı

MSÜ sınavı sokağa çıkma yasağı var mı? Milli Savunma Üniversitesinin uygulanacağı pazar günü ülke genelinde sokağa çıkma kısıtlaması olacaktır. Kısıtlamadan sınava girecek adaylar muaftır. Sınava giriş belgenizi yetkililer gösterdiğiniz taktirde her hangi bir sorun olmayacaktır. Ayrıca sizinle beraber bir yakınınız da refakat edebilir. Toplu taşıma araçları sınav günü çalışacaktır.

2022 MSÜ Ne Zaman Yapılacak?

ÖSYM tarafından yayımlanan güncel sınav takvimine göre 2022 MSÜ’nün yapılacağı tarih 27 Mart 2022 olarak belirlenmiştir. Saat 10.15’te başlayacak ve 135 dakika sürecek. Salgın hastalık sebebiyle bir sizi önlemler alınmış durumdadır. Bu konuda endişe etmenize hiç gerek yok.

 

27 Mart 2022 tarihinde uygulanacak olan 2022-MSÜ için adaylar, saat 10.00’dan sonra sınav binalarına alınmayacaktır.

MSÜ Kaç Soru Sorulacak?

Milli Savunma Üniversitesi Sınavında adaylara toplam 120 soru sorulmaktadır. Soru dağılımları ve dersler aşağıdaki gibidir:

  • Türkçe dersinden: 40 soru
  • Matematik dersinden: 40 soru
  • Sosyal Bilimler dersinden: 20 soru
  • Fen Bilimleri Dersinden: 20 soru sorulmaktadır.

2020-msu-kac-dakika-surecek-kalem-verilecek-4

MSÜ Kaç Dakika Sürecek, Sınav Süresi Ne Kadar?

Milli Savunma Üniversitesi Sınavında adaylara 120 soru sorulmaktadır. Bu soruları cevaplayabilmeleri için 135 dakika yani 2 saat 15 dakika süre verilmektedir. Soru başına 1,125 dakika düşmektedir. Sınav esnasında zamanınızı dikkatli ayarlamanızı tavsiye ederiz.

2020-msu-kac-dakika-surecek-kalem-verilecek-2

MSÜ’de Kalem Verilecek mi?

Milli Savuma Üniversitesi Sınavı, ÖSYM tarafından yapılan bir sınavdır. Merkezi olarak ÖSYM tarafından yapılan tüm sınavlarda kalem, silgi ve açacak ücretsiz olarak verilir. Bu sene ayrıca hijyen koşullarına uymak için ayrıca maske ve el dezenfektanı verilecektir. İsteyen adaylar kendi maske ve dezenfektanı ile sınava girebilecektir.

Kurşun kalem, silgi, kalemtıraş, peçete, ÖSYM tarafından temin edileceğinden, şeffaf pet şişe içerisindeki su dışında hiçbir araç, gereç, içecek ve yiyeceği sınava gireceğiniz binaya getirmeyiniz. Sınava şeffaf pet şişe içerisinde su getirebilirsiniz.

2020-msu-kac-dakika-surecek-kalem-verilecek-3

MSÜ giriş belgesi renkli olmak zorunda mı?

Aday işlemleri sisteminden alacağınız sınava giriş belgesinin renkli olma zorunluluğu yoktur. İsteyen adaylar siyah-beyaz çıktı şeklinde alabilir. Boş yere renkli çıktı ücreti ödemeyin. Hiçbir sınav görevlisi bu konuda sıkıntı çıkarmaz. Kurallar gereği de problem olmayacaktır.

2022 MSÜ sınavına girerken gerekli belgeler neler?

MSÜ sınavına gelirken yanınızda geçerli kimlik belgesi ve aday işlemleri sayfasından alacağınız sınava giriş belgesini getirmek zorundasınız. Eğer bu ikisi olmazsa kesinlikle sınava alınmazsınız.

Geçerli kimlik belgeleri şunlardır:

  • Nüfus cüzdanı/Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı(eski yeni fark etmez fakat güncel resim olmak zorunda ayrıca geçerlilik süresini de kimliğin arka tarafından kontrol edin eğer süre dolmuşsa sınava alınmazsınız.)
  • Süresi geçerli pasaport, pasaportları bulunmayan KKTC vatandaşlarının fotoğraflı ve kimlik numaralı Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Kimlik Kartı
  • Türk vatandaşlığından izin ile ayrılanlar ve bunların kanuni mirasçılarına ait Pembe/Mavi Kartlar

2020-msu-kac-dakika-surecek-kalem-verilecek-5Geçersiz Belgeler ise

Sürücü belgesi, meslek kimlik kartları vb. diğer tüm belgeler sınava giriş için geçerli belgeler sayılmayacaktır. Nüfus cüzdanında soğuk damga basılı olmalı, sınav görevlilerinin adayı kolaylıkla tanıyabilmelerini sağlayacak, sınav görevlilerinde adayı tanımada tereddüt oluşturmayacak güncel bir fotoğraf ve T.C. Kimlik Numarası bulunmalı, pasaportun süresi geçerli olmalıdır. Üzerinde soğuk damga, sınav görevlilerinin adayı kolaylıkla tanımasını sağlayacak güncel bir fotoğraf veya T.C. Kimlik Numarası bulunmayan (TC Kimlik Numarası elle veya daktilo ile sonradan yazılmış veya ilave edilmiş olmamalıdır.) nüfus cüzdanları ile geçerlilik süresi bitmiş pasaport kabul edilmeyecektir.

MSÜ Kazanmak için Kaç Net Kaç Puan Gerekir?

2022 MSÜ Taban Puanları (Harp Okulları, Astsubay, MYO)

MSÜ Başvuru Şartları Nelerdir? (Boy-Kilo Şartı) TIKLAYINIZ

MSÜ Boy Şartı Var Mı? (Kadın-Erkek Boy Sınırı)

Tüm MSÜ Çıkmış Soruları İndirmek için TIKLAYINIZ

Sofralarınız için en güzel yemek takımı çeşitleri Madame Coco ‘da!
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.