2022 MSÜ Sınav Ücreti Ne Kadar? Hangi Bankaya Nasıl Yatırılır?

13.01.2022
A+
A-

2022 MSÜ sınavına girmek isteyen adaylar sınav ücretinin ne kadar olduğunu merak ediyordu. ÖSYM’nin yayımlamış olduğu kılavuzda MSÜ sınav ücretinin ne kadar olduğuna yer verildi. Sınav ücreti hangi bankalara ve nasıl yatırılacağı da adaylar tarafından merak konusuydu. Tüm bu soruların cevabı yazımızın devamında.

2022 MSÜ Sınav Ücreti Ne Kadar? Hangi Bankaya Nasıl Yatırılır?

2022 MSÜ Sınav Ücreti Ne Kadar? Hangi Bankaya Nasıl Yatırılır?

msü sınav ücreti 2022,msü sınav ücreti 2022 ne kadar,msü sınav ücreti hangi bankaya,msü sınav ücreti nasıl yatırılır,msü sınav ücreti ne kadar 2022,msu sinav ucreti nereye yatiriliyor,msü sınav ücreti en son ne zaman,msü sınav harcı hangi bankaya,msü sınav ücreti internetten yatırma

2022 MSÜ sınavına girmek isteyen adaylar sınav ücretinin ne kadar olduğunu merak ediyordu. ÖSYM’nin yayımlamış olduğu kılavuzda 2022 MSÜ sınav ücretinin ne kadar olduğuna yer verildi. 2022 MSÜ sınav ücreti hangi bankalara ve nasıl yatırılacağı da adaylar tarafından merak konusuydu. Tüm bu soruların cevabı yazımızın devamında.

BAŞVURU SÜRESİ13 Ocak-9 Şubat 2022 (Sınav ücreti ödeme için son gün, 10 Şubat 2022)
SINAV TARİHİ27 Mart 2022
SINAV SAATİ VE SÜRESİ 10.15, 135 dakika
SINAV ÜCRETİ130,00 TL
GEÇ BAŞVURU GÜNÜ22 Şubat 2022 (Geç Başvuru Gününde yapılan başvurularda sınav ücreti,
%50 artırımlı olarak aynı gün ödenmelidir.)
GEÇ BAŞVURU SINAV ÜCRETİ195,00 TL

UYARI: Adaylar, başvurularını yaptıktan sonra sınav ücretini yatırarak başvurularını tamamlayacaklardır. Yani önce başvuru yapılacak ve sonra ücret ödenecektir.

2022 MSÜ Sınav Ücreti Hangi Bankaya Nasıl Yatırılır?

Sınav ücreti ödeme işlemleri 10 Şubat 2022 tarihinde, bankadan ödeme yapacak olan adaylar için mesai saati bitiminde, ÖSYM’nin internet sayfasında yer alan “ÖDEMELER” alanından kredi kartı/banka kartı ile ödeme yapacak olan adaylar için saat 23.59’da sona erecektir

Bankalar, hizmet binasında veya azami 50 metre uzağında para yatırmalı ATM cihazı bulunan şubelerde gişe tahsilatı yapmayıp bu şubeye gelen adayı para yatırmalı ATM’lere yönlendirebilecektir.

  • Akbank’ın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç)
  • Finansbank’ın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç)
  • Kuveyt Türk Katılım Bankası’nın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç)
  • Halkbank ATM, internet bankacılığı ve şubeler
  • Ziraat Bankası sadece internet bankacılığı ve mobil bankacılık (Şubelerden ve ATM’den ücret yatırılmaz.)
Sınav ücreti [130 TL], ÖSYM’nin internet sayfasında e-İŞLEMLER’de yer alan “ÖDEMELER” alanından kredi kartı/banka kartıyla da yatırılabilecektir.
Adayların sınav ücretini yatırırken banka görevlisine, başvuru yaparken bildirdiği T.C. Kimlik Numarasını, adı, soyadını ve girecekleri sınavın adını vermeleri yeterlidir. Ücret, internet aracılığıyla da yatırılabilir.
Yurt dışından sınava başvuran adaylar, sınav ücretini ÖSYM’nin internet sayfasında e- İŞLEMLER’ de yer alan “ÖDEMELER” alanından kredi kartı/banka kartı ile TL olarak yatıracaklardır.


ÖNEMLİ !
13 Ocak-9 Şubat 2022 tarihleri arasında 2022-MSÜ başvurusunu yapmayan adaylar, geç başvuru gününde (22 Şubat 2022 tarihinde) 2022-MSÜ başvurularını yapabileceklerdir. Geç başvuru gününde yapılan başvurularda sınav ücreti, geç başvurunun yapıldığı gün (22 Şubat 2022 tarihinde) sadece ÖSYM’nin internet sayfasında e-İŞLEMLER’ de yer alan “ÖDEMELER” alanından kredi kartı/banka kartı ile ödenmelidir. Geç başvuru gününde bankalardan yapılan ücret ödemesi sisteme aktarılamadığından bankalardan ücret ödemesi yapılmamalıdır.

 YENİ YAZILAR

2022 MSÜ Taban Puanları (Harp Okulları, Astsubay, MYO)

MSÜ Başvuru Şartları Nelerdir? (Boy-Kilo Şartı) TIKLAYINIZ

MSÜ Boy Şartı Var Mı? (Kadın-Erkek Boy Sınırı)

MSÜ Çıkmış Soruları İndirmek için TIKLAYINIZ

Sofralarınız için en güzel yemek takımı çeşitleri Madame Coco ‘da!
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.