Son Dakika !! DYK ve Dershaneler 22 Ocak’ta Açılıyor

20.01.2021
A+
A-

Milli Eğitim Bakanı, 8 ve 12. Sınıf öğrencileri ve mezunların isteğe bağlı açılan yetiştirme kurslarında 22 Ocak’tan itibaren yüze yüze eğitimin başlayacağını duyurdu. 22 Ocak 2021 tarihi itibariyle 8. ve 12.sınıflar yüz yüze eğitimi Destekleme ve Yetiştirme Kursu faaliyeti adı altında alabilecekler.

Son Dakika !! DYK ve Dershaneler 22 Ocak’ta Açılıyor

DYK ve Dershaneler 22 Ocak’ta Açılıyor

Milli Eğitim Bakanı, 8 ve 12. Sınıf öğrencileri ve mezunların isteğe bağlı açılan yetiştirme kurslarında 22 Ocak’tan itibaren yüze yüze eğitimin başlayacağını duyurdu.

22 Ocak 2021 tarihi itibariyle 8. ve 12.sınıflar yüz yüze eğitimi Destekleme ve Yetiştirme Kursu faaliyeti adı altında alabilecekler.

2020-2021 eğitim ve öğretim yılında Bakanlığımıza bağlı resmî okulların 8 ve 12 nci sınıflarında öğrenim gören öğrenciler ile örgün ve açık öğretim kurumlarından mezun olanlara yönelik isteğe bağlı olarak destekleme ve yetiştirme kurslarının açılabileceği ilgi (b) yazı ile açıklanmıştır.

Bu doğrultuda 5580 sayılı Özel Öğretim Kurumları Kanunu kapsamında faaliyet gösteren özel okullar da ilgi (a) Yönetmeliğin 46 ncı maddesinin yedinci fıkrası hükmü doğrultusunda 8 ve 12 nci sınıflarda öğrenim gören öğrenciler için yüz yüze takviye kursları ile aynı Kanun kapsamında faaliyet gösteren özel öğretim kurslarının 12 nci sınıf öğrencileri ve mezunlar için yüz yüze eğitimler isteğe bağlı olarak 22.01.2021 tarihinden itibaren başlatılabilecektir.

Takviye kursları veya özel öğretim kurslarına devam etmek isteyen öğrencilerden barınma ihtiyacı olanların ilgi (d) Yönetmelik hükümleri çerçevesinde salgınla ilgili tedbirlerin alınması kaydı ile 8 ve 12 nci sınıfa devam eden öğrencilerle sınırlı olarak özel barınma hizmeti veren yurt ve pansiyonlarda kalabileceklerdir.

Bu kapsamda, özel okullar ve özel öğretim kurslarındaki iş ve işlemlerin ilgide kayıtlı mevzuat hükümleri çerçevesinde yürütülmesi, covid-19 salgını ile ilgili verilen mücadele doğrultusunda maske, fiziki mesafe ve temizlik kuralları başta olmak üzere ilgi (c) kılavuzda belirtilen hususlara titizlikle uyulması hususunda, Bilgilerinizi ve gereğini rica ederim.

 

dershaneler-22-ocakta-aciliyor

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Asya dedi ki:

    20 yaş altı yasagı nasıl olucak kalkacak mı acaba

    1. ÖSYMLİ dedi ki:

      Onlar için İçişleri Bakanlığı genelge yayımlar. Muaf tutulur.