2020 MSÜ Sınav Ücreti Ne Kadar? Hangi Bankaya Nasıl Yatırılır?

06.01.2020
751
A+
A-

2020 MSÜ sınavına girmek isteyen adaylar sınav ücretinin ne kadar olduğunu merak ediyordu. ÖSYM’nin yayımlamış olduğu kılavuzda MSÜ sınav ücretinin ne kadar olduğuna yer verildi. Sınav ücreti hangi bankalara ve nasıl yatırılacağı da adaylar tarafından merak konusuydu. Tüm bu soruların cevabı yazımızın devamında.

2020 MSÜ Sınav Ücreti Ne Kadar? Hangi Bankaya Nasıl Yatırılır?

2020 MSÜ Sınav Ücreti Ne Kadar? Hangi Bankaya Nasıl Yatırılır?

msü sınav ücreti 2020,msü sınav ücreti 2020 ne kadar,msü sınav ücreti hangi bankaya,msü sınav ücreti nasıl yatırılır,msü sınav ücreti ne kadar 2020,msu sinav ucreti nereye yatiriliyor,msü sınav ücreti en son ne zaman,msü sınav harcı hangi bankaya,msü sınav ücreti internetten yatırma

2020 MSÜ sınavına girmek isteyen adaylar sınav ücretinin ne kadar olduğunu merak ediyordu. ÖSYM’nin yayımlamış olduğu kılavuzda 2020 MSÜ sınav ücretinin ne kadar olduğuna yer verildi. Sınav ücreti hangi bankalara ve nasıl yatırılacağı da adaylar tarafından merak konusuydu. Tüm bu soruların cevabı yazımızın devamında.

BAŞVURU SÜRESİ 7 Ocak-10 Şubat 2020 (Sınav ücreti ödeme için son gün, 11 Şubat 2020)
SINAV TARİHİ29 Mart 2020
SINAV SAATİ VE SÜRESİ 10.15, 135 dakika
SINAV ÜCRETİ100,00 TL
GEÇ BAŞVURU GÜNÜ25 Şubat 2020 (Sınav ücreti aynı gün ödenir.)
GEÇ BAŞVURU SINAV ÜCRETİ150,00 TL

MSÜ Sınav Ücreti Hangi Bankaya Nasıl Yatırılır?

Sınav ücreti ödeme işlemleri 11 Şubat 2020 tarihinde, bankadan ödeme yapacak olan adaylar için mesai saati bitiminde, ÖSYM’nin internet sayfasında yer alan “ÖDEMELER” alanından kredi kartı/banka kartı ile ödeme yapacak olan adaylar için saat 23.59’da sona erecektir

Bankalar, hizmet binasında veya azami 50 metre uzağında para yatırmalı ATM cihazı bulunan şubelerde gişe tahsilatı yapmayıp bu şubeye gelen adayı para yatırmalı ATM’lere yönlendirebilecektir.

Akbank’ın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç)

⇒ Finansbank’ın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç)

⇒ Kuveyt Türk Katılım Bankası’nın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç)

Halkbank ATM, internet bankacılığı ve şubeler

⇒ Ziraat Bankası sadece internet bankacılığı ve mobil bankacılık (Şubelerden ve ATM’den ücret yatırılmaz.)

 

Sınav ücreti, ÖSYM’nin internet sayfasında e-İŞLEMLER’de yer alan “ÖDEMELER” alanından kredi kartı/banka kartıyla da yatırılabilecektir.

 

Adayların sınav ücretini yatırırken banka görevlisine, başvuru yaparken bildirdiği T.C. Kimlik Numarasını, adı, soyadını ve girecekleri sınavın adını vermeleri yeterlidir. Ücret, internet aracılığıyla da yatırılabilir.

 

Yurt dışından sınava başvuran adaylar, sınav ücretini ÖSYM’nin internet sayfasında e- İŞLEMLER’de yer alan “ÖDEMELER” alanından kredi kartı/banka kartı ile TL olarak yatıracaklardır.

ÖNEMLİ

7 Ocak-10 Şubat 2020 tarihleri arasında 2020-MSÜ başvurusunu yapmayan adaylar, geç başvuru gününde (25 Şubat 2020 tarihinde) 2020-MSÜ başvurularını yapabileceklerdir. Geç başvuru gününde yapılan başvurularda sınav ücreti, geç başvurunun yapıldığı gün (25 Şubat 2020 tarihinde) sadece ÖSYM’nin internet sayfasında e-İŞLEMLER’de yer alan “ÖDEMELER” alanından kredi kartı/banka kartı ile ödenmelidir. Geç başvuru gününde bankalardan yapılan ücret ödemesi sisteme aktarılamadığından bankalardan ücret ödemesi yapılmamalıdır.

 

⇓ YENİ YAZI ⇓

Milli Savunma Üniversitesi (MSÜ) 2020 Taban Puanları

ÖSYMLİ
ÖSYMLİ
Güncel eğitim haberleri, sınavlara yönelik kitap önerileri, sınav konuları ve çeşitli ders kaynakları ile çalışmalarınıza yardımcı olmaya çalışıyorum.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.