2021 Cumhuriyet Üniversitesi Yaz Okulu Duyurusu

02.08.2021
A+
A-

2020-2021 Eğitim öğretim yılının bahar dönemi sonuna doğru Cumhuriyet Üniversitesi tarafından yaz okulu açılacağına dair akademik takvim yayımlandı. Üniversite öğrenci işleri tarafından yayımlanan duyuruda yaz okulu başvuru tarihlerine ve yaz okulu akademik takvimine yer verildi. Cumhuriyet Üniversitesinde okuyan öğrencilerin yaz okulu ile ilgili merak ettiği soruların cevabını yazımızın devamında okuyabilirsiniz.

2021 Cumhuriyet Üniversitesi Yaz Okulu Duyurusu

2021 Cumhuriyet Üniversitesi Yaz Okulu Duyurusu, Akademik Takvim

2020-2021 Eğitim öğretim yılının bahar dönemi sonuna doğru Cumhuriyet Üniversitesi tarafından yaz okulu açılacağına dair akademik takvim yayımlandı. Üniversite öğrenci işleri tarafından yayımlanan duyuruda yaz okulu başvuru tarihlerine ve yaz okulu akademik takvimine yer verildi. Cumhuriyet Üniversitesinde okuyan öğrencilerin yaz okulu ile ilgili merak ettiği soruların cevabını yazımızın devamında okuyabilirsiniz.

2021 Cumhuriyet Üniversitesi Yaz Okulu Tarihleri

Cumhuriyet Üniversitesi tarafından yayımlanan 2021 yaz okulu takvimine göre yaz okulu ÖN kayıtları 02-04 Ağustos 2021 tarihinde gerçekleştirilecektir. Yaz okuluna kaydını yaptıran öğrenciler için Yaz Okulu dersleri 09 Ağustos 2021 tarihinde başlayacak. Öğretim sonunda uygulanacak sınavlar ise 13-17 Eylül 2021 tarihinde yapılması planlanmaktadır.

Yaz Okulu Başlamasına Kalan Süre- Geri Sayım

2021 Cumhuriyet Üniversitesi Yaz Okulu Akademik Takvimi

02-04 Ağustos 2021Yaz Okulu Ön Kayıt Tarihleri
05-06 Ağustos 2021Yaz Okulu Kesin Kayıt Tarihleri
09 Ağustos 2021                 www.osymli.comYaz Okulu Ders Başlangıç
12 Eylül 2021Yaz Okulu Ders Bitiş
13-17 Eylül 2021Final Sınavları
20 Eylül 2021Final Sınav Sonuçlarının İlanı

(Derslerin bitiş tarihi ve final sınavı tarihleri birimlerin kendi planlamaları doğrultusunda değiştirilebilir.)

Pandemi sürecinde yaz öğretimi müfredatını tamamlamak için hafta sonları da derslerin işlenmesi gerekmektedir.

Hafta sonu işlenen derslerin ücretlendirmesi hafta içi işlenen derslerin ücretlendirmesi ile eşit olacaktır.

Yaz okulu açacak birimlerin giderlerini kendi gelirlerine göre organize etmelerine,

Yaz okulu derslerinin birimlerden geldiği şekliyle kabulüne, ilçelerdeki meslek yüksekokullarında yaz okulu açılmayıp ilçelerin sosyal programlarındaki dersleri için Cumhuriyet Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulunda yaz okulu açılmasına ve bu dersler için ön kayıtların ilçe meslek yüksekokullarında, kesin kayıtların ise Cumhuriyet Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulunda yapılmasının uygun olduğuna karar verildi.

2020 – 2021 EĞİTİM ÖĞRETİM YAZ DÖNEMİ ÖĞRENCİ KAYITLARI

 • 2020 – 2021 Yaz döneminde ders almak isteyen üniversitemiz öğrencileri, öğrenci bilgi sistemine girerek almak istedikleri dersleri seçebilirler.
 • Dışarıdan ders almak isteyen diğer üniversite öğrencileri https://ubs5.cumhuriyet.edu.tr/yazkayit linkine girerek ön kayıt yapabilirler.
 • Ön kayıt yapan öğrencilerin kesin kayıtları öğrenci işleri dairesi tarafından ön kayıt yaptıkları gün içinde yapılacaktır.
 • Kesin kaydı yapılan öğrenciler; öğrenci numaranız T.C. kimlik numaranız olup şifreniz ( T.C. nizin ilk 5 hanesidir ) öğrenci otomasyonu sayfasına https://obs.cumhuriyet.edu.tr/oibs/ogrenci/login.aspx web adresinden girerek almanız gereken dersleri seçebilirsiniz.
 • Yaz okulu ücretini ziraat bankası (ATM’lerinden) öğrenci numaranız (dışarıdan öğrenci T.C. ) ile yatırdığınızda dersleriniz onaylanmış olacaktır. Olası bir harç iadesinin yapılabilmesi amacı ile öğrenci bilgi sisteminde kişisel bilgiler alanına kendinize ait 24 haneli IBAN no yazılmalıdır.
 • Ön kayıt tarihleri 2 Ağustos 2021 tarihinde başlayıp, 4 Ağustos 2021 tarihinde saat 16:00 da sona erecektir.

2021 Cumhuriyet Üniversitesi Yaz Okulu Ücretleri

FAKÜLTE/ YO / MYO 1 saatlik ders ücreti
EDEBİYAT FAKÜLTESİ 27,58
EĞİTİM FAKÜLTESİ 27,58
İKTİSADİ VE İDARİ BİLİMLER FAKÜLTESİ 29,54
İLAHİYAT FAKÜLTESİ 27,58
İLETİŞİM FAKÜLTESİ 26,32
MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ 38,78
VETERİNERLİK FAKÜLTESİ 33,32
YABANCI DİLLER YO 19,6
CUMHURİYET SOSYAL BİLİMLER MYO 21,56
YILDIZELİ MYO 21,56

2020 – 2021 Eğitim Öğretim Yılı Yaz Okulu Yönetim Kurulu Kararı

Karar No 4 – Üniversitemiz 2020-2021 eğitim öğretim yılı yaz öğretimi uygulamasının aşağıda belirtilen ilkeler doğrultusunda yapılmasının kabulüne oy birliği ile,

-Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Yaz Öğretimi Yönetmeliği’nin 7’nci maddesinde belirtilen hükümler gereği Üniversitemiz birimlerinin açmayı planladıkları yaz okulu derslerine ilişkin sınıf mevcutlarının en az 40 (kırk) olarak belirlenmesine,

-Yaz okulunda açılmış olan bir derse başvuran öğrenci sayısının çok olması durumunda aynı derse ikinci bir sınıf (şube) açılabilmesi için başvuru sayısının en az 80 (seksen) olarak belirlenmesine,

-Yaz okulunda görev alacak öğretim elemanlarına normal öğretim ders ücretinin 2-4 katı arasında ders ücreti ödemesi yapılmasına

-Yaz okulu ders ücretlerinin Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı tarafından belirlenen 2021 yılına dair Yaz Okulu Öğretim Ücretlerine ilişkin çizelge uyarınca belirlenmesine,

-2020-2021 eğitim öğretim yılıyla sınırlı olmak üzere toplam 20 saati geçmemek üzere en fazla 5 ders alınabilmesine.

Karar verildi.

2021 Sivas Üniversitesi Yaz Okulunda Açılacak Dersler

2020-2021 Eğitim-Öğretim Yılı Yaz Okulu Programı ile ilgili Yönetim Kurullarının almış olduğu kararlar neticesinde aşağıdaki birimlerde yaz okulu açılmasına karar verilmiştir.

 • Edebiyat Fakültesi
 • Eğitim Fakültesi
 • İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi
 • İlahiyat Fakültesi
 • İletişim Fakültesi
 • Mühendislik Fakültesi
 • Cumhuriyet Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu
 • Yabancı Diller Yüksekokulu
 • Yıldızeli Meslek Yüksekokulu

Yukarıdaki birimlerin açıkladığı dersleri ve eğitim öğretimin nasıl gerçekleştirileceğini incelemek için TIKLAYINIZ.

 

Açılan Diğer Yaz Okulları İçin Tıklayınız

Yaz Okulunu Başka Üniversiteden Nasıl Alırım?

Yaz Okulunu Online Yapan Üniversiteler için TIKLAYINIZ

En güzel nevresim takımı modelleri Madame Coco 'da sizi bekliyor.
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
 1. ahmet dedi ki:

  giriş yılı taban puanı eşit ya da denklik gerekiyor

 2. Şahin dedi ki:

  Merhaba ben psikoloji bölümü öğrencisiyim Altan dersim bulunmamaktadır yaz okulunda bu dersleri vermek istiyorum yaz okulunu okumak için üniversitemin anlaştığı üniversitede mı yaz okulu okumam gerekiyor yoksa Türkiye’de psikoloji bölümünde açılan her hangi bir üniversite de yaz okulu okuyabilir miyim bu konudan yardımcı olabilir misiniz teşekkür ederim